Sanayi de karşımıza çıkan en önemli sorunların başında Lastik izi temizleyici ürünlerin yetersizliği gelir. İşletmeler daha lastik izi temizliği işini kırma veya boyama ile halleder. Çok kolay çözümü olan kimyasal maddeler ile kolayca Lastik izi temizleme yapılabilir. Öncelikle oluşumunu nasıl olduğunu açıklamak ve oluşmadan alınabilecek önlemler üzerine bilgiler vereyim. Sanayide yükleme esnasında kullanılan Forklift ler kirletme konusunda ilk sırayı alırlar. İkinci sırayı ise kamyon veya Tır lar almaktadır. Tabi kauçuk üretimi yapan firmaları bu gruba sokar isek varyasyon çoğalacaktır. Neyse konumuza dönelim Lastik İzi Nasıl Çıkar diye soralım.
forklift lastik izi temizliği scrubby

Lastik izi temizliği Neden önemlidir

Lastik izleri birikmesi sonucu kendinizi dağda yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Belli bir süre katmanlar o kadar çoğalır ki Fabrikanın zemini göremezsiniz. İş güvenlik açısından lastik izi temizliği çok ciddi bir risk dir. İşçiler ayakları takılıp düştüğünde çok ciddi kazalar yaşayabilirler. Forklift ler fren yaptığında kayabilirler. Lastik izi temizliği yapılmayan yerde Görüntü kirliliği had safhadadır. Bir de yağ ile birleştiğini düşünün. Lastik izi temizliği yapılmadı mı o alanı inanılmaz bir kaza alanı olarak görebilirsiniz. Lastik atığı ile birleşen yağ tam anlamıyla beladır. Tabi ki birde çalışanların ayakları ile içeriye taşıması başka bir sorundur. Lavabolara kadar varan kirlilik işletmemizi belli bir süre sonra temizlenmesi mümkün olmayan hale getirecektir. Bu nedenle Lastik izi temizleyici Scrubby kullanarak temizlik yapmalısınız.
Lastik izi temizleme Scrubby

Lastik İzi Nasıl Çıkar

Öncelikle Manüel olarak denemek isterseniz oldukça zor. Çünkü altta epoksi veya beton olduğunu farz edersek bunlara zarar vermeden çıkartmanız gerekir.
Örnek : Başımızdan geçen bir olayı anlatayım burada. Fabrikamız bizi aradı yardım talebinde bulundu bizde kontrol için gittik. Deneme yapıldığını gördük fakat garip bir durum fark ettik. Etraf oldukça kuru idi. Halbuki kauçuk temizlendiğinde etrafta bir nem kalmalıydı. Biz ne kullanıldığını öğrenmeye çalıştık. Numune bırakıldığını söylediler bende inceledim. İlginç olan solvent kullanılmıştı. Epoksi boyayı biraz dürtünce artık beton göründüğünü fark ettik. Sorunu yanımızdaki fabrika görevlisine ilettik. iki gün sonra ürünleri gönderdik ve temizlik yapıldı. Solvent ile temizlik yapılan alan hariç her yer çok güzeldi. Solvent ile Temizlik yapılan alanda boya yoktu maalesef. Doğru ürün kullanımı bu nedenle çok önemlidir. işletmelerde deneme yapan arkadaşlarım. Denemelerinizi lütfen görünmeyen bir yerde yapınız. İşletmenin ortasında yapılan demo verdiğinizin zararın telafisi işletmeler için oldukça zor bilmelisiniz. Lastik izi temizliğinde Yüzeye göre ürün seçimi yapılmalıdır. Yüzey beton veya apoksi ise buna göre seçim yapılmalı. Beton ve epoksininde çeşitlerini bilmelisiniz.
Lastik izi Temizleyici Scrubby

Manuel Lastik izi temizleme Scrubby ile nasıl yapılır

Zemin tanımlama yap dı iseniz artık manuel olarak temizlik başlatabilirsiniz. bir birim Scrubby lastik izi temizleme 10 birim su konularak lastik izlerinin üzerine dökünüz. Bir müddet bekleyiniz. Daha sonra fırça yardımı ile ovmaya başlayınız. Çıkma eğilimi gösteriyor ise devam ediniz. Çıkma eğilimi göstermiyor ise lastik izi temizleme Scrubby solüsyonu bekletiniz. Daha sonra tekrar fırçalama yöntemi ile yüzeyi temizleyip bol su ile durulayınız.
 lastik izi temizleme scrubby

Lastik izi temizleyici Scrubby Otomatik zemin yıkama makinesi ile nasıl kullanılır

Otomatik zemin yıkama makinesine bir litre lastik izi temizleyici scrubby koyunuz. Zemindeki ağırlığa göre su ilave ediniz. Fırça ve ped takılı olduğuna emin olunuz. Daha sonra içinde lastik izi temizleyici Scrubby olan makneyi çalıştırınız. Lastik izlerinin üstlerine geldiğinizde makineyi biraz fazla tutunuz. Çünkü zemindeki girintiler makineyi sarsacaktır. Dikey ve oval turlar atarak ilerleyiniz. Bu işlemi 2 kez tekrar ettiğinizde zeminde lastik izi temizleyici scrubby ile lastiğin tamamen temizlendiğini göreceksiniz.
Son güncelleme tarihi :06.12.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan