BLOG KATEGORİLERİ
Tren ve raylı sistem kar ve buz ile mücadele

Tren ve raylı sistem kar ve buz ile mücadele

Tren ve raylı sistemlerde düşük ısılarda yaşanan donma ve buzlanmaya çözüm olarak buz çözücü ve donma önleyici olarak önerilir. Burada amaç ve işlev yönüyle baktığınızda metaller üzerinde kullanılabilen tuz içermeyen çok düşük ısılarda bile yapısı bozulmayan ürünlerdir. Genel ihtiyaç değildir. Donarak birbirine yapışan kancaların açılması için buz çözücü tipi vardır. Çok hızlı buz çözücü olarak geçer. Gece işlem bittiğinde park edilip kancalanan trenlerin kancaları donmaya karşı korumak için üretilmiş olan donma önleyici tipi kullanılır.

Tren ve Raylı sistem Buz çözücü ürün özellikleri

Yapısı gereği hızlı buz çözme özelliği olan ürün grubundadır. Kovalent bağlayıcılar ile yüksek çözme efektine kavuşturulmuş bir buz çözücü türevidir. Metal ve plastik yüzeylerden buzu çözerek yüzeyden buz ile beraber uzaklaşır. Kalıntı bırakmaz. Fakat buz önleme özelliği çok uzun süreli değildir. Normal bu sistem için tasarlanmış buz önleyiciler 48 saat dayanırken buz çözücü 12 saat dayanabilir. Rahatsız edici bir kokusu yoktur. Buz çözücü ürün yüzeye uygulandıktan sonra dakikalar içinde buzu çözer. Buzlanmanın çözüldüğü yüzey sizler için işlem yapmaya açık hale gelir.

Tren ve raylı sistem buz önleyici ürün özellikleri

Buz önleme kapasitesini yüksek yüzey tutunurluğu sayesinde sağlar. Yüzeyde kaldığı süre içerisinde metal veya plastik hiç bir aksama zarar vermez. Donma önleyici etkisi 48 saat süre ile devam eder. Buz önleyici katıkların yoğunluğu nedeni ile sıcak veya soğuk kullanım imkanı sunar. Donma önleyici yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir. Bu özelliğinin yanında doğa dostu olarak bilinir. İnsan el cilt ve vücut tahrişi yoktur. Kokusuz bir ürün olduğu için kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kar Buz Çözücü ve Donma Önleyici Tren ve Raylı Sistemlerde kullanılmak üzere tasarlanmış ve donma önleyici ürünler. Tren ve raylı sistemlerde kar ve buz ile mücadele için üretilmiştir.

Buzlanma önleyici, buz çözücü ve buz önleyici ürün ambalajları

Standart endüstriyel boy ambalajlarda sunulmaktadır. Deneme ambalajları 30 KG/Lt olarak tavsiye edilir. Yarı standart ambalajları 210 KG/LT olarak sizlere sunulmaktadır. Standart ambalajları ise 1000 KG/LT olarak satılmaktadır.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır