BLOG KATEGORİLERİ
Pas sökücü tanımları

Pas sökücü tanımları

Pas sökücü tanımları
Endüstriyel Pas sökücü tanımları çeşitleri hangi alan neye göre pas cozucu kimyasallar bakacaksınız. Hangi pas sökücü kimyasallar işinizi görecek. Genel tanımlamalara bakarak gidebilirsiniz. İşlevsel pas cozucu ürün seçmek için bu tanımlara sıkça başvurulabilir. pas sökme yöntemleri ve nedir bu tanımlar beraber inceleyelim. Hala sizin önereceğiniz veya bizim atladığımız bir detay var ise lütfen iletişime geçiniz sizin isteğiniz doğrultusunda yazılarımızı geliştirmek isteriz. Pas sökücü tanımlarını ve çeşitlerini incelerken eksiğimiz var ise bildiriniz. Yapısı sektör için inşaat demiri pas sökücü ürünleri öneririz.

Konsantre pas sökücü tanımları

Pas cozucu

 1. Konsantre pas sökücü kimyasallar. Yoğun halde formülüze edilmiş su katmanız ile birlikte aktiflik kazanan kullanıma hazır hale gelen pas sökücü kimyasallar. Su bazlı konsantre pas sokucu olarak da bilinir. Yoğunluk ayarına göre su katığı ile çoğaltılan konsantre pas cozucu ürünlerdir. Konsantre pas çıkarıcı kimyasal ürünler sanayi sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım amacı konsantre pas cikarici ile pas temizleme ve pas temizliği yapmaktır.
 2. Alkali konsantre pas sökücü kimyasallar: Ph seviyesi 7 ve üstü olan pas sökücüleri alkali pas sökücüler diyoruz. Konsantre 1 maddede içinde açıklanmıştır. Ph seviyelerine göre konsantre pas sokucu ayrımında kullanılır genel olarak. Yapısı gereği al-kalitesi yüksek konsantre pas cozucu olarak da bilinir. Yine sanayide konsantre pas çıkarıcı olarak pas temizleme sisteminde kullanılır. Konsantre pas cikarici pas temizliği için genellikle daldırma olarak kullanılır.
 3. Asidik konsantre pas sökücü kimyasallar: Ph seviyesi asit olan türevlere bu isim ile bakıyoruz. Konsantre 1 madde de açıklanmıştır. Ph seviye ayrımında genel olarak konsantre pas sokucu formülasyonları asit bazlıdır. İçerik asit yapısı konsantre pas cozucu kimyasallar içinde değişilik gösterebilir. Bir çok konsantre pas sokucu kimyasal içeriği farklı asitler ile farklı amaçlar için formülüze edilir.
 4. Ph-7 veya nötr Pas sökücü tanımları: Ph seviyesi 7 de stabil olan pas sökücüleri bu ismi veriyoruz genellikle yağ bazlıdır ve pas sökmeden çok gevşetme özelliği vardır. Pas sökücü sprey olarak bilinir. Genel kullanım alanı yağlayıcı özelliğidir. Pas sokucu sprey ürünler sanayi alanında çok çeşitli sistemlerde kullanılmaktadır.

Pas sökme yöntemleri-pas sökücü tanımları

Pas sökücüler tanımları ve pas sökme yöntemleri

 1. Jel tipi konsantre pas sökücü kimyasallar. Kıvamı daha çok jel ile ilişkilendirilebilecek jöle kıvamındadır daha çok kaynak çapak izi silmek için kullanılan tipleri mevcuttur.
 2. Pas cozucu sprey : Genel tanım bu olsa da aslen spreyleme yöntemi ile kullanılabilen pas sökücü kimyasallar grubunu açıklar daha çok. Ama burada genel kanı gazlı şişelerin genel adı gibi gösterilmeye çalışılmakta. Fakat bence yanlışlık buradadır. Sıvı ürünlerde spreyleme yöntemi ile kullanılabilmektedir. Bu tanımlama genel bir tanımlama hatası olarak karşımıza çıkmaktadır.
 3. 1 varil gönder. Kimyada varil tanımı genellikle metal veya plastik çemberli varillere 210 ve 250 lt/kg alan büyük fıçılara denir. Müşterilerimizin algısı ise 30 kg lık bidonları anlatmaktadır.
 4. 1 lt ne kadar tanımı. Endüstriyel kimyasal da 1 litre satışı yapılamaz. Çünkü sağlık bakanlığı kriterleri dışındadır endüstriyel boy harici satmak isteyenler için sağlık bakanlığı izni alınması zorunludur. Sağlık bakanlığı izni olanlar marketlere satış yapabilirler endüstriyel kimya-salcılar İnternet üzerinden dahi olsa endüstriyel boy harici satış yapamazlar.
 5. Konsantre pas sökücü msds : Malzeme güvenlik bilgi formu. Tse onaylı msds yazıcıları tarafından yazılması gereken malzeme bilgi formudur.
 6. Konsantre kimyasal sds : Saffety data shet olarak geçer eskiden başta meterial olan kısım kalkmıştır Güvenlik bilgi formu olarak kısaltılmasıdır.
 7. Kullanım talimatı: Satın aldığınız malzemenin kullanım şekilleri ve hangi yüzeyde nasıl kullanacağını belirleyen tanımlardır.
 8. Tds: daha çok teknik datalarını içerir aslında kimyasal için çok geçerli bir varsayım olmaktan çıkmıştır. Genellikle msds veya sds içerisine yedirilmek maddeleri açmak kaydı ile geniş msds yazıcısı tarafından içerikte gösterile bilmektedir.

Pas sökücü kimyasallar

Konsantre pas cozucu tanımlarına neden ihtiyaç duyduk

Bir karmaşadır gidiyor. İlk kez kullanacak kişilerin kafası karışmasın diye bir kaynak yok internet üzerinde.

 • Pas sökücüler, alkali asidik ve pas cozucu gevşetici yağlayıcı olarak ayırabiliriz,
 • Alkali pas sökücüler ( alkapas). Genelde sistem ürünü olup daldırma veya püskürtme kullanım için daha uygundur toplu işlerde uzun süre dayanabildiği için tercih edilmektedir.
 • Asidik pas sökücüler( metalon-nopas). Hızlı pas sökme efektine sahiptirler değişik asitler ile formülasyonları mümkündür. Formülasyon bilgisine göre metale zararı çoktur. eğer uygun formülüze edilememiş ise metale zarar verme olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle Asit bazlı pas sökücü kimyasallar alınırken çok dikkat edilmelidir. Asit buharına mağruz kalmak ciddi oranda risklidir.
 • Pas cozucu gevşetici ( pasivex) yağlayıcı ürünler. İse daha çok sıkışan metallerin veya kapı kilitleri gibi tekrar pas yapmasını istemediğiniz yerde pas cozucu ve gevşetici olarak kullanılırlar.

Pas sökücü ve pas sökücü gevşetici

Pas sökücü kimyasallar genel seçim kuralları

 • 1. Pas sökücü tanımları kural : Pas cozucu kullanmadan önce yüzeyi tanıyınız.
 • 2. Pas sökücü tanımları kural : Pas sökme yöntemleri için yüzeyde daha sonra uygulanacak işlemi mutlaka sorunuz.
 • 3. Pas sökücü tanımları kural : Pas sökme yöntemleri için su bazlı veya direk kullanım ürününü seçimi yüzeye göre değişmektedir.
 • 4. Pas sökücü tanımları kural : Pas sökme yöntemleri sonrası daha sonra pasivasyon gerekiyor ise mutlaka ürüne göre seçilmelidir.

Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır