Aluminyum parlatıcı asit bazlı bir kimyasal olup yağ sökücü ve yağ çözücü kimyasallar grubundadır. Asidik olması bakımından parlatma efekti çok yüksek aluminyuma da zararı yoktur. Aşındırma süresi çok uzundur. Aluminyum da hızlı parlatma istenen durumlarda kullanılır. Klima temizliği gibi durumlarda genellikle alkali alüminyum yağ sökücü ve parlatıcı ürün kullanılır. Genellike türev bilinmesi halinde hızı işlem toplu daldırma banyoları için kullanılmaktadır. Zamak ürünler için öncelikle deneme yaptık dan sonra alüminyum parlatma asidik ürün kullanımı yapılmalıdır. Kullanım seçiminde zorlanıyor iseniz lütfen danışınız.
Aluminyum parlatici asit bazli

Aluminyum parlatıcı asit bazlı Nasıl kullanılır?

Daldırma olarak kullanımı efektif ekti gösterir. fakat püskürtme kullanımlarda da oldukça başarılı bir kimyasaldır. Sprey ve basınçlı yıkayıcılar ile belli oranda su ile seyreltilerek kullanılır. Kullanımlarda genellikle ön deneme yapılıp daha sonra kullanılmalıdır. Aluminyum içeriğine göre parlatma değişiklik gösterebilir. Bu nedenle Aluminyum parlatma yapılacak yüzeyin daha önce test edilmesi önerilir. En çok işlenen metallerden birisi alüminyumdur. Bu nedenle bir çok metalle karışım yapılmaktadır. Bu karışımlar neticesinde alüminyum içeren ürünler çok çeşitlilik göstermektedir. Asidik alüminyum parlatma ürünü bu çeşitli ürünlerin çoğunda başarılıdır. Fakat yinede risk almamak adına alüminyum parlatma yapılacak zemin öncelikle teste tabi tutulup emin olunmalıdır. Deneme sonuçlarında asidik ürün ile sonuç alınamayan yerde Asit içermeyen alüminyum temizleyici ve alüminyum parlatıcı deneyiniz.

Aluminyum parlatıcı asit bazlı güvenlimi dir?

Gerekli bilgiler sds ve msds bilgilerinde yer alır aşındırıcı bir kimyasal olmasına rağmen içeriğinde kullanılan asit karışımı ciltte tahrişe sebep vermez uzun süreli temaslarda dikkat edilmesi gereken durumlar ise elde ciltte yara var ise acı verecektir. Alüminyum parlatma cilt ve eller ile temasında direk zarar veren bir kimyasal yapısı yoktur. Süreç içerisinde deformasyonlar yapabilir. Bu nedenle gözlük eldiven gibi sds lerde standart gösterilen güvenlik koşullarını yerine getirmeniz önemlidir. Asit bazlı ürünlerin diğer sıkıntısı da başka bir kimyasal ile çok çabuk reaksiyon göstermeleridir. Bu nedenle lütfen başka bir kimyasal ile karıştırmadan önce bilgi alınız. Alkali yada asidik bile olsa farklı bir kimyasal yapıyı bozabilir. Güçlü asitler veya güçlü alkaliler ile reaksiyona girmeye müsait ürünlerdir.

Aluminyum parlatıcı asit bazlı ürün ambalaj tipleri

  • 30 kg
  • 210 kg
  • 1000 kg olarak satışa sunulmuştur.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :16.01.2017