BLOG KATEGORİLERİ
Asidik pas sökücü

Asidik pas sökücü

Asidik pas sökücü ile oksitlenmiş metal nasıl temizlenir. Paslanmış metal nasıl temizlenir konsantre pas sökücü asit kullanılarak. Metal temizliği sırasında metaldeki küf nasıl çıkar. Cevabı endüstriyel pas sökücü asit bazlı ürünler ile. Özel asitlerden oluşmuş bir kimyasaldır. Asidik işlem yapılan pas sökücü asit ürün grubundadır. Bir çok türevleri vardır. Formülasyonun da kullanılan asit tiplerine göre kullanım alanları değişmektedir. Kullanılacağı alan ve uygulama sonrası yapılacak işleme göre ürün seçimi yapılmalıdır.

Asidik pas sökücü Kimyasallar

Asidik pas sökücü


Endüstriyel asidik pas sökücü kimyasallar ile metaldeki küf nasıl çıkar. Adından anlaşılabileceği gibi asit bazlı ürünlerdir. İçeriğindeki ana sökücü olarak asit kullanılan ph seviyesi asit olan kimyasallara verilen genel isimdir. Bu tür metal temizliği kimyasalları kullanmadan önce mutlaka sitem danışmanların dan öneri alınız. Çünkü önceki işlem ve sonraki işlemlerde değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle doğru proses tanımı ve yapılacak işin nevi size sorun çıkartmaması için sistem yönergeleri iş başlangıcında belirlenmelidir.

  • Sanayi sektöründe kullanımları oldukça yaygındır. Asit bazlı olması pas sökücü asit türevi oldukça yaygın olarak kaplama sektöründe kullanılmaktadır. kaplama sektörü ön banyolarında oldukça yaygın çeşidi kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak tankların plastik olması veya metal ise kaplama yapılmasıdır. Bu süreç yaptırmayan firmalarda eğer yoğun bir sirkülasyon yok ise asit ömrünü normalde 2 kat daha erken bitirecektir.

 

    • Mineral asitlerden oluşmuş tipi kaplama sektörünün vazgeçilmez ürünü olmuştur. Kaplama sektöründe yapılan bir diğer yanlışta şudur. Asidik işlem yapılan yer ile işlemi bitmiş ürün yeri arasında bağlantı genellikle kesilmeden durmasıdır. Asit buharından etkilenen işlemi bitmiş ürünler sorundur. Çok kısa sürede tekrar pas oluşturuyor olması ve bu handikap işletmelerin hala fark etmiyor olması sorundur.

Pas sökücü asit

Konsantre pas sökücü asit kullanılarak paslanmış metal nasıl temizlenir

Metaldeki küf nasıl çıkar

Kullanılacak metal yüzey işlemine ve sonraki işlem baz alındığında metallerin yapısı. Aluminyum metal çelik gibi kıstaslar ile işlem görecek yüzey iyi belirlenmelidir. İşlem görecek yüzeyin belirlenmesi ile birlikte kullanım şeklide önem arz etmektedir. Çünkü kullanılacak ürün kullanım şekli sonraki işlem baz alındığında metal türevleri ile karşılaştırıldığında doğru ürünü bulmak mümkündür.

  • Makine ve metalcilik sektörü ise 3 işlem metal yüzey hazırlayıcısı olan yağ sökücü pas sökücü fosfat kaplayıcı üçü bir arada ürünümüz METALON adlı ürünümüzü kullanmaktadır. Aynı zamanda iki işlemi bir arada yapan yağ sökücü ve fosfat kaplama ürün kullanımı mevcuttur. Bu ürün ise paslı yüzeylerde kullanılmaz sadece yağlı veya temiz yüzeylerde fosfat kaplama amaçlı kullanılmaktadır.
  • Konsantre Asidik pas çözücü endüstriyel kimyasal yüzeyde hızlı reaksiyon gösteren ürünlerdir. Kullanım sonrası belli tedbirler alınmaması durumunda yüzey çok kısa sürede tekrar pas yapacaktır. Bu nedenle pas sökücü asit kullanılacak ortam belirlenmeli ve pas sökücü kullanımı. Ortam ve yüzeye göre doğru ürün kullanılması durumunda sorunsuzca halledilmiş olacaktır. Asidik pas çözücü ürünlerde standart iş güvenlik önlemleri alınmalıdır.
  • Doğada biyolojik parçalanır tipte olmasına rağmen sektör gereklilikleri ve ticari uyum önemlidir. Paslanmış metal nasıl temizlenir için asidik pas çıkarıcı ürünümüzün ucuz versiyonları da mevcuttur.
  • Asidik pas çözücü kimyasal endüstriyel ürünümüz 30 lt, 210 lt, 1000 litrelik tanklarda satışı mümkündür.
  • Lütfen istediğiniz ürünün oksitlenmiş metal nasıl temizlenir msds ini inceleyerek karar veriniz.
  • Teknik olarak asidik pas çözücü ile ilgili danışmak isterseniz lütfen iletişim linki yardımı ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Asidik pas sökücü ile oksitlenmiş metal nasıl temizlenir

Paslanmış metal nasıl temizlenir

Asidik pas sökücü ile oksitlenmiş metal nasıl temizlenir sorusunu açmak gerekir. Çünkü oksit oluşmuş yüzeye kullanılacak bir kaç yöntem vardır. Fakat en sağlıklısı pas sökücü asit kullanılarak yapılacak temizliktir. Paslanmış metal nasıl temizlenir konsantre pas sökücü asit metal temizliği metaldeki küf nasıl çıkar gibi sorunların cevabı ise.

Konsantre pas sökücü asit ile oksitlenmiş metal temizliği ve paslanmış metal nasıl temizlenir

 

Konsantre edilen ürün sprey aparatı ile oksitlenmiş yüzeye sıkılarak bir müddet beklenir. Bu esnada bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü oksitlenen metal nasıl temizlenir cevabını oksit çözüldüğünde bulacağız. Burada oksit kalınlığına dayalı oksitlenmiş metal nasıl temizlenir de beklemeliyiz. Daha sonra kurulama işlemi veya durulama kurulama ile metal temizliği bitmiş olur.

Metal temizliği sırasında metaldeki küf nasıl çıkar

Metal temizliği

Metal temizliği esnasında metalin daha sonra göreceği işleme göre önce yağ ve pas temizlenmelidir. Bu esnada karşımıza metaldeki küf nasıl çıkar sorusu gelmelidir. Çünkü paslanmış metal temizlenir cevabı yine bu ürün içerisinde saklıdır. Metal temizliği esnasında her 2 sorun ile karşılaşanlar metal temizliği için metalon kullanmalılar.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır