BLOG KATEGORİLERİ
Yağ çözücü ürünler

Yağ çözücü ürünler

Endüstriyel yağ çözücü nedir ve konsantre yağ çözücü nerelerde kullanılır. Ağır yağ çözücü araç yağ çözücü sprey mesasol yağ çözücü deterjan yağ çözücü ürünler .Endüstriyel yağ çözücü ürünler sanayi sektörü için üretilir. Daha çok istenmeyen yağların temizlenmesi için kullanılırlar. Konsantre yağ çözücü nerelerde kullanılır bir çok alanda kullanım şekli ve içeriğine göre ayrım gösterebilirler. Yag cozucu ürünlerin bazı kullanım alanlarını tanıyacağız beraber.

Yağ çözücü ürünler

Kimyasal Yağ çözücü ürünler

Metal yağ sökücü solvent. Birkaç tipi vardır, yanıcı, klorlu, yağlı, doğal, güvenli metal yağ sökücü ürünler.

 • Lamel yağ sökücü solvent. Dokuma esnasında kullanılan lamellerin yağ sökücü temizliği için kullanılır solvent bazlı çeşitleri ve su bazlı çeşitleri vardır. Yağ sökücü sıcak veya soğuk kullanılabilir çeşitleri mevcuttur.
 • Nire yağ sökücü solvent. Tezgahlardaki Nire gibi hareketli aksamların yağ sökücü temizliğinde kullanılır. Solvent bazlı ve su bazlı çeşitleri vardır, Yağ sökücü sıcak veya soğuk kullanılan tipleri vardır.
 • Tarak yağ sökücü solvent. Tezgahlardaki tarakların yağ sökücü temizliği için kullanılır. solvent bazlı ve su bazlı çeşitleri vardır. Yağ sökücü sıcak veya soğuk kullanılan tipleri mevcuttur.
 • Ağır yağ çözücü el sabunu ( Sanayide özellikle yağ ile iç içe çalışan bakım veya ağır işte çalışan işçiler içindir ( onaylı msds ini isteyerek kullanınız)

Yağ çözücü kimyasal ürünler

Su bazlı yağ çözücü nedir

Su bazlı ağır yağ çözücü: Su ile seyreltilebilen yağ sökücü anlamına gelir piyasada kostik bazlı yağ sökücü, silikat bazlı yağ sökücü, alkol bazlı yağ sökücü, tipleri mevcuttur onaylı msds ini inceleyiniz alkali ürün grubundadır. ve güvenlik tedbirleri çok önemlidir. kostik bazlı ürün göz veya cilt temasında ciddi riskler doğurmaktadır. Silikat bazlı ürünler ise formülasyon desteğinden yoksundur. Üretildiğinde oldukça ciddi riskler ihtiva eder ki kostik jenerasyonu olduğunda tehlike 3 kat artacaktır. Alkol bazlı üründe ise standart tedbirlerin yanında içinde hangi alkolün kullanıldığının bilinmesi çok önemlidir. Bir çok alkolün kullanımın insan sağlığı açısından belli ppm seviyelerinde olması gerekmektedir. Mutlaka onaylı msds ini inceleyip öyle kara veriniz.

Su bazlı yağ çözücü riskleri

Yağ sökücü ile ilgili en ciddi risk göz temasıdır cilt temasında tahriş edici bir ürün olmasıdır. Bunun yanında göze temas ettiğinde kostik bazlı veya diğer isimleri ile. Koh, sodium hydroxide, kostik, sodyum hidroxid gibi isimlerdir göz temasları körlük noktasına varmaktadır. Özellikle lens takanlar için durum daha ciddidir. Satın aldığını firmadan uygun göz duşunu mutlaka temin ediniz. Fosfatlar da ise belli kısıtlamalar söz konusudur. Fosfatın Avrupa kullanımı 1 ppm ler ile ölçülürken ülkemizde yasal sınırı belirlenmiştir doğa için ciddi risktir. Bunların tamamı onaylı msdsler ile gerçekleşmelidir. Konsantre yağ sökücü : su bazlı ürünler ile ilgili aynı yönergeler incelenmelidir.

Elektriksel yağ çözücü nerelerde kullanılır

Ağır yağ çözücü ürünler çeşitleri

Elektrik pano temizleyici solvent : Elektriksel solvent olarak da bilinir. Klor bazlısı, solvent bazlısı, yanıcı olanı ve yanmayan mevcuttur. Tavsiyemiz yanmayan ve klor ihtiva etmeyen ürünlerdir fakat bunlarında Türkiye yasalarında belirli ppm ile sınırlandırılmıştır. Risk boyutları vardır. Elektriksel solvent alıyor iseniz onaylı msdslerin de kanserojen kategori 2 olduğunu bilmenizde fayda var. Maalesef dünyada kullanımı bu şekildedir şayet elektriksel solvent kullanıyor iseniz ve bu ibare msds de yok ise kandırılıyorsunuz anlamına gelir.

 • Yanıcı üründe ise kanser riski belli ppm ile sınırlıdır fakat ürün yanıcıdır ve elektriksel temizlik yapar iken hattın kapatılması şarttır.
 • Klorlu solventler de ise durum daha vahimdir. Çünkü ülkemiz ve dünya bu ürünleri direk kanserojen olarak tanımlamış ve yasalar çerçevesinde korumaya almıştır.
 • İthalatı belirli sınırlar içinde yapılmaktadır fakat isim değiştirilerek halen yurt dışında ülkemize satılmaktadır. Solvent kullanımı ve güvenlik tedbirleri ile ilgili makaleyi okuyarak karar verin.
 • Elektrik motor temizleyici solvent. Elektrik pano temizleyici solvent ile ilgili makaleyi okuyunuz.
 • Elektrik motor yağ çözücü nedir. Elektrik motorlarının temizlenmesi için üretilmiş motor ve sargıya zarar vermeyen ürünlerdir.
 • Elektriksel solventler. Elektrik pano temizleyici ile ilgili makaleyi okuyunuz.

Ağır Yağ çözücü solvent nedir tipleri nelerdir.

 • Yağ sökücü otomatçılar için : otomat sektöründe parçaların yağ sökücü ile daldırma veya silme olarak yıkanması için tasarlanmıştır. Klor bazlısı, su bazlısı, klorsuz olanı, yanıcı olanı, yağlı olanı ve yağsız olan yağ sökücü türleri mevcuttur. Onaylı msds ile risk tayini yapılması gerekmektedir.
 • Yağ sökücü talaşlı imalat : Talaşlı imalat yapanların kullandığı parça yıkama yağ sökücü ürünüdür. Su bazlı yağ sökücü veya solvent bazlı yağ sökücü ürünlerdir. Uygun risk tayini onaylı msdsler ile yapılmalıdır.
 • Parça yıkama solventi : Talaşlı imalat açıklaması ile aynıdır. Dikkat edilecek hususlar kullanılan ürünün su bazlı yada solvent bazlı ise hangisine uyduğu ve uygun risk tayini.

Araç yağ çözücü nedir epoksi yağ çözücü deterjan çeşitleri

 • Konsantre katran ve yağ sökücü : Yağ sökücü çeşididir. Solvent kullanılmış ise içerikte bakılmalıdır ve uygun risk tayini solvent çeşidine göre yapılmalıdır. Kostik kullanılmış ise risk tayini buna göre yapılmalı onaylı msds i incelenip karar verilmelidir.
 • Konsantre ham kumaş leke sökücü . Su bazlı yada solvent bazlı olabilir her ikisinde de uygun risk tayini onaylı msdslerin incelenmesi ile kara verilmelidir.
 • Konsantre metal üzeri yağ çözücü deterjan. Solvent yada su bazlı olmasına göre içerik bilgilerine göre ilgili makaleyi makaleler bölümünden inceleyerek bakabilir. Buna göre onaylı msds leri inceleyerek karar vermelisiniz.
 • Epoksi yağ çözücü sprey nerelerde kullanılır: Yağ sökücü türevlerinin epoksiye göre formülasyonundan ibarettir. Asidik alkali veya nötr ph olabilirler) onaylı msdsler ile risk tayini yapılmalıdır.
 • Araç en iyi yağ sökücü deterjan: Su bazlı yağ sökücü, konsantre yağ sökücü, solvent bazlı yağ sökücü, asidik yağ sökücü isimlerin endüstride yağ sökücü toplu ismidir.
 • Yağ sökücü ve çözücü: Sanayi veya gıda yağları için yağ sökücü veya araç yağ çözücü deterjan. Yağı parçalar veya yağın işlevini yok eder veya yağ ile bulunduğu yüzeyin arasına girerek yağın yüzeyden uzaklaştırılmasını sağlayan ürünlerdir. Solvent bazlı yağ sökücü, su bazlı yağ sökücü, asit bazlı yağ sökücü, alkali yağ sökücü türevleridir.
 • Zemin yağ sökücüler : zemin makinelerinde veya manuel kullanımda kullanılan yağ sökücü ürünlerdir.( alkali veya asidik karakterli olabilirler) onaylı msdslere göre risk tayini yapınız.

Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır