BLOG KATEGORİLERİ
Kireç Çözücüler

Kireç çözücüler

Kireç çözücü ürünler farklılıklar içerebilir. Sistem ve metal oranlarına göre farklı şekillerde kireç çözücü çözümleri vardır. Sistemsel özellikler incelenmeden kireç çözücü türüne karar vermemek gerekir. Sistem tanımlanması yapılmadan işlemler sadece sistemi değil tüm işletmeyi tehdit eder. Bu nedenle kireç çözücü ürün çeşitlerini dikkatlice okuyunuz

Kireç çözücüler ve türleri

Kireç çözücüler

Kireç çözücüler metale ve kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir.

  • Kullanılacak kireç sökücü ürünlerin uygulanacağı metal veya aksama göre formülüze edilmesi gerekmektedir.
  • Uygulanacağı alanı biliyor iseniz uygun ürünü seçmek için iletişime geçiniz.

Hassas metallere göre formülüze edilen tipleri, inhibitör içeren tipleri, ısıtma soğutma sistemlerine göre kullanılan tipleri, süt imalat sektöründe kullanılan kireç sökücüler gibi çoğaltılabilir. Fakat sistemi incelemeden gerekli bilgiere sahip olmadan bir çoğaltma yapmayacağım.

Hassas sistemler için kireç çözücü: Genellikle sistemde alüminyum veya bakır var ise kullanılan ürün tipleridir. Alüminyum ve bakır zararı en aza indirilmiş kireç çözücü türüdür.

Norma Alüminyum ve bakır bulunmayan sistemler için kireç çözücü : Genel kireç çözücü olarak geçer. Çok hızlı işlem yapması ile bilinir. Alüminyum ve bakır alaşımlara karşı çok agresif bir kimyasal karışımdır. Bu kireç çözücü türü tüm sistemler için kurtarıcı ve güvenli olarak kabul edilmektedir. İçerik ve değişkenleri çok iyi ayarlanabilmekte ve kararlılığı ile bilinmektedir.

Uçak ve hava araçarı için kireç çözücü : Genel kireç çözücülerin aksine bir yapıdadır. Bariz farkı çok hızlı işlem yapmasıdır. Bu nedenle hava araçlarında kireç çözücü olarak kullanımları öngürülmüştür.

Kireç çözücüler ve türleri nasıl uygulanmalıdır

Genel uygulaması sistem suyuna göre ayarlanmalıdır. Hızlı döngü sistemler için köpük kontrolünün kireç çözücü türüne göre yapılması önemlidir. Bu tiplerde çevrim esnasında pompaların yanmasına sebep vermemek için uygulama ürünü sistem özelliklerine uygun formülüze edilmelidir. Bu tip ürünlerin olmaz ise olmazı inhibitör kullanımı gibi görükse de aslında doğru kireç çözücü formülasyon sisteme göre yapılan kireç sökücü ürün formülasyonudur.

Kireç sökücü, kireç çözücü ve önleyici ürün çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır