BLOG KATEGORİLERİ
Alkali pas sökücü ve çözücü

Alkali pas sökücü ve çözücü

Alkali pas sökücü ve çözücüler

Alkali pas sökücüler

Sektörel olarak bakıldığında alkali pas sökücüler çok sıkca kullanılmamak ile birlikte en güvenlileridirler. alkali pas sökücülerde metalin yüzeyinde pas ve korozyondan başka metalin kendisine zarar vermeden yüksek yüzey gerilimi ile pas sökme işlemi yapar. Başlıca asidik üründen ayrılmasındaki fark asidik ürünlerde yüksek oranda gaz çıkışı olduğu için hem kullanıcı risk altındadır hemde işletmedeki diğer metallerin üzerine sinecek asit buharı diğer metallerinde pas yapmasına sebep olacağı için risk büyük ölçüde kontrol altında hatta asidik ürün kullanılıyor ise mümkün ise işletmenin dışında pas sökme işlemi yapılmalıdır.

Alkali Pas sökücü nedir neden kullanılır.

Alkali ürünlerde gaz çıkış ve tekrar korozyon ve pas riski daha düşük olduğu için yüzey gerilimi yüksek bir ürün artaya çıkar. Bu nedenle alkali bir ürün ile pas sökme işlemi yapılıyor ise mutlaka gözlük eldiven gibi koruyucu giysiler kullanılmalıdır. Yüzey gerilimini artırıcı kimyasalların yapısı ve yüksek alkalite ile kombine edilmiş formülasyonlarda malesef el ve cilt koruyucu girmek çok mümkün olmuyor girilmiş bile olsa yüzey gerilimi ve ciltteki ısı ile birlikte aktifleşen ürün işlemden sonra ciltte yüzeysel olarak demartite oluşturur. Bu nedenle azami güvenlik önlemleri alınarak Alkali bazda pas sökücüler kullanılmalıdır.

Pas sökücü sprey haber

Genelde somun civata gibi sıkışmış metallerin açılmasında kullanılır aslen bir yağlayıcı olup pas sökme işleminden daha çok demir oksit gibi kalıntılara nufüs ederek gevşetmesini sağlayan bir üründür. Ağır paslarda etkili değildir, bir çok pas çeşidinde etkili değildir.

Pas çözücü sprey sıkça kullanım alanları

Sıkışmış vidaların açılması. Makine parçalarının arasında oluşabilecek pas tabakalarını yumuşatmada. Somun civata vb gibi metaryallerin, kapı kilitleri, araba kilitleri, sıkışmış takım ve aletler gibi yüzeylerdeki ağır olmayan korozyon tabakaları üzerinde etkili ürünlerden biridir. Standardında kullanılan bir çok değişik kimyasalların yanında genelde pas gevşetici yağ grupları başlıca yeri alır bunun yanında özel formülasyonlu bir çok firmaya ait pas gevşetici sprey olarak mevcuttur. Likit sıvı pas gevşetici satışı pek yoktur genel anlamı ile sprey şeklinde üretilir ve satılır. Alkali pas sökücü, alkali pas sökücüler, alkali pas çözücü, alkali pas sökücüler, pas çıkarıcılar, alkali pas temizliği, alkali korozyon sökücü, alkali alkali korozyon çözücü, korozyon çıkarıcı, küf sökücü, küf çözücü, küf çıkarıcı deneme numunesi isteyiniz.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır