BLOG KATEGORİLERİ
Kalıp pas koruyucular

Kalıp pas koruyucular

Korozyon önleyici ve pas önleyici ürünler ile korozyon nasıl önlenir. Pas önleyici sprey ve korozyon inhibitörü arasındaki farklar. Pas koruyucu korozyon inhibitörleri ve korozyon önleyici sprey korozyon önleyici yağ nedir. Korozyon önleme yöntemleri korozyon önleyici kimyasallar korozyon önleyiciler ve korozyon inhibitörü nedir. Kalıp koruyucu ürünler kalıpların işleri bittiğinde rafa kaldırılıp saklanması esnasında hassas ve çok pahalı olan kalıpların korunması için tasarlanmış ürünlerdir. Kalıp koruma süreleri ve kalitesi ile kalıpların daha sonraki kullanımlarına kadar korunmasını sağlayan ürünlerdir. Kalıp koruyucu yağlar nasıl kullanılır. Pas önleyici ürünlerin neden önemlidir.

Korozyon önleyici ile Kalıp pas koruyucular ve kalıp koruyucu ile kalıp saklama tedbirleri

Kalıp korozyon nasıl önlenir
Kalıp koruma kalıp işini bilmeyenlere karmaşık gelebilir. Gördüğünüz kalıp paslandı eğer elinize pas sökücü yü alıp girişti iseniz muhtemel zararınız 500 bin tl civarındadır ortalama. İşte bu kadar önemli konsantre pas sökücü kullanımı. Bu kalıbın çevresinde etrafında veya yakınında da pas sökücü kullandıysanız vay halinize. Kullananı kovun sizde bu işi bırakın gitsin bilen yapsın işi. Kalıplar özellikli ve maliyet düşürücü yönleri çok önemlidir. Yapımı uğraşması tasarımı hakikaten çok zordur. Düşünün metale şekil verip bunun vuruşlarına göre basacağınız parçaya göre uyarılıyorsunuz. Peki bu uyarlamayı bu tasarımı bu işçiliği ve bu kadar maliyete katlanıyorsunuz ama kalıbı nasıl koruduğunuz muamma hep. İşte bu önerileri dikkatle okuyun biz bu işi sizden öğrendik hatta sizin dikkatsizliklerin izden para kazandık. Şimdi bu kalıp koruma ve pas önleyici tecrübeleri sektör tecrübemiz ile birleştirdik ve size sunuyoruz dikkate alın.

Korozyon nasıl önlenir

 1. Asla ve asla kalıp ile işiniz bittiğinde temizliğini yapmadan ve kalıp koruyucu yağlar ile yağlama dan kalıbı korumaya almayın.
 2. Asla kalıbı su bazlı ürünler ile temas ettirmeyin. Eğer su bazlı ürünle temas ettirecek seniz de içerisinde sonradan nem iticiler olan ürünler seçin bunu belgelendirmesini isteyin firmanın.
 3. Kullanacağınız kalıp koruma yağı çok önemlidir. Ama daha önemlisi bu kalıp koruyucu yağlar kullanmadan önce yüzeyi nasıl temizlediğiniz çok ama çok daha önemlidir.
 4. Kalıp saklama alanlarınız ve bu alanlar içerisindeki temizlik yöntemlerini gözden geçirin. İşletmenin tuvaletin ve mutfağın olmadığı en uzak noktayı kalıp saklama alanı olarak belirleyin. Çünkü Mutfak ve lavabolar temizlenirken asidik ürün kullanılma ihtimali vardır. Bu asit buharı sizin kalıplarınız için tam bir baş belasıdır.
 5. Diyelim ki kalıplarınız paslandı kalıbın malzeme yapısını zaten elinizdeki datalar da var. Buna göre pas sökücü arayın her pas sökücü her metalde her şekilde kullanılmaz bunu bilin.
 6. İşletmenizde zemin temizleme makinelerinde kostik bazlı temizleyicilerden uzak durun. Fırça dönmesi veya manüel temizlikte zeminlerin ıslak kalması halinde buharı bile pas yapmaya elverişlidir unutmayın.

Pas önleyici ve Kalıp koruyucu yağlar Kullanım şekli Pas yok ise


Kalıp koruyucu ürünler kullanılmadan önce yüzeyin iyice temizlenmesi ve kuru bir zemin haline getirilmesi gerekmektedir. Çünkü kalıp koruyucuların altında nem tabakası veya ıslaklık kaldığı zaman kalıp içten pas yapacaktır. Bu pas kalıbın tekrar kullanımını imkansız haline getirecektir. Burada önerdiğimiz sistem ile kalıbın öncelikle özel yağ sökücü ürünler ile yıkanmasıdır. Daha sonra kalıp koruyucu ürün sürülmesinden ibaret olmalıdır. Kullanılacak yağ sökücü ürünün su bazlı olmamasıdır. Kalıba sürülecek yağ ile bire bir uyumlu bir yağ sökücü ürün olması şartı vardır. En çok burada hata yapılır ve kalıp paslandırılır. Atacağınız her adımı önceden planlayın boşuna risk almayın kalıp işi tanıdık ile benim kimyacım işini bilir. Yada benim yağcı iyidir ile yürümez. Önce siz işin bilincine varın. Sizi kandırıp 2 ayda bir kalıp koruyucu 3 ayda bir pas sökücü ayda birde kalıp temizlemek için yağ sökücü almayın. İşe hakim değilseniz bu sizin için her zaman zorun olacaktır.

Kalıp Koruma Kullanım şekli Pas var ise

Kalıp pas önleyici
Kalıp öncelikle Pas sökücü, pas çözücü ve pas çıkarıcı ürünler ile temizlenmeli. Yüzey pas sökücü sonrası asidik veya alkali üründen arındırılıp pasivasyon işlemi yaptık dan sonra üstteki proses uygulanır. Pasivasyon işleminde alkali kimyasal veya nitrit ve nitratlaşma yapan kimyasallar kullanılmaz. Kalıp koruma yağı seçerken işletmenizin durumunu ve nem durumunu göz önünde bulundurarak seçim yapın. Hatta bunun için nem ölçümü yaptırmayı ihmal etmeyin.

Pas önleyici ve Kalıp koruyucu yağlar ürünlerin ambalajları ;

Kalıp pas koruyucu
Kalıp koruyucu ürünler 30 litre pas önleyici deneme ambalajları olarak satılmaktadır. Yarı standart ambalajımız ise 210 litre pas önleyici olarak sunulmaktadır. 1000 litrelik ambalajlarda satışı mümkündür. Lütfen doğru kalıp koruyucu ürünü seçmek için iletişim linkini takip ediniz.

 • Kalıp koruma sistemi.
 • Kalıp koruyucu sıvı.
 • Kalıp koruyucu ürün.
 • Kalıp koruma ve pas önleyici ürünler.
 • Kalıp koruma yağı.
 • Kalıp koruma sıvısı.
 • Kalıp koruyucu yağlar.
 • Kalıp pas koruyucu.
 • Kalıp korozyon koruyucu.
 • Kalıp küf koruyucu ve pas önleyici.
 • Kalıp koruyucular.

Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır