BLOG KATEGORİLERİ
Leke sökücü haberleri

Leke sökücü haberleri

Hangi halı leke çıkarma ürününü kullanmalıyım. Hangi halılarda halı leke çıkarıcı ürünü kullanmak sakıncalıdır. Halı Lekesi sökücü ve kumaş lekesi çözücü ürünlerin endüstriyel kullanım haberlerini vermeye çalışacağız. Bunları evinizde veya endüstriyel fabrikalarınızda uygulayabilir ve deneyebilirsiniz. Deneme yapacağınız ürünleri ya gözden çıkartmış olun yada ufak bir yerinde deneme yapın. Her ürün her kir ve izde çözüm üretmez unutmayın.

Leke giderici ve leke çıkarıcı ile leke nasıl çıkar.

leke çıkarıcı mesa kimya

En iyi leke çıkarıcı ve leke giderici ürün performansı kir yeni iken yapılan müdahale ile oluşur. Bizde bilinen bazı yanlış uygulama ve öğretiler eskiden gelmektedir. Burada ise kadınlarımız tarafından yeni modalar yaratılmıştır. Üzeri arma ile veya nakış ile kapanması bunun ilk işareti idi. Taki leke giderici ve leke çıkarıcı ürünler piyasaya girene kadar. Kahve döküldüğünde oluşan izi çıkartmaya çalışırdık. Çıkmaz ise eskiden yöntem boyama idi. meyve veya çimen lekesi zaten moda olan beyazlı alacalı bulacalı kotları doğurmuştur. Yırtık modası ise lekelenme probleminin en kolay çözümü olmuştu. Moda anlayışımızda lekeler ile beraber değişti diyebiliriz. Fakat lekeleri çıkarmaya çalışma hala değişmiş gözükmüyor. Evde lekeleri çıkartmanın bir kaç kolay yolu ise aşağıdaki malzemelerden geçmekteydi. Çamaşır suyu, sirke, karbonat, kül, tuz ve tiner kullanarak evde çözümler üretmiştir ev hanımları. Kısmen başarılı olsa da endüstri konuya enzimler ile son noktayı koyuyordu.

En iyi leke giderici ve en iyi leke çıkarıcı ürünlerin endüstrileşmesi.

Leke nasıl çıkar mesa kimya

Bakteri ve enzimlerin ısıya dayanıklı ve duyarlı organizmalar olarak hayatımıza girişi ile işler biraz değişti. Uyanık girişimciler beton malzemesi olarak kullanılan sodyum perkarbonatı endüstrileşmişliği de bunu önünü açmıştır. Üretilen formüller türetilen yeni ürünler aslen karbonat ve türevlerinin biraz genişletilmesi anlamına gelmekteydi. Bizim ev hanımlarımız çok daha önceden keşfetmişti bunları fakat aktarma sıkıntımız vardı. Köyde yetişen ve eski boya yapanlar bunu bilirdi. Boya sabitlemek için alkali toprak olarak kireç kullanımı buradan gelmekteydi. Fazla boyaların iplik veya dokuma üzerinden atılması seyreltik sirke ile yapılmaktaydı. Yani endüstri keşfetmeden yüzyıllar önce Türk obaları yünleri parlatmanın ve boyanın daha iyi görünmesini sağlamak için sirkeyi zaten kullanıyordu. Sirkeden sonra ise kül ile halının tekrar tokmaklayarak yıkanması ile boya atıkları üzerinden atılırdı. Sabit güneş zamanı kurutma yapılarak şaheser yaratan yine Türk nineleri idi. Biz sadece tarihimizden kopmuştuk. Biz sadece geçmişimiz ile bağlarımızı koparmıştık bilgisizlik buradan geliyordu.

Hangi leke nasıl çıkar ve leke çıkarma maddeleri kullanımı.

Şimdi gelelim evde kullanabileceğimiz sökücü çözücü ve çıkarıcı ürünlere. Karbonat kullanabilirsiniz. Sirke kullanabilirsiniz. bebek yağı kullanabilirsiniz. Gliserin kullanabilirsiniz. Kolonya, Aseton, tiner sıcak su ile evde tüm temizlik işlemlerinizi yapabilir lekelerden kurtululabilirsiniz.

Mürekkep lekesi nasıl çıkar; Mürekkep cinsine göre değişmektedir. Fakat mantığı şudur mürekkep üretiminde kullanılan taşıyıcı ve incelticiler bu iş için en uygunudur.

Mum lekesi nasıl çıkar; Mum lekesi klasik olarak nasıl mum ısınarak eriyor ise çıkarma şeklide aynıdır. Sadece tekrar donmaması için bebe yağı veya gliserin ile ıslatınız.

Çay lekesi nasıl çıkar halıdan çay lekesi nasıl çıkar çay lekesi halıdan nasıl çıkar; Çay ve kahve lekeleri oksijen bazlı ağartıcılar ve karbonatı kombine kullanarak çözebilirsiniz.

Pas lekesi nasıl çıkar küf lekesi nasıl çıkar ; Konuyu detaylı daha önce yazmıştık pas sökücü ürünler altında ve leke sökücü ürünler altında inceleyebileceksiniz.

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar; Mantığı mürekkep lekesi çözümü ile aynıdır.

Mürekkep, yağ, kan, sakız, kahve, mum ve çay lekesi nasıl çıkar

Leke giderici mesa kimya

 

Yağ lekesi nasıl çıkar; Detaylı anlattık bu başlıktan takip edebilirsiniz.

Kan lekesi nasıl çıkar; Kan lekesi çok daha basittir bir çok şey ile oksijenli su veya sirke hepsi ile kolay çıkartmak mümkündür.

Sakız lekesi nasıl çıkar; Sakız mum çözümü ile aynı çözümü içerir. Saçınıza fön çektiğiniz makine ile ısıtabilir bebe yağı veya gliserin ile sabitleyebilir ve çıkartabilirsiniz.

Kahve lekesi nasıl çıkar; Çay lekesi ile aynıdır oksijen bazlı ağartıcılar ve karbonat bileşimi ile. Bir kaba sıcak su alın karbonatı eritin ve içerisine bir kapak oksijen bazlı ağartıcı ilave edin yeterli.

Oje lekesi nasıl çıkar; Aseton ve tiner ile çıkartılabilir. Cilalı yüzeylere dökülmüş ise yöntemi değişir.

Uhu lekesi nasıl çıkar; Bebek yağı gliserin ve fön ile çıkartmak mümkündür. Yani ısı ve yağ karışımı ile fakat burada etki uhu çeşitlerinin değişmesidir.

Nar lekesi nasıl çıkar; Oksijen bazlı ağartıcılar veya asidik sirke gibi ürünler ile çıkar dikkat edilmesi gereken nokta döküldüğü yüzeyin cinsini bilmekten geçer.

Şarap lekesi nasıl çıkar; Şarap lekesi de yine yüzeye göre sirken veya karbonat + oksijen bazlı ağartıcı maddelerden geçer.

Çamaşır suyu lekesi; Hiç uğraşmayın yeni bir desene sahipsiniz boya yaptırmaktan başka çareniz yok.

Boya lekesi nasıl çıkar; Döküldüğü yüzeye göre çözümlerine bakmak gerekir. Bazı şekilleri boya sökücü linkinde anlatılmıştır.

Kullanım farkları ve endüstriyel çözümlerde ne sunulabilir.

Kumaş ve her türlü zemin için lekelerin sökümü ve lekelerin çözümü ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Sanayi kimyasal leke çıkarıcı ve leke giderici tekstil lekeleri sökücüleri. Tekstil lekeleri çözücüleri ve lekelerin sökücü çeşitleri ile mesa kimya olarak hizmetinizdeyiz. Tekstil sektöründe oluşan lekeler için lekeler kirler ve yağlar gibi istenmeyen lekelere çözümler üretebiliriz. Su bazlı kir çıkarıcı ürünler. Solvent bazlı kir sökücü ürünler gibi çeşitlilik sizin için. Kumaş türü veya lekelerin türüne göre özel çözüm isteyebilir numune talep edebilirsiniz. Lütfen yaşadığınız soruna göre danışmayı unutmayınız. Yanlış kullanım hata payı göz önünde bulundurularak detay verilmemiştir. Bazı yazılarımızın içine gizlenmiş önerileri dikkate alınız. Endüstriyel çözümlerde zaten hali hazırda kullandığınız ürünler mevcut. Bunların zararsız muadillerini ve daha efektif kullanımları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Lütfen sorun yaşadığınız veya sorguladığınız tüm konular ile ilgili danışınız.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır