BLOG KATEGORİLERİ
Krom pas sökücü koruyucu

Krom pas sökücü koruyucu

Krom pas sökücü neden kullanılır krom pas temizleme nasıl yapılır. Krom pası nasıl temizlenir krom pas giderici kullanımları için yönergeniz olsun. Krom pas nasıl temizlenir krom pas lekesi nasıl çıkar gibi sorulara kromu tanıyarak başlayacağız. Öncelikle krom pas sökücü kullanmadan krom çeşitlerini tanıyalım mı Haydi başlayalım umarım faydalı olur.

Krom pas sökücü

Krom pas sökücü öncesi Krom ve çeşitleri ile tanışalım

Krom farklı kullanım alanları olan farklı türev malzemelerin olduğu bir konudur. Aşağıda size göre çeşidi olan krom çeşitleri ve tarihi var krom pas temizleme yapmadan önemli ayrıntıdır. Krom pası nasıl temizlenir sorgusu önemi temizleyeceğimiz kromun türüne göre değişmektedir unutmayın. Krom pas sökücü türleri ve değişimleri.

  1. Plastik veya metal üzeri krom kaplama yapılır. Dekoratif ve temizlik amaçlı olarak faydalıdır. Özellikle yüzeye bulaşan kir ve lekelerin çok daha kolay temizlenmesi amaçlanır. Motor ve benzeri gibi araç ayna arkalarında sıkça rastlanır. Krom pas temizleme türleri bu durumlarda değişkendir.
  2. Krom çelik Paslanmaz çelik gibi adlandırılan tipi ise. AISI 52100, En31, SUJ2, 100Cr6, 100C6, DIN 5401 tipleridir. Ev eşyası çatal bıçak veya Paslanmaz eşya üretimi için tercih edilir.
  3. Krom sarı Kurşun (II) kromat 1797 yılı Louis Vauquelin keşfi kurşun kromat laboratuvarda sentezlenerek 19 yüzyıla kadar gelindi. Fakat önemli bir zararlı etkisi nedeniyle. Kadmiyum sarısı ve kadmiyum turuncu ile benzer bir aktivite gerçekleştirilinceye kadar en geçerli yöntem buydu.
  4. Kobalt-Krom (CoCr) Bir metal alaşımı olan kobalt. Krom çok yüksek mukavemet ve yaygın olarak gaz türbinleri, dental implantlar ve ortopedik implantlar da kullanılır. Yüksek korozyon ve aşınma direnci gibi mekanik özellikleri. Co-Cr alaşımlı yüksek aşınma direnci gereken yerlerde rüzgar türbinleri, motor parçaları ve diğer birçok endüstriyel/mekanik bileşenlerin yapımında kullanılır. Co-Cr alaşımı da çok yaygın olarak kullanılan moda sektörü takı özellikle alyans olarak üretilir.

Krom pas temizleme

Krom pas temizleme ile krom pas nasıl temizlenir

Krom pası temizleme için önce krom yüzeyi bilmek gerekir. Eğer kromaj ve alt tabaka metal yada plastik olarak değişebilir bu duruma göre de krom pası nasıl temizlenir ürün değişir. Bu tür durumlarda yağ nazlı ürünler alkali ürünler yada krom pas sökücü asit ürünler kullanılabilir. Krom parçaların üzerinde oluşmuş pas tabakasının sökülmesi ve krom parçaların korunması için üretilmiş krom pas sökücü ve koruyucu ürünümüzdür. Krom pas sökücü koruyucu kullanım şekli sprey olarak pas oluşumu olan yüzeye sıkılarak beklenir. krom pas nasıl temizlenir daha sonra tekrar aynı ürün sprey şekilde sıkılarak çözülen parçaların akması sağlanır. Krom pas sökücü sonrası kurulama ve durulama kullandığınız ürüne göre değişecektir. Bu neden hangi krom pas sökücü ürünü kullanıyor iseniz buna göre uygulama yapın.

Krom pas giderici

Krom pas giderici ile Krom pası nasıl temizlenir

Krom türevine göre anlatmayacağım krom pas sökücü türüne göre anlatacağım krom pas temizleme şekillerini. Silme olarak yapacaksanız beze bir miktar krom pas sökücü alınarak yüzey ovulur. Daha sonra kurulama işlemine geçilir. Krom pas nasıl temizlenir sprey olarak daha sonra mutlaka kurulama yapmalısınız. Krom pas giderici uygulamalarında yüzeyi asla ıslak bırakmayınız. Yoksa tekrar aynı pas ile karşılaşırsınız. Krom pas giderici kullanımları sonrası kurulama en önemli ayrıntılardan biridir. Krom pas sökücü uygulamasında sert zeminli ürünler kullanmayınız.

Krom pası nasıl temizlenir

Krom pas lekesi nasıl çıkar

Krom pas lekesi çıkması için önceliğiniz kimyasal olsun çünkü sert malzemeler krom üzerinde çatlaklar oluşturacaktır. Krom pas nasıl temizlenir sonrası bu çatlaklar görünümü çok etkileyen görselliği bozan yapılardır. Krom pas lekesi çıkartayım derken o parçayı yeniden satın almak zorunda kalabilirsiniz. Krom pas sökücü türleri için özel kullanıcı ve yönlendirici adımlarını izleyiniz.


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır