Zeminlerde boya sökücü kullanımı ve yerdeki boyayı sökmek için ne yapmalı. Bazen hatalar bazende yapılan işin yanlış olması neticesinde zemin ve yerlerden boya sökücü ürünlere ihtiyaç vardır. Bu ürünlerin uygulama esnasında bulunduğu zemine zarar vermemesi gerekir. Daha sonra yapılacak boya yada kaplama işlemine de hazırlık yapmış olması gerekmektedir.

Yerdeki boyayi sokmek icin ne yapmalı yöntemleri nelerdir

  1. Kimyasal ile temizlik ve boya çıkarıcı ve boya sökücü ürünler ile yerdeki boyayı sökmek. Bunun için bir kaç tip boya sökücü ürün kullanılabilir. Burada boyanın cinsi ve kalınlığı önem arz etmektedir. Bu nedenle bir kaç tip boya sökücü ürünün içinden doğru olanın seçimi çok önemlidir. Seçeceğimiz ürün başarı şansımızı oldukça etkileyecektir. Uygulama şekli ve daha sonradan yapılacak işlemlerde çok önemlidir. Bunların toplu olarak değerlendirilmesi gerekir. İçerideki yerleşim planı ve üretimin niteliği de yerden boya çözücü seçiminde önemlidir. Gıda işletmesi yada metal işletmesi gibi ayrılabilir. Seçim daha sonradan boya atılacak kaplama yapılacak beton atılacak gibi seçimlerde önemlidir.
  2. Kazıma yöntemi ile yerdeki boyayı sökme yöntemi. Genellikle en zor boya çıkarma işlemidir. Zemine zarar vererek boya kazıma yapılır. Bu işlemden sonra beton dayanıklılığı ve zeminde çalışacak forklift gibi araçların zemini tekrar deforme etmesi olasıdır. Bu nedenle öncelikli yerdeki boyayı sökme yöntemi olmamalıdır. Daha sonra zemini yenilemek gerekebilir. Beton bütünlüğü önemlidir. Beton bütünlüğünün bozulduğu durumlarda zemine dolgu yapılması önemsizdir. Dolgu çok çabuk açılacak ve deforme olacaktır. Bu nedenle işletme betonu yükseltmek için tekrar beton atmak zorunda kalabilir.

Yerdeki boyayi sokmek boya sökücü ile Nasıl yapılır

Yerdeki boyayi sokmek icin ne yapmali
Zemin yapısına ve boyanın yapısına bakılır buna göre genellikle yarı jel boya sökücü ürünler seçilmelidir. Yüzeye bölümlemeli ve bölümlere ayrı ayrı uygulama yapılmalıdır. İlk bölümden çıkan boya atığı ikinci bölüme alınarak devam edilmelidir. Bu şekilde daha az boya sökücü ürün kullanılacaktır. Kimyasal zemin üzerindeki boyanın üzerine dökülerek Boyanın kabarması veya çözülmesi beklenir. Bu şekilde boya sökücü, boya çözücü ve boya çıkarıcı kullanımı tamamlanmış olur.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :14.01.2017