BLOG KATEGORİLERİ
Pas sökücü haberleri

Pas sökücü haberleri

Kişisel ve evsel pas çözücü ürünlerin kullanım hataları ve çözümleri sunulmaya çalışılacaktır. sizin samimiyetinize inanarak yaptığımız bu çalışma tamamen bilgi maçlıdır. Sizleri doğru ürün seçimi ve hata yapmamaya değil tüketici olarak bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Hatalarımız var ise lütfen mail olarak iletiniz teşekkür ederiz.

Pas sökücü haberleri

Evsel pas sökücü alırken nelere dikkat etmeliyiz!

Öncelikle ne yapacağınız doğru karar vermeniz gerekmektedir. Ben örnekleyerek gideceğim soru cevap şeklinde olacak bu yazı.

Kapı kilidi paslandı ne yapacaksınız?

Doğru kullanım; Sıvı pas sökücü gevşetici veya sprey ürün kullanmalısınız.

Yanlışı kullanım; Asidik pas çözücü ve pas ve kireç sökücü ürünlerin kullanımı.

Neden yanlış Asidik pas ve kireç sökücü kullanımı; Çünkü pası çözecektir ve bunu çok hızlı bir şekilde yapacaktır. Fakat siz daha sevinmeden tekrar paslanmaya başlayacaktır. çünkü asidik ürünlerin karakteristik özelliği deactive edilmediği yada kendini deactive edebileceği bir ürün üzerinde kullanılmadığında sürekli çalışır ve çözülen den daha ağır bir tabaka korozyon ile karşılaşacaksınız çok kızsa sürede.

Evinizde silahınız paslandı ne yapacaksınız?

Doğru kullanım ; Sıvı Pas çözücü gevşetici veya sprey ürün kullanmalısınız.

Yanlış kullanım; Asidik ürün Limon, Sirke, asidik pas ve kireç çözücü veya su bazlı ürün kullanımı. Her şekilde tekrar pas yapacaktır. Daha çok kayıp vereceksiniz silahınız daha çok paslanacaktır.

Evinizde bakır veya alüminyum eşyalarınız karardı veya yeşerdi ( sizin dilinizde yazıyorum) ne yapacaksınız?

Doğru kullanım; Krem parlatıcılar yada yarı krem parlatıcılar ile temizlemelisiniz.

Yanlış kullanım; Asidik bir ürün veya su bazlı bir ürün kullanmanız. Dalgalanmalar olacaktır. Her tarafı aynı şekilde olmayacaktır ve çok kısa sürede eskisinden daha kötü olacaktır. Neden karadığı teknik bir konudur firmamıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Nasıl kararmıyacağı ile ilgilide bilgi alabilirsiniz.

Eski arabanız paslandı ne yapacaksınız?

Eski arabanızın neresi paslandığı çok önemlidir.

Doğru kullanım; Boyalı yüzey ve boyanacak yüzey ise kesinlikle pas boyanın altında da vardır. Bu nedenle boya sökücü ürün ile boyasını sökün. Daha sonra metal yüzey hazırlayıcı pas sökücü ürün ile temizleyip boya yaparsanız aracınız kusursuz olur.

Yanlış kullanım; Boyalı yüzeyden pas sökmeye çalışmayın. çünkü boyanın altındaki pas da ilerleyeceği için diğer tarafta atacaktır. Zımpara veya canavar ile pası temizlemeye çalışmayın hem saça zarar vereceksiniz. Daha sonrada macun ile bunu düzeltmeye çalışacaksınız. Macunlu yerdeki sıcak veya soğuk gördüğünde çok çabuk çatlayacak veya bozulacaktır.

El aletleri civata somun paslandı ne yapacaksınız?

Doğru kullanım; Profesyonel yardıma ihtiyacınız var.

Yanlış kullanım; kesinlikle bir şey kullanmayın profesyonel yardım alın. Çünkü elinizdekileri kaybetme olasılığınız daha yüksek.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır