Kumaşlarda yağ lekesi sökücü nedir nasıl kullanılır. Ham kumaşlar neden temizlenmeli bu temizliğin öncesi ve sonrası neden önemlidir. Bu sorulara verecek cevaplarımız sizlerin işlerini geliştirmekte oldukça etkili olacaktır.
leke sokucu.png 
Kumaş dokuma sürecinde makinelerin ve insanların genel hataları kumaş üzerine leke olarak bizlere geri döner. Hareketli aksamların lamel nire gibi temizlenmemesi kumaş üzerindeki hata ve leke sayısının artması ile doğru orantılı olarak işletmede bu tür sorunların sonradan çözülmesine sebep verecektir. Bu tip sorunların çıkmaması için işletmenin alacağı önlemler ise birazdan sıralayacağım.
Ham kumaş leke hataları nasıl azaltılır
Öncelikle  Dokuma ve örme makinelerinin bakımlarının düzenli yapılmasını sağlamak gerekir. Burada doğru ürün kullanımı önemlidir. Çünkü standart temizlemeden algılanan hava tutarak temizleme olduğu için aslında daha fazla zarar görmektedir işletmeler. Makineyi haza ile temizlerken havların uçup kumaş aralarına girerek hata sayısını çok daha fazla artırdığı bilinmektedir.
Bunun yerine duruşlarda 2 metre civarı kumaş kaybedilmesi göze alınarak bu temizliğin tam yapılması işletme açısından hataları ciddi oranda azaltacaktır.
Kumaşlarda yağ lekesi çözücü ve kumaşlarda yağ lekesi giderici ürünler. Mesa kimya kalitesi ve onaylı msds leri ile birlikte hizmetinizdedir.