Tekstil ve dokuma sektöründe Lamel temizleyici ürünler. Hareketli tekstil aksamları temizlemeye yardımcı Lamel temizleme kimyasaldır. Lamel tekstil sektöründe dokuma makinelerinde bulunurlar. Dokuma sürecinde kirlenen lamel periyotlar haline temizliği yapılır. Bu temizlikler iki şekilde yapılır. Söküp temizliği yapılabilirken monte haldeyken makine üzerinde de temizliği yapılabilmektedir.

Lamel Temizliği nedir neden önemlidir

Lamel temizleme Dokuma sektörü makinelerinin hareketli aksamlarında önemli bir parçadır. Sürekli hareket halinde olan parça makinenin çalışma prensibinden dolayı kirlenir. Bu kirlilik periyodik olarak temizlenmez ise kumaşlarda leke sökücü kullanımı artmaktadır. Bu kirlilik kumaşları genellikle ikinci kaliteye düşürmektedir. Bu nedenle yüksek kalite kumaş üretmenin önemli bir ayağıdır. Lamel temizligi yapılırken yöntem ve ürün iyi seçilmelidir. Su bazlı lamel temizleyici ve solvent bazlı lamel temizleyici ürünler vardır. Lamel temizleyici tekstil sektöründe lamellerin temizlenmesi amacı ile kullanılır.

Lamel temizligi ürün çeşitleri

Ürün çeşitliliği firmalara göre farklılık gösterir. Fakat genel iki tip olarak ayırabiliriz. Su bazlı lamel temizleme ve solvent bazlı lamel temizliği olarak iki tiptir. Su bazlı ürünler yüksek alkali olmaması ortalama Ph seviyesinin 9 veya 10 civarı olması gerekmektedir. Solvent bazlı olanlar ise içeriğinde bir miktar yağ içermeliler. Yoksa hızla uçup kirlerin yüzeyden akıtılmadan orada sıkışıp kalması olasıdır.

Lamel temizleme ürün özellikleri

Lamellerin üzerinde birikin tekstil yağı ve tekstil atıklarının temizlenmesi için monte veya de monte ( sökülerek) temizlenmesi amacı ile üretilmiştir. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı olmayan lamel temizliği ürünüdür. Daldırma, silme veya püskürtme olarak kullanılabilen lamel yağ sökücü ürünümüzdür. Lamel temizleyici nasıl kullanılır Lamel monte vaziyette makinenin üzerinde ise ürün hava tabancasına doldurularak lamellerin üzerine sıkılması vasıtası ile dokuma devam eder ve 1 metre kadar kumaş kaybedilerek kirin kumaşın üzerinde olduğu görülür ve işlem temiz kumaş gelince sona ermiştir. Daldırma lamel temizliği yapılırken bir kazan oluşturulur ve lameller kazanın içerisindeki lamel temizleyici sıvının içerisine daldırılır lamelin kirliliğine göre bekledikten sonra daha sonra lameller çıkartılarak hava tutulması vasıtası veya bekletilerek kurutulur ve yerlerine takılması ile işlem sona erer. Lamel temizleyici nasıl satılır

Lamel temizleyici ürünler

  • 30 litre pe bidon
  • 60 litre pe bidon
  • 210 litre varil
  • 1000 litre IBC tanklarda satılmaktadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :28.04.2017