Kalıp koruyucu ürünler kalıpların işleri bittiğinde rafa kaldırılıp saklanması esnasında hassas ve çok pahalı olan kalıpların korunması için tasarlanmış ürünlerdir. Kalıpları koruma süreleri ve kalitesi ile kalıpların daha sonraki kullanımlarına kadar korunmasını sağlayan ürünlerdir.

Kalıp pas koruyucular ve saklama tedbirleri

Kalıp pas koruyucu

Konu kalıp işini bilmeyenlere karmaşık gelebilir. Gördüğünüz kalıp paslandı eğer elinize pas sökücüyü alıp girişti iseniz muhtemel zararınız 500 bin tl civarındadır ortalama. İşte bu kadar önemli Konsantre pas sökücü kullanımı. Bu kalıbın çevresinde etrafında veya yakınında da pas sökücü kullandıysanız vay halinize. Kullananı kovun sizde bu işi bırakın gitsin. Bilen yapsın işi. Kalıplar özellikli ve maliyet düşürücü yönleri çok önemlidir. yapımı uğraşması tasarımı hakikaten çok zordur. Düşünün metale şekil verip bunun vuruşlarına göre basacağınız parçaya göre uyarlıyorsunuz. Peki bu uyarlamayı bu tasarımı bu işçiliği ve bu kadar maliyete katlanıyorsunuz ama kalıbı nasıl koruduğunuz muamma hep. İşte bu önerileri dikkatle okuyun biz bu işi sizden öğrendik hatta sizin dikkatsizliklerin izden para kazandık şimdi bu tecrübeleri Sektör tecrübemiz ile birleştirdik ve size sunuyoruz dikkate alın.

 1. Asla ve asla kalıp ile işiniz bittiğinde temizliğini yapmadan kalıbı korumaya almayın.
 2. Asla kalıbı su bazlı ürünler ile temas ettirmeyin eğer su bazlı ürünle temas ettirecekseniz de içerisinde sonradan nem iticiler olan ürünler seçin bunu belgelendirmesini isteyin firmanın.
 3. Kullanacağınız Kalıp koruma yağı çok önemlidir ama daha önemlisi bu yağı kullanmadan önce yüzeyi nasıl temizlediğiniz çok ama çok daha önemlidir.
 4. Kalıp saklama alanlarınız ve bu alanlar içerisindeki temizlik yöntemlerini gözden geçirin. İşletmenin tuvaletin ve mutfağın olmadığı en uzak noktayı kalıp saklama alanı olarak belirleyin. Çünkü Mutfak ve lavabolar temizlenirken Asidik ürün kullanılma ihtimali vardır ve bu asit buharı sizin kalıplarınız için tam bir baş belasıdır.
 5. Diyelimki kalıplarınız paslandı kalıbın malzeme yapısını zaten elinizdeki datalarda var buna göre pas sökücü arayın her pas ökücü her metalde her şekilde kullanılmaz bunu bilin.
 6. İşletmenizde zemn temizleme makinelerinde kostik bazlı temizleyicilerden uzak durun fırça dönmesi veya manuel temizlikte zeminlerin ıslak kalması halinde buharı bile pas yapmaya elverişlidir unutmayın.
 7. Kalıp koruma yağı seçerken işletmenizin durumunu ve nem durumunu göz önünde bulundurarak seçim yapın. Hatta bunun için nem ölçümü yaptırmayı ihmal etmeyin.

Kalıp koruyucu Kullanım şekli Pas yok ise

Kalıp koruyucu ürünler kullanılmadan önce yüzeyin iyice temizlenmesi ve kuru bir zemin haline getirilmesi gerekmektedir. Çünkü kalıp koruyucların altında nem tabakası veya ıslaklık kaldızı zaman kalıp içten pas yapacaktır ve bu pas kalıbın tekrar kullanımını imkansız haline getirecektir. Burada önerdiğimiz sistem ie kalıbın öncelikle özel yağ sökücü ürünler ile yıkanması ve daha sonra kalıp koruyucu ürün sürülmesinden ibaret olmalıdır. Kullanılacak yağ sökücü ürünün su bazlı olmaması  ve kalıba sürülecek yağ ile bire bir uyumlu bir yağ sökücü ürün olması şartı vardır. En çok burada hata yapılır ve kalıp paslandırılır. Atacağınız her adımı önceden planlayın boşuna risk almayın kalıp işi tandıkla benim kimyacım işini bilir. yada benim yağcım iyidir ile yürümez. Önce siz işin bilincine varınki Sizi kandırıp 2 ayda bir kalıp koruyucu 3 ayda bir pas sökücü ayda birde kalıp temizlemek için yağ sökücü almayın. İşe hakim değilseniz bu sizin için her zaman zorun olacaktır.

Kalıp koruyucu Kullanım şekli Pas var ise

Kalıp öncelikle Pas sökücü, pas çözücü ve pas çıkarıcı ürünler ile temizlenmeli. Yüzey pas sökücü sonrası asidik veya alkali üründen arındırılıp pasivasyon işlemi yaptıkdan sonra üstteki proses uygulanır. Pasivasyon işleminde alkali kimysal veya nitrit ve nitratlaşma yapan kimyasallar kullanılmaz.

Kalıp koruyucu ürünlerin ambalajları ;

 • Kalıp koruyucu ürünler
 • 30 litre
 • 210 litre
 • 1000 litrelik ambalajlarda satışı mümkündür.

Lütfen doğru kalıp koruyucu ürünü seçmek için iletişim linkini takip ediniz.

 • Kalıp koruma sistemi.
 • Kalıp koruyucu sıvı.
 • Kalıp koruyucu ürün.
 • Kalıp koruma ürünü.
 • Kalıp koruma yağı.
 • Kalıp koruma sıvısı.
 • Kalıp koruyucu.
 • Kalıp pas koruyucu.
 • Kalıp corozyon koruyucu.
 • Kalıp küf koruyucu.
 • Kalıp koruyucular.
Son güncelleme tarihi :05.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan