Sıkça sorulan sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR MESA KİMYA

Kendilerine numune gönderilmiş ve başarılı sonuç alınmıştır. Sipariş kendilerine iletilmiştir.
Numuneler gönderilmiş ve her iki Bakir Parlatıcı üründe başarılı bir kullanım sonucu alıcı tarafa iletilmiştir.
Alüminyuma zarar vermeyen beton harç sökücü ürün numunesi gönderilmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.
Konu ile alakalı Yüzme havuzu içi Boya sökücü 2 çeşit kimyasal numune olarak gönderilmiştir.
Kendisine ilgili Plastik Yüzeye zarar vermeyen Boya sökücü ürün çeşidi önerilmiştir. Numune gönderimleri yapılmış olumlu sonuç alınmıştır.
Kendisine Araç boya çeşidine göre boya sökücü ürün önerilmiştir. Motor ve şanzıman için özel yağ sökücü ürün önerilmiştir. Aynı zamanda araçta bulunan paslar için pas sökücü önerilmiştir.
Bakır Parlatma olarak kullanılan 2 tip asit iletilmiştir. İki tip asit çeşidin inde kanserojen ve kullanıma uygun olmadığı taraflarına iletilmiştir. Yerlerine güvenli ve doğada parçalanabilen asit türevleri önerilmiştir.
Kullanılması gereken Konsantre Pas Sökücü ürünler taraflarına bildirilmiş ve çözüm sunulmuştur.
Öncelikle bize en çok gönül konulan meselelerden birisi budur. Sebebine gelince evsel satışımızın olmaması.
Sizlerden özür dileriz. Burada sizlere açıklamaya çalışacağız. Önceleri küçük numuneler ile hallediyorduk evsel kullanıcıyı memnun etmek için fakat işin şekli öyle değişti ki evinde penceresinde leke olan aramaya başlayınca asli işimiz olan sanayiye vakit ayıramaz duruma geldik.
Bu nedenle Tükenmez kalem lekesi sökücü numunesini göndermeyi durdurduk. Şimdi evinizde kolayca nasıl tükenmez kalem lekesini Temizleyeceksiniz bunu açıklamaya çalışalım. Evinizde Tükenmez kalem lekesi temizliği Öncelikle yanınızda bulundurmanız gerekenleri sıralayacağım. Lütfen başka bir şey ile deneme yapmışsanız artık bu işlem başarısız olacaktır bunu bilin.
Gliserin Bir çok markette bulabileceğiniz sıvı bir ürün.
Aseton evinizde ojelerin-izi temizlemek için kullandığınız aseton.( lütfen dikkat aseton yanıcı ve zararlı bir üründür azami dikkat edin çocuklardan uzak tutun)
1 Çay kaşığı şeker 1 kaşık sıcak suda eritilmelidir. % 2 oranında aseton ilavesi yaparak iyice karıştırınız 1 çay kaşığı şeker sıcak 1 kaşık suda eritin içine ilave edin iyice karıştırın.
Pamuklu bir bez ile deri veya kumaş dokuma ve boya şekli ne tarafa ise o yöne doğru silmeye çalışın tek şansınız bu eğer başka bir şey denememiş iseniz leke çıkacaktır.
Msd ve sds bir malzemenin Tüm detayları içerir. Nasıl ilk yardım yapılacak Nasıl bertaraf edilecek İçeriğinde size zararlı neler var hangi maddeler ile karışması veya karışmaması gerekli Ne tip yangın söndürücü kullanılacak gibi hayati soruların cevapları bu formlar dadır. Bu formların onaylı olanları ve olmayanları var.
Onaylı olanlarında Msds veya sds yazıcısı kişi TSE onaylı olması gerekmektedir. Çünkü işletme kendi kafasına göre hazırladığı msds veya sds lere istediğini yazabiliyor. Diğer şekilde onaylı msds ve sds yazıcısı bu riskleri tam yazmak zorunda yoksa riski paylaşmış oluyor. Bu nedenle kimyasal satın alırken onaylı msds ve sds mutlaka isteyin.
Sağlık bakanlığı onayı olmayan firmalar Endüstriyel boyların altında satış yapamazlar. Üretim izniniz olması yeterli değildir. Sağlık bakanlığı tüketicinin korunması yönünde çıkarttığı yasa ile bunu kısıtlamıştır. Endüstriyel ürün satan firmalar Endüstriyel boylar 30 litre ve katları şeklinde başlar.
Sebebi şudur ve haklılık payı % 100 dür: Pas sökücü ürünü 1 litre aldınız evinize götürdüğünüzde çocuğunuzun içmesi yada sizin zehirlenmeniz durumunda ilk yardım maalesef çok zor yapılmaktadır. Bu nedenle uzman kullanıcı tanımı getirmiştir sağlık bakanlığı bunu da endüstriyel olarak sınırlamıştır ambalaj yönetmeliği ve taşıma gibi alanlarda kimyasal kısıt yine devam etmektedir.
Yani Kısaca Anlatmak gerekirse 1 lt 5 litre gibi Endüstriyel kimyasal ürünlerin Perakende olarak satılması Devlet tarafından yasaklanmıştır.
Bu konuda haklılığın ıspatı ise başımdan geçen bir olay ile ilgili. Ankara Numune hastanesinden telefon ile arandım Pas sökücü içmiş bir çocuğa ilk yardım yapacaklar bana içerik soruyorlar. Sizce seçenek kaç tane. Sds msds var mı dedim hayır dediler. Nasıl satın almış dedim web üzerinden dediler.
Maalesef yardımcı olamadım çünkü çelişki 2 kimyasal arasındaydı 1 tanesinde ilk yardım dahi yapamazdınız. Çünkü akciğerleri hemen bitirirdi. Diğerinde ise şans vardı ama zaman yoktu. Bu nedenle ben haklı buluyorum. Uzman kullanıcı için üretilen güçlü ürünler Bireysel ve bilinçsiz kullanıcıya asla sunulmamalı. Bu nedenle bizi anlayış ile karşılayın lütfen amacımız sizi korumak ve yasalara duyarlı hareket etmek bize yardımcı olunuz.
Ali bey mümkün. Öncelikle Pas sökücü metal yüzey hazırlayıcı METALON için numune isteyin. Bununla pasları söküp boyanın daha iyi yüzeye tutunmasını sağlayacağız. Yüzeydeki boyayı sökmek içinde, Boya sökücü jel ile temizleyin hatta numune isteyin numune ile işini halledersin. Termal boya alın ısıya dayanıklı çok pahalı değildir, Termal boya bulamazsanız herhangi bir makine boyası işinizi görecektir. Onunla boyayın. İyice kurumasını bekleyin. İnfraed ısıtıcılar vardır onun karşısında kurutun muhakkak. Sorun çözülecektir. Kolay gelsin.
Gerekli numune denemeleri sonucunda mesasol yağ çözücü Adlı ürünümüzün varyasyonu ile sorun çözüme ulaştırılmıştır. Siparişleri müşterimize iletilmiştir.
Gerekli Konsantre Yağ sökücü kimyasal ve elektriksel aksam temizleyici numunesi gönderilmiştir. Sonuç olarak siparişler tarafımıza iletilmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.
Bakır nasıl temizlenir gibi soruların çoğalması üzerine böyle bir yazı yazmak zorunda kaldık. Sorularınıza bir nebze olsun cevap oldu ise lütfen yazıyı paylaşınız.
Potasyum Asetat Buz çözücü buz önleyici olarak kullanımı nasıl yapılır. Potassium Acetate De-icing Anti icing Yol Uçak pist Buz çözücü ve buz önleyici. Potasyum asetat donma önleyici Buzlanma önleyici Buz çözücü ve Don çözücü Potasyum asetat bilgileri. Sizler için kara yolu ve uçak pistleri ile ilgili Buz çözücü ve buzlanma önleyici bilgileri verdik. Lütfen paylaşınız.
Öncelikle bir emülgatör görevi görecek sabuna ihtiyacınız var. Yüzeyi fazla zorlamadan içerisinde bekletiniz. Mümkün ise hidrokarbon içeren bir çözücü ile daha sonra temizlemeye çalışınız. Şayet hare ve leke kalıyor ise kumaş yağ sökücü ürün ile temizleyip standart yıkama yapınız. Kurumuş yağ lekesi nasıl çıkar sonucuna ulaşmış olmalısınız.
Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır