Anasayfa Kimyasal Ürünler Buz çözücü Antifiriz Özellikleri Nedir Yeşil Kırmızı Antifiriz Nasıl Seçilir

Antifiriz Özellikleri Nedir Yeşil Kırmızı Antifiriz Nasıl Seçilir

Antifiriz Nedir ?

Motor soğutucu olarak bilinen Antifriz, sıcaklığının muhafaza edilmesi için araç motorunda radyatörüne konularak kullanılan glikol bazlı bir sıvıdır. Antifiriz donma önleyici etkisi ise kışın daha çok kullanılan özelliğidir.
Antifiriz mesa kimya

Antifiriz ne yapar ?

Bir soğutucu olarak kullanıldığında, Adından anlaşılacağı gibi antifiriz soğuk havalarda Radyatördeki suyun donmasını engeller. Konvektif ısı transferi gibi sıvı fonksiyonları bir aracın motorunun aşırı ısınmasını önlemek için de Antifiriz görev yapmaktadır. Peki Antifiriz çeşitleri neye göre belirlenir. Aracınıza uygun antifriz hangisidir. hiç sorguladınız mı.

Antifriz Araçta Nerede Bulunur?

Araçta motoru radyatörüne gider oradan dolaşıma sokulur.
Antifriz mesa kimya bursa

Antifriz Nasıl Yapılır?

Antifriz kullanılan antifriz türüne bağlı olarak farklı kimyasal kompozisyonları vardır. İnorganik asit teknolojisi (TBD) antifriz etilen glikol (EG) ve propilen glikol (PG) olabilir. Organik Asit Teknolojisi (OAT) antifriz esas etilen glikol (EG) bazlıdır. Hibrid Organik Asit Teknolojisi (HOAT) antifriz İnorganik Asit Teknolojisi (TBD) ve Organik Asit Teknolojisi (OAT) 'in bir bileşimidir.

Antifiriz Renkleri neyi ifade eder?

Antifiriz Renkleri neyi ifade eder
Antifriz renkler, kırmızı, turuncu, sarı, pembe, mavi ve yeşil bulunmaktadır. Farklı renklerdeki Antifriz tipi kullanılan tanımlamak için kullanılır. İnorganik Asit Teknolojisi (IAT) antifriz yeşil renkte bulunmaktadır. Organik Asit Teknolojisi (OAT) antifriz, kırmızı, turuncu, yeşil, pembe veya mavi. Hibrid Organik Asit Teknolojisi (HOAT) antifriz turuncu ya da sarı renktedir.
  • Motor soğutucu olarak bilinen Antifriz, sıcaklığının muhafaza edilmesi için bir araç motorunda radyatörüne kullanılan glikol bazlı bir sıvıdır.
  • Bazı üreticiler gliserin gibi zararlı olabilecek içeriklerden de antifriz üretilmektedir.
  • Antifriz, otomobil, motosiklet, tır, kamyon uçak, helikopter, -40 Antifriz, -18 Antifriz, saf Antifriz, Oto Antifiriz çeşitleri bulunmaktadır.
  • İstenilen donma noktası ve uygulamaya göre antifiriz üretimi yapılmaktadır.

Antifiriz Ambalaj miktarları?

Daha çok piyasa koşullarına baktığınızda tüm çeşitler mevcuttur. Fakat antifiriz endüstriyel boylarına baktığınızda daha çok 30 litrelik ambalajlar ile başlar. 210 litrelik variller ile devam eder. 1000 litrelik IBC tanklar ve 16000 litre tanker olarak biter. Daha çok inşaat firmaları toplu alımlarında tercihi IBC tank ve tankerdir. Çok kullanıma dayalı daha uygun maliyet için önemli bir etkendir. Çeşitliliğe doğru orantılı olarak üretici firmalar ve satıcı firmalar arasında farklar mevcuttur. Üretici firmalar genellikle doğru ürüne bakar. satıcı firmalar ise uygun fiyat düşünerek hata yaparlar. Çünkü bu malzemeyi yukarıda yazdığımız gibi çok çeşitli üretmek mümkündür. Bunlara kıyasla doğru ürün seçimi bilinçli tüketiciye kalıyor.
Karşıladığı Şartnameler : TS 3582 , BS 6580 , SAEJ 1034
Son güncelleme tarihi :12.01.2017
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan