Güçlü boya sökücü sprey kullanımı. Mobil ekipler tarafın sahada ani müdahale amacı ile taşınması kolay olması bakımından tercih edilir. Kullanım amacı endüstriyel boya sökücü sprey ile sökülmesi istenen boyanın ani müdahale le sökülmesini sağlamaktır. Genel ph ları nötr dür alkali veya asidik üretilmesi özel istek üzerine olur. Çünkü itici gaz basımlı teneke kutuların iç kaplaması ne olursa olsun belli bir süre sonra her iki tipte de patlamaya müsait dir. Boya sökücü sprey fiyatları boya sökücü jel ürünlere oranla neredeyse 5 kat pahalıdır.
boya çözücü sprey

Boya sökücü sprey çeşitleri

Endüstriyel boya çözücü sprey iki tipte mevcuttur sıvı ve jel tipindedir.
  • Jel boya sökücü sprey sektöre fark etmeksizin kullanımı en güvenli ve stabil üründür. Tüm yüzeylere tutunabilmesi açısından standart boya sökücü jel ürünler ile aynı işi görecektir. Boya söküm gücü sıvı boya çözücü sprey ürünlere oranla çok daha iyidir. 2 tip arasında formülasyon farkının çok az olmasına rağmen jel yapısı nedeni ile jel boya sokucu sprey çok daha iyi iş görür. Sektörel olarak özellikle petrol boru hattı montajları için özel gelişmiş tipleri de üretilmektedir. Savunma sanayinde ise çok geniş kullanım alanı olan özel üretim jel boya çözücü sprey tipleri mevcuttur.
  • Sıvı boya sökücü sprey Genellikle eğim olmayan yüzeylerde veya çok ince boyalar için tasarlanmıştır. Sıvı boya sokucu sprey dik yüzeylerde kullanımı çok elverişli değildir 0.2 mm lik bir boya için bir tüpü harcamanız olasıdır. Formülasyonun da kullanılan ham maddeler neticesinde uçuculukları firmadan firmaya değişse de jel boya çözücü sprey ile aralarında çok bir çok fark yok dur. Bu nedenle çok ince yada yatay yüzey kullanımına uygun bir üründür. Güvenlik açısından boya sökücü sıvı püskürtme esnasında uzman kullanıcılar tarafından kullanılmaz ise tehlikelidir. Göze gelmesi durumunda körlüğe sebebiyet verebilir bu nedenle uzman kullanıcıların satın alması sağlanmalıdır.
  • Oto boya çözücü sprey Çok önermediğimiz bir üründür çünkü normal araç boya sökücü üründen çok daha pahalıya gelmektedir. Bu nedenle oto boya sökücü jel ürün önermekteyiz.
  • Ahşap boya çıkarıcı sprey kullanımını önermiyoruz çünkü fiyat ve güvenlik açısından kesinlikle önerimiz ahşap boya sökücü olacaktır.
Boya sokucu sprey

Boya çıkarma sprey kullanımı

15 cm ile 20 cm arası boyası sökülecek yüzeye boya çözücü sprey püskürtülerek jel ürünlerde jel boya çıkarma sprey ürünün boyayı kabartması beklenmelidir.
Sıvı boya çıkarma sprey ürünlerde ise uçucu yapısı nedeni ile uygulama alanı sıcaklığı kontrol edilerek kullanım tekrarlanmalıdır.
Yüzeyde kabarmış atık boya var ise alınıp boya cozucu sprey uygulaması tekrar yapılarak işlem sonlandırılmalıdır.
Yüzey dikkatlice incelenmeli aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda tepkimeler farklılık gösterebilmektedir. Çünkü yüzey gerilimi etkisi ile çözme efektini sağlayan ürün aşırı sıcakta sıvılaşma eğlimini çabuk göstereceği için sıvılaşma eğiliminde stabil sökme yapamayacaktır. Aynı eğilim tersi aşırı soğuk durumunda ise ürün yüzey ile temasını sağlamakta gecikeceği için ökme efekti zaman alacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta yüzeye sürülecek tabakanın kalınlığı ile alakalıdır.
boya sökücü sprey aparatı

Boya sökücü sprey fiyatları

Boya sokucu sprey fiyatları boya çıkarma jel ürünlere oranla neredeyse 5 kat pahalıdır.
Çünkü 500 lük bir boya çözücü sprey kutusunda 200 gram sıvı ile işlem yapıldığını düşünür isek.
Diğer ürünlerden aynı oranda satın alma miktarınız neredeyse 5/1 oranında daha ucuz olacaktır.
200 gr boya çıkarma sprey ürün 1kg normal boya sökücü ürün fiyatına mal olacaktır.

Boya çözücü sprey ambalajları

Firma yapısına göre ambalajlar değişkenlik göstermektedir. 500 cc en büyük boy olarak görebiliriz. 500 cc bir ürün içeriğinde ise 150 ila 200 gr arası boya çözücü sprey ürün olacaktır gerisi itici gaz ile doldurulmaktadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :14.01.2017