BLOG KATEGORİLERİ
Alkali pas sökücü

Alkali Pas Sökücü

Alkali pas sökücü ve alkali pas çözücü ürünlerin özelliklerini ve hangi kimyasal yapılar alkali pas çözücüler sınıfına girer;? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Alkali Pas Sökücü Nedir?

Alkali pas sökücü

Alkali Pas sökücü kullanımı Ph seviyesi 7 ve üzerindeki pas sökücüler kimyasala verilen isimdir. Sıvı ve toz formu sıcak yada soğuk kullanım imkanı olan pas sökücü ürünlerdir. Metal türlerine göre ve sıcaklık türlerine göre kullanılan çeşitleri mevcuttur.

Alkali Pas Sökücü Kullanma Yöntemleri

Pas sökme işlemi için birden fazla kullanım şekli bulunmaktadır. Bu yöntemler:

Daldırma yöntemi ile Alkali pas nasıl sökülür

Alkali pas sökücüler ve kimyasallar daldırma veya püskürtme uygulamalar sıklık ile karşımıza çıkar. Fakat genel kullanımı daldırma banyolarında kullanımıdır. Bazı prosesler de pas ve boya sökücü olarak kullanımı da mevcuttur. Belirli sıcaklık ile oluşturulan banyolara daldırma olarak metallerin batırılması ile gerçekleşir. Proses tanımları kimyasal ölçümleri ve ayarları yapılmalıdır.

Püskürtme Yöntemi ile Alkali Pas İlacı Nasıl Kullanılır?

Püskürtme sistemlerinde pas ilacı kullanımları sıcak veya soğuk olarak mümkündür. Sıcak olarak pas ilacı ile pas nasıl sökülür. Sıcaklık metal çeşidine göre istenilen seviyeye çıkartılır. Daha sonra sprey hattına sokulan metaller nozullar vasıtası ile yıkanır. Pas nasıl sökülür yıkaması tek aşamalı veya çok aşamalı olabilmektedir.

Alkali ve kimyasalların pas sökücü olarak kullanımı


Pas nasıl sökülür

 • Alkali pas sökücü kullanımı olan ürünümüz daldırma silme veya püskürtme olarak kullanılabilir.
 • Alkali pas çözücü konsantre olarak satışı mümkün olduğu gibi direk kullanıma hazırda üretimi mümkündür.
 • Toz halde alkali pas sökücü kullanımı alımlarında belirtilen özellik ve yüzeye göre çalışılmaktadır.
 • Sistem ürünü olup endüstriyel olarak daldırma kullanımları daha çok tercih edilir. Alkali pas sökücüler ve kimyasallar ile pas nasıl sökülür cevabıdır.
 • Metal üzerinde yağın olduğu durumlarda veya metal daha sonra bekleyecek ve işlem görmeyecek ise kullanılmaktadır. Alkali pas sökücüler ve kimyasallar spreyleme sistemi ile kulanım imkanı da sunmaktadır. Belli oranda su ile yüzeye spreyleme bir şekilde atılıp yüzeydeki pasların temizlenmesi için Alkali pas çözücü kullanılır.
 • Alkali pas sökücüler ve kimyasallar toz ürün grubunda 25 kg lık çuvallarda satılmaktadır.
 • Alkali pas sökücü kullanımı üründe alınması gereken güvenlik önlemleri ise el ve cilt temasından kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.
 • Sıcak kullanılıyor ise buharının solunmaması gerekir. Spreyleme kullanılıyor ise özel kabin içinde veya bir koruyucu yardımı ile yüzeye tatbik edilmesi gerekmektedir. Veya koruyucu önlemler alınmalıdır.
 • Alkali pas çözücü kimyasal kullanılmadan önce yüzeyin kontrolü ve yüzeyde yağ var ise yağ sökücü görevi göreceği bilinmelidir. Yüzeyde daha önceden fosfat var ise demir fosfat ürününe zarar vermeyecektir.

Pas sökücüler ve kimyasallar

Alkali pas sökücü ürün ambalaj şekilleri

Alkali pas çözücü

30 kg alkali pas sökücü kullanımı için

 • 210 kg alkali pas çözücü
 • 1000 kg Ibc alkali pas sökücü ve pas çıkarıcı tanklarda satışı mümkündür. Alkali pas çözücüler için iletişime geçmek isterseniz lütfen çekinmeyiniz.

Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır