BLOG KATEGORİLERİ
Boya sökücü Haberleri

Boya sökücü haberleri

Sizin adınıza sorular soracağız ve sizin adınıza cevaplayacağız. Eğer eklemek istediğiniz bir şey var ise iletiniz biz sizin adınıza bunları araştırıp cevaplayacağız.

Boya sökücü ile ilgili soracağımız kısa sorular

 1. Boya sökücü nedir?
 2. Boya sökücü türleri nelerdir?
 3. Boya sökücü nasıl kullanılır?

Boya sökücü nedir neden kullanılır?

Endüstride sanayide veya evinizde sıkça kullanım alanı olan istenmeyen boyaları çıkartmaya yarayan kimyasal maddedir.

Evinizde ojenizi sökmek için kullandığınız aseton bir boya sökücüdür. Mobilya yada rafın boyasını değiştireceksiniz boyayı çıkarttığınız her ne ise boya sökücüdür.

Oto tamircisine gittiniz hasarlı yada eski boyanız var bu boyayı metale zarar vermeden sökmek istiyorsanız oto boya sökücü kullanılması gerekir.

Eski makineniz var bunun boyası eskimiş ve yenilemek istiyorsunuz kolay işlem ve metale zarar vermeden sökmek istiyorsunuz yin boya sökücü ürün kullanmanız gerekir.

Çoğaltılabilir fakat ben kısaca geçeceğim.

Boya sökücü haberleri

Boya sökücü türleri nelerdir?

Benim literatürde 2 tip var ve bunların kendi arasında açılımı var.

 1. Tip 1 Sıvı Boya Sökücü kimyasallar.
 2. Tip 2 Boya Sökücü jel kimyasallar.
 • Tip 1 Sıvı Asidik Boya Sökücü kimyasallar.
 • Tip 1 Sıvı Alkali Boya Sökücü kimyasal.
 • Tip 1 Sıvı Ph Nötr Boya Sökücü kimyasal.
 • Tip 2 Asit Bazlı Jel Boya Sökücü
 • Tip 2 Alkali Bazlı Jel Boya Sökücü
 • Tip 2 Ph Nötr Jel boya sökücü

Kısa anlatımı budur bu tip ürünlerin. Kendi aralarında ayrılan türler kullanım alanına ve daha sonraki işleme göre de kendi aralarında ayrılıyorlar. Bu nedenle boya sökücü ürünlerde ben bu işi biliyorum diyen yanılır.

Bi kaç örnek ile açıklayalım. Asidik jel boya sökücüleri hala satan var ben piyasada rastlıyorum. Özellikle jel ürünlerin daha hızlı iş yapmasını ve araç üzerinde efektif etki verip çabuk çözmesini isteyenler bu yöntemi sıkça kullanırlar. İçerikte kullanılan asit ele geldiğinde korkunç bir yanma hızı ve elde ve ciltte demartite ve korkunç bir şişme gerçekleşir. Bu nedenle içeriği ph nötr olanlarda seçin 2 dakika geç kaldırsın boyayı ama size zarar vermesin. 41 saniyede orjinal araç boyasını sökebilirsiniz. sorun teşkil etmez fakat bu kimyasal ele cilde geldiğine ilk yardım için uğrayacağınız hastane dahil kapı yok unutmayın. Biz önce kullanıcının sağlığını düşünmek zorundayız.

Bu nedenle mesa kimya olarak jel ürünlerimizde asit kullanmıyoruz. Bırakın diyoruz usta bir çay fazla içsin bizim kimyasal geç işlesin ama ustama bişey olmasın. Neden diyoruz bunu o usta bize hayat boyu lazım. 2004 yılından beri kaç kimya firması gördüm dersiniz. Size güzel bir fikir daha o usta hep aynı kaldı hiç değişmedi hala sağlıklı. Sizin ile çalışan kişilerin sağlığını ve onların işini kendi işiniz gibi düşündüğünüzde kazanırsınız.

Boya sökücü sprey örnekleri

Son zamanların furyası bu. Hiçbir işinize yaramaz. Ancak sizi kandırmak için üretilir. Grafiti boyasını bile zor söken ürünler pazarda.

Bir örnek; İşin ilginç yanı beni tanımadan fabrikanın birinde tanıtım yapıyorlar.

Şans bende ordayım onun içinde şans.

Deniyor ama varilin üstünde ince saçlarda veya alakasız yerlerde deneme yapıyor meslektaşım.

Daha sonra gel kardeşim dedim; Çantanı aç çıkart şu jeli dene bakalım, denedik az önce tırnağı ile kazıdığı boyayı şimdi çat diye çıkartıyor ürün. İçinde ne var biliyormusun dedim. Adam işi bildiğimi anlayınca abi ben yeniyim 3 senedir bu işlerdeyim bilmiyorum deyince.

Kimden satın alıyorsun dedim; Şu firma deyince ara yanında konuşayım dedim.

Aradılar gayet nazik bir hanımefendi.

Hanımefendi şu ürününüz msds i bize gönderirmisiniz dedim. Adamın teline mail geldi.

Beraber inceliyoruz. Gayet güzel ve onaylı msds gayet hoş herşeyi yazmış bravo dedim. Yanlız birşeyi unutmuş gelen msds sprey boya sökücünün ben jel boya sökücünün istedim.

Tekrar telefon efendim bizde tek msds var hepsinde bunu kullanıyoruz.

Bakınca doğru olabilir diyorsunuz işi bilmiyorsanız. Hanımefendi dedim jel boya sökücü içerisinde formik asit kullanmışsınız. Bu msds geçersiz bu nedenle lütfen bana msds i düzeltip tekrar gönderin deyince. Dıt dıt dıt dıt dıt telefonla kaldık baş başa.

Döndüm satış yapan arkadaşa işte bu sektörün % 90 ı böyle kardeşim dedim. Tecrübem böyle diyordu. Kg ürün satmak için takla atmaya fırıdak olmaya gerek yok arkadaş. Bizim insanımız bizim sağlığımız unutmayın. Bu kadar firma adr tehlikeli madde danışmanı kalite belgesi onaylı msds gibi yükümlülükleri yerine nasıl getiriyor diye düşünün. Aylık maliyeti bu firmalara kaç para diye düşünün.

11/10/2016 Güne bu yazıyla başladık hadi Hakkı amcayı ziyaret edip malzeme satalım. Para kazanmak lazım değil mi helalinden.

Sorunuz ne olursa olsun iletin.

Doğru soru ve doğru eleştiri bizi yüceltir küçültmez kalın sağlıcakla.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır