BLOG KATEGORİLERİ
Boya sökücü arşiv 2016

Boya sökücü arşiv 2016

Güçlü boya çözücü jel ve endüstriyel boya sökücü kimyasallar. Hatalı boyaların yüzeyden çıkarılması için üretilmiş hızlı boya sökücüler kimyasal ürünlerdir. Makine imalatı ve araç aksamları başlıca kullanım alanlarıdır. Metal boyahaneleri için askı aparat boya sokucu kimyasal kullanılır. Oto ve araç üretim boya tesisleri parçaları skitleri ve aksamları için daldırma boya çözücü kimyasallar vardır. Asidik boya sökücü kimyasal tipleri de bulunur. Jant üretiminde hatalı boyaların sökülmesi içinde jant boya çıkarıcı kimyasallar kullanılır. Daldırma boya sokucu toplu boya söküm işleri için uygundur. Boya cozucu ürünler içerik olarak farklı tiplerde sökümler için özel olarak üretilebilir.

Boya sökücü kimyasal

  • Boya çıkarıcı, jel boya sökücü ve oto boya çözücü kimyasal ürünler. Cam boya sokucu ve yağlı boya sokucu kimyasallar. Boya sökücü nasıl kullanılır ve Paint remover boya sökücü nedir. Boya temizleyici, ahşap boya sokucu ve vernik sökücü nedir. Boya çıkarıcı ile jant boyası nasıl çıkarılır. Boya sokucu ve zehirli boya sökücü kimyasal ürün çeşitleri.

 

 • Endüstriyel boya sökücü kimyasal ürünlere ihtiyaç duyulmasının sebebi eski ve hatalı boyanın yüzeyden uzaklaştırılması için kullanılır.
 • Askı aparatlarının boyalarının sökülüp tekrar kullanılması için geri dönüşüm olabilmesi için daldırma boya sokucu kimyasal kullanılır.
 • Skitlerin boyalarının sökülmesi için asidik boya çözücü kimyasallar kullanılır. Asidik boya çıkarıcı kimyasalların daldırma tipleri hızlı söküm açısından önemlidir.
 • Makine kaportalarının ve makine hatalı boyaların sökülmesi için jel boya sökücü kimyasal kullanılır. Jel boya sokucu ürünlerin farklı tiperi farklı amaç için kullanım örnekleri bulunur.

Oto boya sökücü kimyasallar.

 • Araba kaportalarında endüstriyel oto boya sökücü jel kullanımı. Bölgesel çürüyen veya hasar görmüş boyaların sökülmesi ve tekrar boyanması esnasında boya çözücü jel ürün kullanılır. Oto boya sökücü ürünler çok değişik firma üretim tekniklerine sahiptir. Hızlı boya çözücü ve boya çıkarıcı ürün grubundadır. Değişik kimyasal ürünler ile boya sokucu jel üretimi mümkündür. Boya cozucu kimyasalların araç parçalarının her aşamasında kullanılabilir. Tampon boya sokucu olarak belirli yüzeylerde denenerek kontrollü kullanılması önerilir. Araç boya çözücüler kimyasallar daldırma püskürtme silme olarak kullanılır. Daha çok boya çıkarıcı kimyasallarda fırça veya rulo ile uygulama olarak tüketilirler.
 • Duvar boyalarının sökülmesi ve yağlı boyaların sökülmesi esnasında özel sökücü ürünlere ihtiyaç duyulur. Yağlı boya sokucu kimyasal ve duvar boya cozucu kimyasallar bu nedenle üretilmiştir.

Mobilya boya sökücüler ve ahşap vernik çözücüler.

 • Mobilya ve ahşap boya sökücü ve vernik sökücü olarak da eski veya hatalı boyanmış mobilyaları geri kazanım içindir. Yada üzerilerindeki cilalı yüzeyi cila sökücü ile temizlemek için kullanılır.
 • Beton yüzeylerden epoxi veya boyayı söküp tekrar boyamak için boya çözücü beton için olan ürünler kullanılır.
 • Cam üretim tesislerinde camların geri kazanımı için cam boya çözücü ürünler kullanılır.
 • Askeri tesisler için sıcak tank boya çözücü ürünler.

 

Boya sökücü

Boya sokucu kullanımı avantajları ve Dezavantajları

 • Boya çözücü ürün kullanmadınız. Kullanacağınız yöntem yüzeydeki boya zımpara, canavar, boya sökme makinesi, kuru buz veya spatula ile kazınıp boyaların sökülmesi gerekmektedir.
 • Zımpara ile boyayı sökmek hem uzun uğraş beden gücü istemektedir. Aynı zamanda da süre çok uzun ve kullanıcı açısından ciddi riskler içermekte ve yüzeyi de aşındırmaktadır. Bu nedenle boya çözücü ürünler kullanılması tavsiye edilir.
 • Boya sökme makinesi ile zımparanın yaptığı işi makine ile yapılmasıdır. Boya sokucu kullanım esnasında güç harcanmaz ama boya tozu ve yüzeye verdiği zarar ciddi boyutlardadır. Yüzeyde aşındırma yapar boya cozucu ise yüzeye zarar vermez.
 • Boya sokucu kuru buz uygulamaları ise maliyeti ve buz teminin zor olması açısından sistemsel olarak çok tercih edilmemektedir. Sadece belirli kullanım alanlarında boya sökme16 işleminde stabil durumdadır.
 • Boya sokucu olarak spatula ile kazınması yine zaman, boya tozu ve yüzeye verdiği zarar açısından risklidir. Zarar vermeyen kimyasal boya çözücü kullanılır.

Boya sökücüler avantajları

 • Uygulandığı yüzeye zarar vermediği nedeniyle sıvı veya jel boya çözücü ürünlere ihtiyaç duyulmuştur.
 • Sıvı veya jel boya sökücü ürün avantajları ise yüzeye zarar vermemeleri ve işlem sürelerinin çok kısa olması diye tanımlanabilir. Fakat yüksek oranda tahriş edicidir. El ve cilt temasının olmaması önemlidir. Standart güvenlik önlemlerinin alınmasına dikkat edilmesi durumunda kullanım kolaylığı vardır.
 • Jel boya çözücü ise dik yüzeylerde tutunur. İşlem yaptığı veya sürülen her zeminde rahat işlem görmesi nedeni ile sıkça tercih edilmektedirler. Makine üretim sektörü oto tamirhaneleri inşaatlar için dış veya iç kısımlarında sıklıkla kullanımları mevcuttur.

Boya çözücü kullanım alanları?

 • Sökülecek boya dik yüzeyde ise boya çözücü jel, şayet parçalar çok ve daldırma yapılabilecek ise daldırma ürünler kullanılmalıdır. Boya sokuculer kullanılacak parçalara ve metallere görede değişebilir.
 • Güçlü Boya sökücü ürünü bir örnek ile açıklamak gerekir ise ; Parça boyama esnasında kullanılan askı aparatlarının skitler veya techizatlar boya ile kaplanır. Bunları ya yeniden yaptırmalısınız veya boyayı yaktırıp kullanmalısınız. Yada boya sokucu ile temizleyip eski haline getirip kullanmanız gerekir. Makineyi boyadınız ve bir bölgesinde altta yağ olduğu için boya tutmadı. Zemin hazırlığı iyi yapılmamış pas sökücü ile pası alınmamış veya yağ sökücü ile yağ alma yapılmamış metallerde başınıza gelir. Burada o bölgenin boyasını jel paint remover ürün ile kaldırıp yerine aynı boyadan lokal boya atmanız ile sorun çözülebilir.
 • Araç kapısının bir kısmı çizildiğini farz edelim. Üzerine boya atacaksanız tüm kaputun boyanması yerine hasar gören yeri jel boya çıkarıcı ürün ile sökersiniz. Sadece o bölgeye boya atarak çözüme ulaşabilirisiniz.
 • Jant üretimi yapan firmalarda ise hatalı çıkan jantların veya geri dönüşüme gönderilecek jantların Aluminyum jant boya çözücü temizlenmesi gerekir. Bu boyaları sökülüp tekrar boyanabilir veya aluminyumu eritme potalarına boyasız gönderebilirler. Boya ile birlikte eritilen aluminyum tercih edilmez ve kullanılmaz.

Boya sökücüler çeşitleri

Boya çıkarıcı çeşitlerini ph olarak ayırmaya çalışacağız. İşlevsel kullanılan boya cikarici çeşitleri ph olarak kullanım alanlarına göre ayrımı işinize yarayacaktır. Boya sokucu ph aralıklarını 1-6 ph boya çıkarıcı 6-8 ph boya cozucu ve 8-14 ph boya temizleyici olarak ayıracağız.

Ph 6-8 Boya sokucu kimyasal tipleri

Boya Sökücü Jel - No Paint Jelly For Epoxy

Boya çözücü jel'e ihtiyaç duyulan durumlar; Kullanılmadan önce Daha önceleri boya sökme işlemi için canavar denilen taş veya zımpara ile yapılırdı. Boyası sökülen yüzeyden çıkan toz ve aynı zamanda yüzey zarar görür. Bu nedenle dolayı zımpara ve taş kullanımı oldukça düşmüş boya sokucu jel ve pasta ürün kullanımına geçilmiştir. Daldırma yapılamayacak veya eğim olan yüzeylerde jel ve türevleri kullanılmaktadır.Devamını oku

Daldırma Boya çözücü -Xn-20

Daldırma boya çıkarıcı ürüne neden ihtiyaç duyulmuştur ; Daldırma boya çözücüler ürün sanayi üretiminde yüksek oranda aparat, Askı, jant, cant ve boya yardımcı malzemeler için kullanılmaktadır. Toplu boya sökümü için idealdir. Devamını oku.

Boya çözücü m101

Metal M101 yüzeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri için üretilmiştir. Boya çözücüler m-101 metal aksamlar korkuluklar metal veya çelik kapılarda kullanılabilir. Boya çözücü m101 tüm metal aksamlar için extra sertleştirilmiş türevidir. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı olmayan boya çıkarıcı türevidir. Dik yüzeylerde tutunabilir tüm metal aksamlar için geçerli bir boya sokucu ürünümüzdür. Özellikle tarihi eşya metal üzerindeki boya ve kaplamaların sökülmesi için kullanılan boya ve kaplama sökücü ürünümüzdür. Devamını oku.

Boya çözücü - copmlex

Metal yüzeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri için boya sokuculer. Makine boya çözücü, pres boya sokucu, toz boya çıkarıcı, fırın boya boya çözücüler, elektrostatik boya çözücüler, Devamını oku

Araba oto boya çözücü otoboyamax

OtoboyamaX Kullanım alanları; Kaporta boya sokucu ve parça boyalarının çıkarılmasında oto tamir atölyelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Araç ile ilgili her türlü aksamda boya çözücüler kullanılır. - OtoboyamaX devamı

Ph 1-6 Boya çıkarıcı kimyasal tipleri

Boya çözücü Asidix

Asidik boya sokucu ürün tanımı ve kullanım alanları; Asit bazlıdır çok güçlü bir üründür daldırma olarak kullanılır, içeriğinde metal koruyucular ve gaz çıkış önleyiciler ile güvenli hale getirilmiştir. İşletme açısından özel kurulum yeri ve sürekli kontrolü gerekir, çevresel önlemler alınmalıdır, bertarafı yönetmeliklere göre yapılmalıdır. Her türlü boyayı söker, çözer ve boya temizleme yapar. Acid type paint remover. Devamını oku.

Cam boya çözücü camixir CamixiR tanımı; Cam boya sokucu camixiR hatalı boyanan veya geri kazınımı mümkün olan sağlam camların geri kazanımı. Üzerlerindeki istenmeyen boya ve kaplamaların ürün yardımı ile sökülmesi için boya çözücüler üretilmiştir. Devamını okuyunuz.

Ph 8-13 Boya çözücü kimyasal tipleri

BOYA çözücü apremover alkali ürünümüz.

Boya çözücüler grubundaki alkali ürün tüm metal plastik gibi aksamlardan sıcak veya soğuk olarak kullanılabilir. Tüm yüzeylerde güvenle alkali boya çözücü ve boya çıkarıcı ürünler kullanılır. Devamını oku

Vernik çözücü VERNİXİR

Vernik sökücü ve vernik çözücü ürünler, Ahşap vernik sökücü, metal vernik sökücü, aluminyum vernik sökücü gibi çeşitlendirilebilir. Vernik sökücü tüm yüzeylerden vernik sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak vernik sökücü ürün çeşidi değişmektedir. Vernik sökücü devamını oku.

Krom çözücü kromixir

Krom sökücü ve krom çözücü ürünler, plastik krom sökücü, metal krom sökücü ve aluminyum krom sökücü gibi çeşitlendirilebilir. Krom sökücü tüm yüzeylerden krom sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak krom sökücü ürün çeşidi değişmektedir. krom sökücü

MIL-PRF-83936C ( Şartnamesini karşılar ) sıcak tank boya çözücü cam boya çözücü video

Boya çözücüler fiyatları ve Boya çözücü ambalaj tipleri

Diğer ürünler ile karşılaştırılınca iş gücü ve maliyet açısından çok uygun fiyatlara mal olmaktadır. Boya sökücüler fiyatları 6,00 tl ile 35 euro arasında boya sokucu fiyatları bulunmaktadır. Boya sokucu fiyatlarının bu kadar değişik olması içerik değişkenliğin dendir. Yüzey yağ temizliklerinde Boyaya zarar vermeyen yağ sökücü ürünümüzü kullanın. Korozyon ve pas temizliğinde pas sökücü ürünümüz size kolaylıklar sağlayacaktır. Sistem bakımlarında ısıtma soğutma sistemleri için ister alüminyum ve bakır olsun veya olmasın kireç çözücü çeşitlerimizi inceleyin. Boyayı söküp tekrar boya yapacaksanız Metal yüzey hazırlayıcı ürünler sizlerin tam istediği boya kalitesi için zemin hazırlığında önemli bir yardımcınız.

 • 35 kg pe boya çözücü
 • 250 kg pe boya çözücü
 • 1200 kg Ibc boya çözücü

Diğer ürün gruplarımızdan size çözüm olabilecek ürünleri de incelemeyi unutmayın Lütfen.

Çok ağır yağlar ile ağır yağ sökücü ürünlerimizi deneyiniz sizlere değişik çözümler sunuyoruz. Beton döktünüz ve yanlışlıkla boru veya başka bir yere döktünüz veya beton mikserinizi temizleyeceksiniz Beton sökücü ürün sizin işinizi çözecektir. Bakır veya pirinç metaller iniz yeşerdi bakır parlatıcı ürün sizlerin sorununu çözecek ilk gün ki haline getirecektir. Tekstil sektörü endüstriyel leke problemleri için leke sökücü ürün çeşitleri sizlere cevap verecektir. Ağır yağ veya döküm işinde el ve ciltteki yağ ve kirleri El temizleme kremi ile çözebilirsiniz. Sanayi mutfaklarında bulaşık makinesi deterjanı ve parlatıcı ihtiyaçlarınız mutfak grubu ürün grubu içerisindedir. İşletmenizin temizlik ve hijyen ürünleri ihtiyacınızı da mesa kimyadan karşılayabilirsiniz. Fabrikanız ve yollar için çatı için buz çözücü ve donma engelleyici ürünlerimizi deneyebilirsiniz. Elektrik pano, elektrik motor ve elektronik kart temizliği için sizlere ürünler sunabiliriz.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır