Anasayfa Haberler Yağ sökücü Haberleri

Yağ sökücü Haberleri

Konsantre Yağ sökücü ve yağ çözücü haberleri. Sizlere bu ürünler ile ilgili detayları paylaşacağız gelişmeleri paylaşacağız. Yeni bir ürün çıkarttığımızda yada ürün ile ilgili değişiklik yaptığımızda sizleri ilk buradan haber verip bilgilendireceğiz.
Yağ sökücü Haberleri

Yağ sökücü ürünler neden bu kadar önemli

İş güvenliği nedeniyle önemi; Konsantre Yağ çözücü ürünler sektörün her alanında öncelikle iş güvenliği açısından önemlidir. Çünkü zeminde veya yerdeki yağlar iş güvenliği açısından insan ve makinelerin hareketlerinde kontrolsüzlük sebebi olması neticesinde yağ temizliğinde kullanılır.
Makine ekipman amortismanı açısından önemi; Sanayi makineleri yağ ile çalışmaktadır. Bu çalışma makinelerin çalışma prensibinden kaynaklanır. Bu yağlar kaz aile veya makinenin çalışma prensibi ile etrafa bulaşırlar. Bunların temizliği de Makine ekipmanların stabil bir şekilde ilk günki gibi kalmasını sağlamak amacı ile yağlı yüzeylerini ve boyalı yüzeyleri temizlemek açısından önemlidir. evsel ve sanayi kullanımları da çoktur.

Konsantre Yağ Sökücü evsel kullanımı

Evsel kullanımdan başlayarak sanayi kullanımının her aşamasında ihtiyaç duyulur. Evdeki kullanımları davlumbaz, ocak, tencere, tava ve tepsi gibi yağ ile yemek yapılan veya yağ buharına maruz kalan yerlerin temizlenmesinde kullanılır genellikle. Ürün seçimi evsel kullanım için çok önemlidir. Çünkü inanılmaz kirli bir görüntü ve yanmış yağın sürekli ocakta kokması ve duman çıkartması da sağlık açısından ciddi riskler taşır. Davlumbazı temizlemediğiniz zaman havalandırmayı doğru yapmayacak ve burada bakteriler birikip sizin yaptığınız yemeğin üzerinde olması ciddi riskler teşkil edecektir. Banyo ve lavabolarda kullanırken çok dikkat edilmelidir. Çünkü başka bir kimyasal ile karıştırılması bilinçsiz tüketici için maalesef zehirlenme riskleri oldukça fazladır.

Evde yağ çözücü doğru kullanım örnekleri

Tencere veya tava davlumbaz gibi yerlerde alkali veya Ph nötr yağ sökücü ürünler kullanmanızı öneriyoruz.
Aluminyum ev gereçleri için kullanacağınız kimyasal içerisinde kostik ( sodyum sodyum hidroksit) olmamalıdır. Çünkü sodyum hidroksit alüminyum ev gereçlerinde kararmalara sebep olur. Daha çok silikat içeren ürün kullanılmalıdır mutfakta Asidik ürünler kullanılmamalıdır.
Lavabo gibi yerlerde Asidik ürünler kullanılabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta. Klorlu yada hidrojen peroksit bazlı ağartıcılar kullanmışsanız asidik ürün kullanmayınız. Çıkacak gaz zehirleyici olacaktır.
Yağ sökücü ürünleri kumaş vesaire yüzeylerde leke sökücü olarak kullanılması yada halı üzerinden leke sökücü olarak kullanılması evde çocuğunuz var ise yada evde terlik giymeden geziyor iseniz çok sakıncalıdır. Çünkü Tahriş edici ve yakıcı özelliklerinden dolayı cilt temasında zarar verecektir.
Kostik yada silikat bazlı yağ sökücüler camda kullanılmazlar silikat türevi olan cam ile birleşirse çıkması zor leke oluşacaktır.

Evde yağ sökücü yanlış kullanım örnekleri

Kostik bazlı bir ürün ile davlumbaz yada aspiratör temizlediğimizde alüminyum zarar verecektir. Bunun için silikat bazlı kimyasalları kullanmalıyız.
Lavabo ve pisuvar banyo gibi zeminlerinde asidik ürün kullanıyor olabilirsiniz. DİKKAT!!Asla çamaşır suyu, klorlu ağartıcı, yağ çözücü veya hidrojen peroksit baslı ağartıcıları yani alkali ürünleri ve tepkime verecek ürünleri birlikte kullanmayınız.
Halı üzerinde yağ sökücü ürün kullandığınızda çıkacak sorunlar. Yağ çözücü alkali veya asidik malzemelerdir. Ph nötr olanları da genellikle piyasada bulunmaz ya çok pahalıdır yada istediğiniz gibi temizlik yapamazsınız. Bu nedenle genellikle ya asidik ya alkali sodyum hidroksit, potasyum hidroksit, sodyum perkarbonat, silikat, solvent veya asidik malzemelerin hepsi tahriş edici ve alerjik malzemelerdir çoğuda zararlı gruptadır. Cilt ile temas etiğinde ciddi sorunlara sebep olurlar. Çocukların emekleme döneminde cilt tahrişine çok ciddi sonuçlar doğurur. Aynı durum koltuk yada kilim içinde geçerlidir.&

Evde Yağ sökücü nasıl güvenli kullanılır

Öncelikle etiketini ve kullanım talimatını okuyunuz. Mutlaka yönergelere göre işlem yapınız. Eldiven kullanınız çok ciddi tahriş edici ürünlerdir. Sprey olarak kullanıyorsanız lütfen iş güvenlik gözlüğü kullanınız çünkü; yağ çözücü ürünler gözde ve retinada ciddi hasarlara neden olurlar.

Evde yağ çözücü kazası acil müdahale ne yapılmalı

Yağ çözücü ilk yardım Önceliğiniz en yakını hastaneye başvurunuz. Çünkü doktor kontrolünde yapılacak ilk yardım en önemli unsurdur. Doktor kontrolü olamayacak durumlarda veya doktora ulaşamayacağınız durumlarda ise. Doktor ve ilk yardım elemanına ürün etiketi veya şişesi ile gidiniz. Bu nedenle bilmediğiniz markaları yada onaylı sds ve msds olmayan ürünleri almayınız.
Yağ çözücü Gözünüze kaçtı ilk yardım; Sadece bol su ile yıkayınız 15 dakika boyunca  daha sonra su ile karıştırılmış süt ile kısaca tampon yapabilirsiniz. Acilen sağlık merkezine ulaşmaya çalışınız. Acil yardım alınız.
Elinize veya cildinize yağ çözücü ilk yardım; Vücudunuza veya elinize geldiğinde bol su ile yıkayınız. Evinizde limon var ise bir bardağa 3 kaşık kadar sıkıp üzerine su koyarak cildinizdeki tahrişi azaltabilirsiniz. Bu işlemi 5 dakika tekrarlayıp daha sonra ellerinizi zeytinyağı veya nemlendirici krem gibi bir ürünle nemli tutun yoksa cildiniz kabaracaktır.
Önemli nokta; Asla elinizi yağ çözücü bulaşmışken krem veya nemlendirme yapmayın. Yağ çözücü cildin altında kalacağı için hasar daha çok olacaktır.
Yüzünüz ile ilgili ilk yardım. Acilen yüzünüzü yıkayınız hiçbir malzeme sürmeyiniz ne asidik ne alkali hemen hastaneye başvurunuz çünkü leke veya iz bırakma ihtimali yüksektir.
YAĞ ÇÖZÜCÜ ilk YARDIM ında öncelik her zaman hastane ve acil servisleridir. Bunun haricinde hiç kimseyi sorumluluğa yada ben biliyorum demesine inanmayın. Bu yazdıklarımızı da son seçenek olarak olarak düşünün ve uygulamayın çıkacak sorunlardan doğacak hasarlardan firmamız sorumlu değildir. Bilgi amaçlı yüklenmiştir.