Güneş enerji hatlarında su ile kullanılabilen yada susuz kullanımda değiştirilmeyen güneş enerji antifirizi tipleri bulunmaktadır. Güneş enerjilerinden elektrik üreten veya sıcak su üreten tüm sistemler için çeşitler bulunmaktadır. Sistemin su miktarı bilinmeli ve güneş enerji sistemi antifirizi buna göre ilave yapılmalıdır. Kışın donmaya karşı koruyan ürün yazın yüksek sıcaklığa karşı korumaktadır. Sistemde bulunan tüm metaller ile uyumlu olması sizin avantajınıza dır. Buzlanmaya ve donmaya karşı korurken buz çözücü özelliği de sistemde önemli yer tutar.
Güneş enerji antfiriz

Güneş enerji Antifirizi nedir

Güneş enerji sistemlerini iyi bilmek gerekir. İçerisinde bulunan tabakalar ve sistemsel özellikleri farklıdır. Bu farklılık sistemin işleyişi ve içeriğinde kullanılacak antifrizde farklı kılmaktadır. Standart antifrizlerin çok işe yaramadığı hatta zararlı olabildiği sistemlerdir. Güneş enerji sistemi antifirizi sadece kışın kullanılmamalıdır. Çünkü aynı şekilde yazında yüksek ısıya karşı koruma sağlayacak nitelikte olmalıdır. sıklıkla karşılaşılan bir çok hatayı güneş enerji antfirizi ile bertaraf edebilirsiniz. Sistemi korozyona karşı korumaktadır. Sistemin ani ısınması veya soğumasının önüne geçer.
Güneş enerji sistemi antifiriz

Güneş enerji Antifrizi neden kullanılır

Kış aylarında sistemin donmaması için kullanılır. Fakat yaz aylarında sistemin yüksek ısıdan dolayı zarar görmemesi içinde kullanılması gerekliliği önemlidir. Güneş enerji sistemlerinde güvenliğin en önemli yapı taşların dan bir tanesidir. Süreklilik ve uzun yıllar kullanmak istiyorsanız sisteminizi antifriz kullanımını aksatmayın. Sadece antifiriz kullanarak sisteminizi pas ve yüksek basınca karşıda koruyacaksınız unutmayın. Güneş enerji sistemlerinde genel hatalar ani ısı değişimleri ile meydana gelir. Ya da sistemdeki metaller zarar gördüğünde sistem stabil çalışmaz. Bunların önüne geçmenin en kolay yolu güneş enerji antifirizi kullanmaktır. Sistem ilavesini yaparken su seviyesini kontrol ediniz. Sisteminizin kapasitesini bilmiyorsanız lütfen imalat yapan firmaya sorunuz.
Güneş enerji sistemleri için antifiriz

Güneş enerji sistemi antifirizi fiyatı ve ambalajları

Endüstriyel boylarda satılmaktadır. Güneş enerji antifirizi fiyatları 5,00 tl den başlar. Güneş enerji antfiriz 35 Euro ya kadar fiyatları vardır. Ambalajlarına gelince sistem suyu miktarı önemli ölçüttür. Standart ambalajları 30 lt başlar. 210 litrelik yarı standart ambalaj ve 1000 litrelik Ibc tanklarda satılmaktadır. Satın alma yapmadan önce lütfe sistem suyunun miktarını öğreniniz. kaç derece eksi derece istediğinizi belirtiniz. Çünkü su katkısı sizin istediğiniz eksi derecesine göre ilave edilmelidir.
Daha detaylı bilgi için iletişime geçiniz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :12.01.2017