Sanayi de karşımıza çıkan en önemli sorunların başında lastik izi temizleyici ürünler ile lastik izi nasıl çıkar problemidir. Fabrika ve işletmeler daha lastik izi çıkarma işini kırma veya boyama ile halleder. Lastik izi çıkarıcı ile lastik izi nasıl çıkar çok kolay çözümü olan kimyasal maddeler ile kolayca lastik izi temizleme yapılabilir. Lastik izi silme den önce oluşumunu nasıl olduğunu açıklamak ve oluşmadan alınabilecek önlemler üzerine bilgiler vereyim. Sanayide yükleme esnasında kullanılan forklift ler kirletme konusunda ilk sırayı alırlar. İkinci sırayı ise kamyon veya tırlar almaktadır. Tabi kauçuk üretimi yapan firmaları bu gruba sokar isek varyasyon çoğalacaktır. Lastik izi çıkarıcı çözümleri için öncelikle yukarıdaki oluşumları ya hemen lastik izi silici ile silmek gerekir. Ya da güzlük temizliklerde kullandığınız lastik izi temizleyici scrubby olmalıdır. Neyse konumuza dönelim lastik izi temizleme ile lastik izi nasıl çıkar diye soralım.
forklift lastik izi temizleyici scrubby

Lastik izi temizleyici Scrubby Neden önemlidir

Lastik izi temizleyici ile lastik izi çıkarma yapmadı iseniz lastik izleri birikmesi sonucu kendinizi dağda yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Lastik izi çıkarıcı kullanılmayan alan belli bir süre sonra katmanlar o kadar çoğalır ki fabrikanın zemini göremezsiniz. İş güvenlik açısından lastik izi temizleyici ile temizlenemeyen lastik izleri çok ciddi bir risk dir. Lastik izi nasıl çıkar riski işçiler ayakları takılıp düştüğünde çok ciddi kazalar yaşayabilirler. Lastik izi silme ve lastik izi çıkarma yapılmadıysa forklift ler fren yaptığında kayabilirler. Lastik izi temizleyici ile lastik izi temizliği yapılmayan yerde görüntü kirliliği had safhadadır. Lastik izi çıkarma kullanmadınız bir de lastik izlerinin yağ ile birleştiğini düşünün yağ sökücü çıkartacak diye düşünmeyin. Lastik izi temizleme için lastik izi çıkarıcı kullanımı 4 kat artabilir. Lastik izi çıkarıcı ile lastik izi temizleme yapılmadı mı o alanı inanılmaz bir kaza alanı olarak görebilirsiniz. Lastik atığı ile birleşen yağ tam anlamıyla beladır. Tabi ki birde çalışanların ayakları ile içeriye taşıması başka bir sorundur. Lavabolara kadar varan lastik izi kirliliği işletmemizi belli bir süre sonra temizlenmesi mümkün olmayan hale getirecektir. Bu nedenle lastik izi nasıl çıkar sorusu lastik izi temizleyici Scrubby kullanarak lastik izi temizliği yapılarak bu sorundan kurtulun.
Lastik izi temizleme Scrubby

Lastik izi temizleme ve Lastik izi silme ile Epoksi Lastik izi Nasıl Çıkar

Lastik izi nasıl çıkar öncelikle lastik izi temizleyici manüel olarak lastik izi silme denemek isterseniz oldukça zor. Çünkü altta epoksi veya beton olduğunu farz edersek bunlara zarar vermeden lastik izi temizleme çıkartmanız gerekir. Lastik izi nasıl çıkar sorusu burada anlam kazanmaktadır. Lastik izi temizleme yapmanın çok farklı yöntemleri olsa da. Kimyasal lastik izi çıkarma yöntemi çok daha pratiktir. Lastik izi temizleyici yöntemleri içinde en ekonomik olanındır.
Lastik izi nasıl çıkar örnek : Başımızdan geçen bir olayı anlatayım burada. Fabrikamız bizi aradı lastik izi nasıl çıkar yardım talebinde bulundu bizde kontrol için gittik. Deneme yapıldığını gördük fakat garip bir durum fark ettik. Lastik izi silme sonrası etraf oldukça kuru idi. Halbuki kauçuk temizlendiğinde etrafta bir nem kalmalıydı. Biz ne kullanıldığını öğrenmeye çalıştık. Numune bırakıldığını söylediler bende inceledim. Lastik izi nasıl çıkar sorusu ilginç olan solvent kullanılmıştı cevap olarak. Lastik izi çıkarma yapılmış. Fakat epoksi boyayı biraz dürtünce artık beton göründüğünü fark ettik. Sorunu yanımızdaki fabrika görevlisine ilettik. Denemeden iki gün sonra lastik izi temizleyici ürünleri gönderdik ve temizlik yapıldı. Solvent ile temizlik yapılan alan hariç her yer çok güzeldi. Solvent ile lastik izi çıkarma yapılan alanda boya yoktu maalesef. Doğru lastik izi temizleyici kullanımı bu nedenle çok önemlidir. Lastik izi nasıl çıkar işletmelerde deneme yapan arkadaşlarım. Lastik izi çıkarma denemelerinizi lütfen görünmeyen bir yerde yapınız. İşletmenin ortasında yapılan lastik izi temizleyici demo verdiğinizin zararın telafisi işletmeler için oldukça zor bilmelisiniz. Lastik izi nasıl çıkar lastik izi temizliğinde yüzeye göre ürün seçimi yapılmalıdır. Yüzey beton veya epoksi ise buna göre lastik izi temizleyici seçimi yapılmalı. Lastik izi temizliği için beton ve epoksinin de çeşitlerini bilmelisiniz.
Lastik izi nasıl çıakr

Scrubby ile Manüel Lastik izi Çıkarma Forklift Lastik izi Temizleyici nasıl yapılır

Lastik izi nasıl çıkar zemin tanımlama yapmadı iseniz artık manüel olarak lastik izi temizleyici ile temizlik başlatabilirsiniz. Bir birim Scrubby lastik izi temizleme 10 birim su konularak lastik izlerinin üzerine dökünüz. Lastik izi temizleyici döküldükten sonra bir müddet bekleyiniz. Daha sonra fırça yardımı ile lastik izi çıkarma ile ovmaya başlayınız. Lastik izi çıkarma ile lastik izleri çıkma eğilimi gösteriyor ise devam ediniz. Lastik izi çıkarma sonrası çıkma eğilimi göstermiyor ise lastik izi temizleme Scrubby solüsyonu bekletiniz. Daha sonra tekrar fırçalama yöntemi ile yüzeyi lastik izi çıkarıcı ile temizleyip bol su ile durulayınız.
lastik izi çıkarıcı scrubby

Lastik izi Silme Scrubby Otomatik zemin yıkama makinesi ile nasıl Lastik izi Çıkarıcı olarak kullanılır

Lastik izi çıkarma için otomatik zemin yıkama makinesine bir litre lastik izi temizleyici scrubby koyunuz. Zemindeki ağırlığa göre lastik izi çıkarıcı içerisine su ilave ediniz. Lastik izi silme makinesi fırça ve ped takılı olduğuna emin olunuz. Lastik izi çıkarma için daha sonra içinde lastik izi temizleyici scrubby olan makineyi çalıştırınız. Lastik izlerinin üstlerine geldiğinizde lastik izi silme makinesini lastik izi temizleme için biraz fazla tutunuz. Çünkü lastik izi temizleyici makinesi zemindeki girintiler nedeniyle makineyi sarsacaktır. Lastik izi çıkarma için zeminde dikey ve oval turlar atarak lastik izi temizleyici makine ile ilerleyiniz. Lastik izi çıkarma için lastik izi temizleyici işlemini 2 kez tekrar ediniz. Zeminde lastik izi temizleyici scrubby ile lastiğin tamamen temizlendiğini göreceksiniz. Lastik izi nasıl çıkar sorusunun cevaplarını vermeye çalıştık. Lastik izi temizliği için sormak istediğiniz sorular için iletişime geçebilirsiniz. Fabrikanızda yaşanacak pas probleminizin çözümü pas sökücüler için bize ulaşınız. Boya sökücüler ihtiyaçlarınız için jel ve sıvı ürünlerimiz bulunmaktadır. Su sistemleri için kireç sökücüler çeşitleri için yardımcı olabiliriz. Ağır yağlı ellerin temizliği için el temizleme kremi ovmax kullanınız.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :09.03.2017