BLOG KATEGORİLERİ
Kireç Sökücü Haberleri

Kireç sökücü haberleri

Konsantre Kireç sökücü ve endüstriyel kireç çözücü ürünlerin kullanım sahaları ve kullanıcı dostu ürünleri nasıl bulacağınız ile ilgili yönergeleri bulabileceğiniz haber alabileceğiniz bir yazı bütünü ile sizlerleyiz.

Kireç çözücü

Konsantre Kireç Sökücü nedir haberiniz olsun

Genellikle sistemlerde kullanılan ürünlere verilen genel addır. Sistem temizliklerinde sistemin durumuna göre seçimi yapılan ve sistem deki kireç kışır ve yosun gibi oluşumları temizlemek için kullanılan su bazlı zayıf asidik kireç çözücü türüdür. Çok değişik kullanım sahası ve çeşitliliği olması sistem yapısına doğru orantılı olarak artmaktadır. Eşanjör yapısı ve sistem donanım yapısı asli kullanılacak ürünü belirlemektedir.

Konsantre Kireç Çözücü kullanımı Sistem çeşitlilikleri neden önemli

Sistem değişkenleri kullanılacak olan kireç çözücü ürünün ham maddesi değişiklik göstermesi gerekir. Çünkü sistem ve metaller üzerinde her türlü ürünün etkisi farklıdır. Bu nedenle sistem değişkenlerini önceden bilmek sistemin zarar görmesinin önündeki tek engeldir. Doğru ürün seçimi su sisteminizin tüm değişkenlerini ve suyun dolaşacağı makinelerin tüm değişkenlerini bilmekten geçer.

Konsantre kireç çözücü Yanlış kullanım hataları

  1. Eğer sisteminiz bakır, alüminyum ve plastik olduğunu düşünelim.
  • Konsantre Kireç sökücü Sisteme vereceğiniz ürün ısınma yapar ise plastiği patlatacaktır.
  • Konsantre kireç çözücü Sisteme verdiğiniz uyumsuz bir ürün Aluminyum ve bakır üzerinde metallerin deforme olmasını ve sitemin patlamasına sebep olur.
  • Sisteme kalıp bağlı olduğunu düşünürsek kalıbın cinsi burada ön plana çıkıyor iç dolaşım vesaire yapılacak ise bunun öngörüsü baştan yapılmalıdır.

Konsantre Kireç Sökücü doğru ürün seçimi için ne yapılmalı

Öncelikle sitem ile ilgili verilerin elinizde tam olması gerekir. Sistemi tanımadan sadece kireç sökmeye odaklanmanız duurmunda karşınıza daha büyük prıblemler çıkacaktır.

Bu sçimi yapmadan önce ne yapmalısınız bunları maddeleyelim.

  1. Öncelikle sistemin ilk kuruluşuna gidelim burada doğru sistemi seçmelisiniz benim tesisatçım işini bilir mantığı bu sistemde işlemez.
  2. Hangi sistem sizin işinizi görecek bunu bu sistemi kullananlardan veya bizim gibi bu sistemlere ürün satan kişilerden öğrenebilirsiniz.
  3. Sisteminizi komple düşünün bakım ve temizlk dahil önce kireç nasıl oluşur buna dikkat edelim ve öğrenelim.
  4. Eski sistem satın alırken mutlaka yanınızda bir bilen bulunsun sistem kadar temizliğine para ödemek zorunda kalırsınız.

Kireç çözücüler örnekleme

Başımdan geçen bir olay ile yazıyı sonlandırayım. Süt işletmesi olan bir firmamız ikinci el kazan almış v bunu nasıl temizleyeceğiz diye yardım ararken yan firma vasıtası ile bize ulaştı. Gidip baktığımızda sistemde ortalama kireç kalınlığı yer yer 5 cm civarındaydı dolaşım yok gibiydi. Şimdi bu sitemi temizlemek için harcayacağınız zaman ve hiçbir asitin etki edemediği bir kireç oluşumu düşünün hurda satın almışsınız anlamına gelir. Bu sitemi temizlememiz 10 günümüzü aldı. Sonuç olarak sistem temizlendi ama malesef bugün aynı sitemi karşıma getirseniz düşünürüm. O sistemin fotoğrafı aşağıdaki gibidir.

Kireç sökücü

Bir başka yazımızda ise evsel kireç çözücü kullanımı ve hatalarını yazacağız bizi takip edin. Yazım Tarihi: 01.11.2016 Salı Yazan : Mesa Kimya


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır