BLOG KATEGORİLERİ
İnternetten öğrendiğiniz evde temizlik yanlışları

internetten öğrendiğiniz evde temizlik yanlışları .1

İnternetten öğrendiğiniz evde temizlik yanlışları

internetten öğrendiğiniz evde temizlik yanlışları .1

Bu maddeleri neden temizlikte kullanmayacaksınız bunları açıklayacağım. Ev hanımlarına pratik tavsiyelerine aslında nelere mal olduğuna değineceğiz.

Evde temizlik için Karbonat kullanmayın;

Kimyasal adı sodyum karbonat her evde vardır kabartma tozu olarak kullanılır. Kimyasal yapısına bakınca aslında düşündüğünüz kadar zararsız bir madde değil. Toz halinde kullandınız Zımpara görevi görür ve hassas neyiniz var ise çizer Evinizde çoluk çocuk var ise ve çıplak ayakla geziyorsanız muhtemelen topuklarınızda deri sertleşmesi yaşayacaksınız. Çocuğunuz sürünüyorsa yada emekliyor ise bu daha büyük bir problem yara bere içinde kalması yada hassas cildinin tahriş olması hiç de zor değil. Sonra doktor doktor sebebini arayacaksınız. Muhtemelen size bir dünya krem ve ilaç verecek. Sorun siz İnternet den okudunuz Doğru olduğuna inandınız. Halınızda ki lekeyi, kanepe veya koltuktaki lekeyi temizlemek istediniz. Kimya uzman kişiler tarafından denenir unuttunuz. Kimya bilginiz olmadan hata yaptınız.

Evde temizlik için Sirke kullanmayın;

Kimyasal olarak bakılınca hiç de masum değil. Asetik asit pas sökücü ve formik asit ile üretilen bir kimyasal. Asetik asit ile üretileni Elma sirkesi olarak satın alıyorsunuz. Formik asit ile üretileni ise diğer gruplarda bulabilirsiniz. Turşu imalatından tutunda her alanda kullanımı mümkün. Şimdi siz temizlikte bunu kullanırken hiç baktınız mı emisyon değerlerine buhar risklerine takibi hayır. Birde İnternet tavsiyelerine bakıyorum onla karıştırın bunla karıştırın gırla gidiyor. Canınızı yoldamı buldunuz. Sirkenin karışamayacağı bazı kimyasallar karbonat, tuz ve yağ sökücü ürünler. yani alkali ph seviyesi 7 ve üstü hiçbir malzeme ile temas etmemesi gerekiyor. Kumaşa veya üzerinize geldiğinde orasını parmakla bile delebileceğiniz duruma getirebilecek bir kimyasal madde. Evde Temizlik de sirke kullanmayın. Kullanımı mümkün olan tek yer yemekleriniz ve bulaşık makineniz. Çünkü yemeklerde belirli oran kullanıyorsunuz. Bulaşık makinenizde kullanıyorsanız da diğer üründe buna uyumlu olmalı lütfen dikkat edin.

Etiket veya yapışkan izi çıkartmak için Mobilya Cilası kullanmayın;

Bir çok kişi temizlikte örnek veriyor. Etiket sökümü vesairede. tabi içerisindeki kanserojen kimyasalı bilmeden veriyor. Dünyada yasaklı. Dünya su bazlı ürünlere döndü çoğunlukla. Yaş iken kullanılmaması gereken hatta mobilyacıların insansız kabin kurmasına giden bir yolculuğu var. Bu nedenle evinizde etiket sökümü için size hiç kimyasal kullanmadan çözüm istiyorsanız bize ulaşın. Etiket sökmenin Gayet basit ve hiç maliyeti olmayan yöntemleri var. Bize ulaşın gerekli bilgiyi alın.

Evde temizlik de diş macunu Kullanmayın;

Neden Kullanmayın. İçeriği karbonat gibi çizmeye çok elverişli. Temizlediğiniz yüzey çizilecektir. Diş macunu çeşitlerine bakın özellikle beyazlatıcı içeriklilerin kanserojen olduğunu farkedecekiniz. Hatta diş macunu ile ilgili bir araştırma yapın web de iddia ediyorum dişlerinizi bile fırçalamayacaksınız. Yazıyor bir şey bildiğini zannederek iki tane ziyaretçi alacak siteye diye okuyorum ne yazmış diye. kimya bu kadar ucuz mu arkadaş. Bu kadar kimyager kimyacı boşunamı dirsek çürütüyor. Salla kafa gidiyorsunuz. Limon ile tuzu karıştırın mermerleriniz harika parlayacak diyor. Kısaca şunu söylüyor mermere tuz ruhu dökün diyor. Kimyanın başlangıcı Cabir bin Hayyam tarafından böyle başladı bilmiyor. Limon sitrik asit ile tuzu birleştirdiğinizde ortaya HCL hidroklorik asit çıkar. Bunu da ev kullanıcısına bilgi diye yutturuyorlar doğal diye. Şu doğal saçmalığını kesin. yeryüzünde her madde doğal yollar ile üretilir. Doğal demek sizin kontrolsüz kullanacağınız anlamına gelmez. Mesela boya sökücü ürünlerde doğal yok gibidir.

Evde temizlik tuz kullanımı;

Bazen soruyorum bunları yazan neye göre yazıyor diye. Ütüdeki kireci tuz ile çözme diyor utanmadan. Arkadaş tuzu ısıttın ve kirece sürtün zımpara dan farkı nedir bunun. Ha ev hanımının eline zımpara al gir ütüye dedin yada bu yöntem. Önce kireç nasıl oluşuyor buna bak. Sonra nasıl kireç sökücü ile çözülür buna bak. sonrada ahkam kes. Ütünün altı 3 temizlik de çiziklerle dolacaktır. Daha sonra elbiseye veya pantolona ütü yaparken bu çizikler ip çıkaracaktır. Oh ne ala sayenizde yeni pantolon. Ya da kocası tarafından iş bilmemek ile azarlanmış ev hanımı. Bilgi almak isteyen ev hanımları profesyonel yardımlar magazin sitelerinde yazmaz. orada sizi oraya ziyaretçi olarak çekebilecek yazılar yazılır. Doğrusunu öğrenmek istiyorsanız etrafınızdaki kimya öğretmenine bile sorsanız adam sevinecek bana biri işimle ilgili soru sordu diye. Biraz iş ahlakı olsun web yazarları.

 


Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır