BLOG KATEGORİLERİ
Beton santralleri ürünleri

Beton santralleri ürünleri

Beton santrallerinde kullanılan ürünler ve bunların kullanım şekilleri nelerdir. Hangi ürünlerin kullanımı aha doğrudur. Ne tür ürünler neden risk teşkil eder gibi sorular ile sürekli güncelleyeceğimiz bir sayfadır.

Beton santralleri ne tür ürünler kullanır

Sektör ne kullanır; öncelikle sektörde beton sökücü olarak kullanılan ürün taş asidi dir. Zararları bilinmesine rağmen oldukça yaygın kullanımı vardır. Yani halk dilinde taş asidi kimyada hydroklorik asit nitrik asit sülfürik asit belli oranlar da karıştırılarak kullanılır. Çok zararlıdır. Taş asidinin ( hidroklorik asit) zararları Metalde deformasyon yapar, korozyon, pas ve tufal oluşumu sağlar, boyaya zarar verir. Mikserlerin tanklarındaki aşınma, delinme ve pas oluşumun tek sorumlusudur. Ayrıca yüzeyi aşındırdığı için betonun tutunmasını kolaylaştırır ve mikserlerin kazanlarında 100/50 ye varan aşınma sağlar hem karayolu hemde işletmeler için ciddi tehlikedir.

Beton sökücü olarak ne kullanılması gereklidir ;

Asidine göre inhibe edilmiş ürünler kullanılmalıdır. Öncelikle tercihen oxalik asit veya sülfamik asit seçilmelidir. Eğer zorunlu ise diğer asitler seçiliyor ise asidine göre inhibitör oranları çok iyi ayarlanmalıdır. Çok girilecek inhibitör veya az girilecek inhibitörün farklı zararları vardır. Bu nedenle kesinlikle deney yapılması gereklidir. Bu deney nasıl yapılmalıdır.

Öncelikle kullanacağınız ürünü bir kapta seyreltip içerisine metal atınız paslandırıyor veya aşındırıyor ise kullanmayınız. Bir miktar boya atınız parçalanıyor ise kullanmayınız, içerik olarak msds isteyiniz 100/12 üstü asit içeriyor ise kullanmayınız. Çünkü inhibe oranı ayarlanamamıştır ve gaz çıkışını kontrol ediniz.

Bu konu ile daha detaylı bilgi almak için( lütfen geç olmadan danışın).

mesa kimya
tel : 0224 443 1263
fax: 0224 443 2463
e-mail: [email protected]


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır