BLOG KATEGORİLERİ
Kalıp pas sökücü

Kalıp pas sökücü

Kalıp pas sökücü ile metal temizliği nasıl yapılır. Kalıp pas sökücüler metal temizleme kimyasalları arasındaki işlevleri. Kalıp pas çözücü metal yüzey temizleme kimyasalları olarak kullanımı. Metal kalıp pas çözücü ve kalıp pas sökücü özel ürünler nedir. Kalıplara özel asidik veya alkali isteğe göre nötr pas çözücü ve pas sökücü kimyasalların kullanımı. Kalıp paslanmalarındaki sorunların çözümü nasıl olmalı. Konsantre pas sökücü kullanmamak için nasıl kalıp koruma yapmalısınız. Pas sökücüler kalıplarda nasıl kullanılmalı kısaca bu konulara değineceğiz.

Kalıp pas sökücü nedir

Kalıp pas sökücü
Kalıplar yanlış saklamalarından dolayı veya çalışma sisteminde su var ise korozyon veya pas yaparlar. Bu pasları temizlenmesi gerekir ki kalıp tekrar hatasız çalışabilsin. İşte bu pas temizleme için kullanılan ürünlere metal yüzey temizleme kimyasalları kalıp pas sökücü diyoruz. Metal yüzey temizleme kimyasalları kalıp pas çözücü çeşitlerini birazdan aşağıda tanımlayacağız.

    • Pas sökücü kalıpların hassasiyetine göre tasarlanmalıdır pas temizleme yapılamadan önce metal çeşitliliği bilinmelidir.

Metal yüzey temizleme kimyasalları

  • Pas sökücüler içeriğinde asit yoktur bu nedenle kalıp temizlendikten sonra tekrar pas yapma şansı yoktur.

 

  • Kalıp pas sökücü ürün kullanımları. Hassa kalıpların belli bir süre sonra nem ve rutubetten dolayı pas yapması sonucu kullanımlarına ihtiyaç duyulmuştur.
  • Kalıplar saklanmadan önce yüzeyleri temizlenerek koruyucu yağ kullanımı yapılmalıdır. Yüzey temizliğinde kullanılacak yağ sökücü etkili ve korozif ve su bazlı olmayan bir yağ çözücü ile temizlenmelidir. Burada yapılacak hata kalıbın karıncalanmasına hatta kaybedilmesine kadar yol açabilir. Kalıp pas çözücü pas temizleme için kullanımı bile sorunu kurtarmayabilir.

Kalıp pas sökücüler ve metal yüzey temizleme kimyasalları çeşitleri

Kalıp pas çözücü
Metal temizleme kimyasalları kalıp pas sökücü çeşitleri kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Kalıp metal içeriğine göre kullanılacak kalıp pas çözücü asidik pas sökücüler alkali veya ph nötr olabilmektedir. Alüminyum içeriği çok olan bir kalıp için asidik kalıp pas sökücüler çeşidi biraz fazla zorun çıkaracaktır. Bunun yerine alkali kalıp pas sökücü kullanılır. İçeriği çok hassas metallerden yapılmış ise ph nötr metal temizleme kimyasalları kalıp pas sökücü kullanılmalıdır. İçerik metal oranı fazla ise metal grubuna göre asidik kalıp pas sökücü kullanılmalıdır.

Kalıp pas çözücü pas temizleme için nasıl kullanılır

Metal temizliği nasıl yapılır
Kalıp pas sökücü özellikleri neticesinde çok kalın kalıplaşmış paslı ve korozyonlu yüzeylerde çok etkin değildir. Genellikle hafifi denilebilecek paslı yüzeylerde etkilidir. Zaten kalıplaşmış paslı ve korozyonlu kalıpların pas sökücü ile temizlenmesi tavsiye edilmez. Çünkü kalıplar hassa ölçülerde çalıştığı için yüzeydeki ağır pas tabakası pas sökücü ürün ile söküldüğünde boşluklar ve yüzeysel dengesizlikler oluşacaktır. Buda kalıbın çalışmasında ve basma işlemlerinde hatalara sebep olacağı için ki. Metal temizliği nasıl yapılır ürünü kullanılması yerine. Kalıpta revizyona gidilmesi ve tamir edilmesini öneriyoruz kalıp pas çözücü kullanmayınız bu durumda

Metal temizleme kimyasalları kalıp pas sökücü ile metal temizliği nasıl yapılır nasıl yapılmaz

Kalıp pas sökücüler ile metal temizliği nasıl yapılır
Çünkü kalıp metal temizliği nasıl yapılır kalıp pas sökücü kullanıldıktan sonra yüzey altı önemlidir. Yüzeyin altında ne kadar derinde pas oluştuğu bilinemediği için. Pas söküm esnasında açılacak yüzeylerde hem revizyon birde zaman kaybı yaşanmaması açısından önerimizdir. Bu durumların yaşanmaması için önerimiz özel kalıp koruyucu ürünlerdir. Kalp pas sökücü ile ilgili danışmak veya destek almak için iletişime geçiniz. Kalıp pas çözücü seçiminde zorlanıyor iseniz lütfen kalıp üreticilerimizden kalıp cinsini daha sonra bizi arayınız.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır