Endüstriyel Pas sökücü tanımları çeşitleri hangi alan neye göre pas sökücü bakacaksınız. hangi pas sökücü işinizi görecek. genel tanımlamalara bakarak gidebilirisiniz. işlevsel ürün seçmek için bu tanımlara sıkça başvurulabilir. Nedir bu tanımlar beraber inceleyelim. Hala sizin önereceğiniz veya bizim atladığımız bir detay var ise lütfen iletişime geçiniz sizin isteğiniz doğrultusunda yazılarımızı geliştirmek isteriz.

Konsantre pas sökücü tanımları

Pas sökücü tanımları

 1. Konsantre pas sökücü : Yoğun halde formülüze edilmiş su katmanız ile birlikte aktiflik kazanan kullanıma hazır hale gelen pas sökücü.
 2. Alkali konsantre pas sökücü : Ph seviyesi 7 ve üstü olan pas sökücülere alkali pas sökücüler diyoruz. Konsantre 1 maddede açıklanmıştır.
 3. Asidik konsantre pas sökücü: Ph seviyesi asit olan türevlere bu isim ile bakıyoruz. Konsantre 1 maddede açıklanmıştır.
 4. Ph-7 veya nötr Pas sökücü : Ph seviyesi 7 de stabil olan pas sökücülere bu ismi veriyoruz genellikle yağ bazlıdır ve pas sökmeden çok gevşetme özelliği vardır.
 5. Jel tipi konsantre pas sökücü: Kıvamı daha çok jel ile ilişkilendirilebilecek jöle kıvamındadır daha çok kaynak çapak izi silmek için kullanılan tipleri mevcuttur.
 6. Pas sökücü sprey : genel tanım bu olsa da aslen spreyleme yöntemi ile kullanılabilen pas sökücü grubunu açıklar daha çok. Ama burada genel kanı gazlı şişelerin genel adı gibi gösterilmeye çalışılmakta. Fakat bence yanlışlık buradadır. Sıvı ürünlerde spreyleme yöntemi ile kullanılabilmektedir. Bu tanımlama genel bir tanımlama hatası olarak karşımıza çıkmaktadır.
 7. 1 varil gönder. Kimyada varil tanımı genellikle metal veya plastik çemberli varillere 210 ve 250 lt/kg alan büyük fıçılara denir. Müşterilerimizin algısı ise 30 kg lık bidonları anlatmaktadır.
 8. 1 lt ne kadar tanımı. Endüstriyel kimyasal da 1 litre satışı yapılamaz. Çünkü sağlık bakanlığı kriterleri dışındadır endüstriyel boy harici satmak isteyenler için sağlık bakanlığı izni alınması zorunludur. Sağlık bakanlığı izni olanlar marketlere satış yapabilirler endüstriyel kimyasalcılar internet üzerinden dahi olsa endüstriyel boy harici satış yapamazlar.
 9. Konsantre pas sökücü msds : Malzeme güvenlik bilgi formu. Tse onaylı msds yazıcıları tarafından yazılması gereken malzeme bilgi formudur.
 10. Konsantre kimyasal sds : Saffety data shet olarak geçer eskiden başta meterial olan kısım kalkmıştır Güvenlik bilgi formu olarak kısaltılmasıdır.
 11. Kullanım talimatı: Satın aldığınız malzemenin kullanım şekilleri ve hangi yüzeyde nasıl kulanacağını belirleyen tanımlardır.
 12. Tds: daha çok teknik datalarını içerir aslında kimyasal için çok geçerli br varsayım olmaktan çıkmışyır genellike msds veya sds içerisine yedirilmek maddeleri açmak kaydı ile geniş msds yazıcısı tarafından içerikte gösterilebilmektedir.

Konsantre pas çözücü tanımlarına neden ihtiyaç duyduk

Bir karmaşadır gidiyor. İlk kez kullanacak kişilerin kafası karışmasın diye bir kaynak yok internet üzerinde.

 • Pas sökücüler, alkali asidik ve pas sökücü gevşetici yağlayıcı olarak ayırabiliriz,
 • Alkali pas sökücüler ( alkapas): genelde sistem ürünü olupdaldırma veya püskürtme kullanım için daha uygundur toplu işlerde uzun süre dayanabildiği için tercih edilmektedir.
 • Asidik pas sökücüler( metalon-nopas): Hızlı pas sökme efektine sahiptirler değişik asitler ile formülasyonları mümkündür. formülasyon bilgisine göre metale zararı çoktur. eğer uygun formülüze edilememiş ise metale zarar verme olasılığı çok yüksektir.Bu nedenle Asit bazlı pas sökücü alınırken çok dikkat edilmelidir.  Asşt buharınamağruz kalmak ciddi oranda risklidir.
 • Pas sökücü gevşetici ( pasivex) yağlayıcı ürünler ise daha çok sıkışan metallerin veya kapı kiliitleri gibi tekrar pas yapmasını istemediğiniz yerde pas sökücü ve gevşetici olarak kullanılırlar.

Pas sökücü ürünlerde genel kural yüzeyi tanımaktan geçer.

 • 1. kural :Yüzeyi tanıyınız.
 • 2. kural : yüzeyde daha sonra uygulanacak işlemi mutlaka sorunuz.
 • 3. kural : su bazlı veya direk kullanım ürününü seçimi yüzeye göre değişmektedir.
 • 4. kural : daha sonra pasivasyon gerekiyor ise mutlaka ürüne göre seçilmelidir.
Son güncelleme tarihi :21.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan