BLOG KATEGORİLERİ
Bronz pas sökücü koruyucu

Bronz pas sökücü koruyucu

Bronz Tunç nedir

Bronz pas sökücü

Bronz Bir bakır alaşımıdır. Genellikle %12 çinko ihtiva eden ticari pirinç metale bronz olarak adlandırılır. Bakırın işlenebilmesi veya istenen sertliğin verilebilmesi için alüminyum, manganez, nikel, çinko gibi metaller veya metal olmayan kalsiyum gibi arsenik, fosfor veya silikon gibi türevler ile birleştirilebilir. Bu birleşimlerin amacı ya sertliği sağlamak yada işlene bilirliği artırmak için yapılır. Bakır pas sökücü bu aşamada pas tutan yüzey için kullanılır.

Tunç ( bronz ) eş anlamlılar dır.

Bronz pas sökücüler

Tunç çağı olarak bilinen Arkeolojik çağlarda yaygın kullanımı çok fazladır. Bronz ve tunç olarak Çok fazla tarihi eser bu günümüze ulaşmıştır. Bu çağlardan sonra kullanımındaki artış yakın doğu ile başlar Sümerler 4. bin yıllar. Hindistan ve Çin de de örneklerine rastlanılmaktadır. Şekillendirme aşamasında bir çok değişime ve karışıma uğramıştır. Yetenekli ellerde şekillendirmesi ve keşfi zamanında çok önemsenmiş tir.

Bronz Tunç Tarihçesi

Bronz pas sokucu

Bronz çağı takip eden demir çağı başlangıcı ise M.Ö 1300 yıllarına denk gelir. M. Ö 500 yıllarında ise bronz çağı yaygın olarak devam etmektedir. Bugün ki modern müze ve tarihi eserlerin çok büyük bir kısmı Pirinç, Bakır, çinko ve değişik bronz türevleridir. El aletlerinden başlayarak heykel süslemeleri ve el çekiçleri gibi bir çok materyal Bronz ve türevlerinden yapılmış şekillerini günümüz müzelerinde görebilirsiniz. Bronz ve Tunç ürünlere göre üretilen müze bakım veya tarihi eserlerin bakımları esnasında kullanılabilen özel üründür. Bronz pas sökücü koruyucu ve Bronz pas çözücü koruyucu kimyasal ürünler. Bronz parçaların üzerindeki pas ve tufal oluşumlarını çözüp bronz parçaların üzerinden pas sökücü ile çözün. Daha sonra pas yapmasını engellemek için üretilmiş ürünümüzdür. İşte oksidasyona uğrayan bu türler için geliştirilmiş özel bir üründür.

Bronz Pas Sökücü Nasıl uygulanır

Bronz pas sökücü sprey veya bir bez ile sürülerek uygulama yapılabilir.Bronz pas sökücü kullanım şekli bronz türlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle öncelikle görünmeyen kısımda Bronz pas sökücü test etmeniz önerilir. Bu test başarılı sonuçlanmış ise uygulama yapılacak yüzey temizlenmeye başlayabilir. Bronz pas sökücü uygulama sürecinde yaşanabilecek problemler ile ilgili tarafımıza başvurabilirsiniz. Bronz pas sökücü satın alma aşamasında numune talep edebilirsiniz. Bronz pas sökücü endüstriyel kullanıma uygun tasarlanmıştır.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır