Genellikle yapılarda kullanılan boya türüdür ve yağlı boya sökücü ile çıkarılır. Yağlı boya kat kat sürülmüş olsa dahi rahatlık ile söküm gerçekleştirilir. Kullanıcı açısından seçim aşamasında dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. İşlem yapılacak yüzeyin kapalı veya açık alan olması gibi düşünülmelidir. Burada kullanıcı yağlı boya sökücü seçimi oranında memnuniyet düşünmelidir.

Yağlı boya sökücü nedir

Sıvı veya jel formda daha çok yağlı boyaya uygun hızlı çözücülerin olduğu boya sökücü türüdür. Boya sökücü sıvı fırça ile kullanılabilir. Yada boya sökücü jel tip ürünü tercih edebilir. Burada uygulama ve ortam önemlidir. Daha sonradan yapacağı işleme göre ürün seçmelidir. Standart boya sökücü jel ürünler vax içermektedir. İçerik de bulunan vax boyanın yapıştırmasını da zorlaştıracaktır. Hatta bu vax birçok yerde yaptığınız boyanın çok çabuk kabarmasını da sağlayabilir. Bu nedenle yağlı boya sökücü ürünlerin içeriğinde vax yoktur. Yağlı boya sökücü ürünler duvar veya zeminlerden yağlı boya ve türevlerini çıkartmak için kullanılır. Yağlı boya çözücü ürünler jel veya sıvı halde veya istenilen viskozite ile ayarlanarak sizlere sunulabilir. Yağlı boya çıkarıcı ürün ambalajları 35 kg ve 39 kg dan başlayarak 19000 kg tanker arası seçimlerde bulunulabilir. Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz. Yagli boya sokucu, yagli boya cozucu, yagli boya cikarici ürünler mesa kimyada.

Yağlı boya sökücü alırken dikkat edin

Yağlı boya sökücü ürünleri alırken dikkat edeceğiniz önemli nokta bu iş için üretilmiş olmasıdır. İkinci dikkat edilecek ise duvar metrekare hesabıdır. Burada ürün yağlı boya sökücü jel olarak ne kadar alan temizleyecek buna bakılmalıdır. Daha sonra dikkat edilecek nokta ürünün yanıcı olup olmadığıdır. Ürün sds lerini inceleyerek lütfen risk tayini yapınız. Kullanım alanı ve kullanıcı güvenliğini gözetiniz.

Yağlı boya sökücü kullanırken dikkat edin

Oldukça aşındırıcı ve tahriş edici bir üründür. Ph aralığından dolayı genellikle zararsız gibi göstermeye çalışanlar olabilir dikkat edin. Kullanım esnasında gözlük eldiven ve sds belirtilen güvenlik önlemlerini mutlaka alın. Kullanıcı güvenliğini ön planda tutarak kullanınız.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :23.01.2017