BLOG KATEGORİLERİ
Araba boyası nasıl sökülür

Araba boyası nasıl sökülür

Araba boyası Nasıl sökülür geçmişi bugünü dünü biraz tecrübe aktarayım. Bu sahalarda toz yuttuk biz ustalar ile birlikte bazı yaşanmışlıklar ekleyerek konuyu size biraz detaylı Araba boyası nasıl çıkarılır anlatayım istedim. Sene 2001 Araba boyası sökücü ürünlerin esamesi okunmuyor. Yastıklı Araba boyası çözücü ürünler mucize diye tanıtılıyor tamamen kanserojen ürünler satıcıların neredeyse içtiği bir çağdayız. Araba boyası çıkarıcı için kimyanın taş devri çağı. Yer İstanbul Zeytinburnu elimde çanta dolaşıyorum O zamanlar her taraf fabrika orada. Bizim konumuz araç boya sökücü unutmadım biraz mazi yapalım istedim İstanbul'un geçmişini hatırlayanlara.

Araba boyası nasıl sökülür murat ustam yapar ben seyrederdim

Araba boyası nasıl sökülür

Murat ustanın elinde çekiç düzeltmeleri yapacak ama aracın önce boyasının kazınması gerekiyor lokal bir boyayı sökecek. Eline aldı canavarı ince bir telli fırça ucuna yavaş yavaş boyayı alıp saça kadar iniyor tabii. Sonra eline çok ince bir zımpara ve su ile bir su bir zımpara düzleştiriyor etrafı. Çok zevkli geliyordu bana satarım ben murat ustaya bu Araba boyası nasıl sökülür ürününü nasılsa uğraşıyor dedim. Demeyeydik iyiydi ama demiş olduk :) . Murat usta ben inanmam kimyasal maddeye bildiğim gibi yaparım deyince çayı içmek kaldı bize. Tabi Araba boyası nasıl çıkarılır sektörde daha çok yeniyiz ve birçok şeyi bilmiyoruz. İki gün sonra uğradığımda bana hangi yerin boyalı olduğunu sorunca anlamak mümkün değildi. Çünkü Araba boyası nasıl sökülür ustalık işi başka bir şey hep saygı duydum. İşini severek yapan bütün ustalarımın ellerinden öperim. Bende emekleri çok. Murat usta şimdi nerede bilmiyorum bulunduğu yerde kocaman binalar yapılmış artık eski havası yok şimdi o caddenin.>

Araç boyası söküm yöntemlerinden bir başkası bursa küçük sanayi sene 2005 Araba boyası nasıl çıkarılır Kumlama ile

Araba boyası çıkarıcı kumlama ile eski bir jipi yenilemeye çalışan o zamanki ustamın adı hakan idi. Hakan usta Araba boyası nasıl sökülür kumlama yaprak bu işleri çözmeye başlayan ilk kişilerdendi. Bursa da hızlı ve güzel iş yapıyordu. Fakat saçta oluşan göçük ve deformasyon bir işle daha istediği için sadece belli parçalarda yapabiliyordu. Bu nedenle işlerinde başarılar dilerim.

Araç boyası söküm yöntemlerinden bir başkası bursa organize sanayi 2005 Aktem Kimya Daldırma boya sökümü

Aktem Kimya bu işi ilk konvansiyonel yapan firmalardan biri idi. Araba boyası nasıl çıkarılır daldırma yöntemle boya söküm işi yapıyorlardı ve hala taktir ettiğim en önemli tesislerden biri idi. Şu an maalesef Aktem Kimya diye bir firma yok bu nedenle o günün şartlarında harika işlerdi bunlar. Çok hızlı ve efektif Araba boyası sökücü işi yapıyorlardı. Keşke devam etselerdi bugünde bizim ile olsalardı. Bursa'nın en eski kimya firmasıdır bu arada Aktem Kimya.

Araba boyası nasıl çıkarılır Fırın ve yakma boya söküm tesisi ilk kurulumu Çalı sanayi

Araba boyası nasıl çıkarılır

Araba boyası nasıl sökülür yakma prosesi ve yakma fırınlarını ilk burada test etmiştim. Bazı metaller için efektif işlem yaparken metali gevrekliğine etki etmesinden dolayı. Türkiye de çok kullanışlı olmadı. Firma daha sonra Buradan taşınarak kimyasal sökme işine girdi fırın işleminin akıbeti konusunda pek fikrim yok. O dönemde fırından çıkan ve yıkama prosesi bitmiş ürünlerin Pas yapmaması için kendilerine su bazlı korozyon önleyici imalatı yapıyor idim. Almanlar sayesinde 3 ayda ne kadar Almanca argo varsa öğrenmek yanıma kar kaldı sadece.

Gelelim Araç boyası nasıl sökülür ve Araba boyası sökücü sorusunun cevabına

Araba boya sökücü

Gelenekçi ustalar Araba boyası çözücü eski yöntem ile devam etmekte hala. Yenilikçi ustalar ise genellikle zaman ve paradan tasarruf için oto boya Sökücü jel yani boya çözücü jel ürün kullanırlar. Bunu kullanırken fırça veya rulo ile yüzeye sürüp bir süre beklettikten sonra boyanın kabarmasını orijinal boyada görebilirsiniz. Şayet boya orijinal değil ise kabarma efekti daha çok sıvılaştırma ya dönecektir. Çünkü alttaki macundan dolayı kabarma efekti olmayabilir. Bu nedenle bu efekti alabilmek için bazı kimya firmaları içeriğe asit katmaktadır. Bu çok Araba boyası çözücü tehlikeli bir ürün haline gelir bilgi vereyim. Bu tip asit katkısı olan ürünler araba boyası çıkarıcı kullanırken cilt ile temas etmemelidir.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır