Bronz Tunç nedir

Bronz Bir bakır alaşımıdır. Genellikle %12 çinko ihtiva eden ticari pirinç metale bronz olarak adlandırılır.
Bakırın işlenebilmesi veya istenen sertliğin verilebilmesi için alüminyum, manganez, nikel, çinko gibi metaller veya metal olmayan kalsiyum gibi arsenik, fosfor veya silikon gibi türevler ile birleştirilebilir. Bu birleşimlerin amacı ya sertliği sağlamak yada işlenebilirliği artırmak için yapılır. Bakır pas sökücü bu aşamada pas tutan yüzey için kullanılır.

bronz tunç Pas sökücü

Tunç ( bronz ) eş anlamlılardır.

Tunç çağı olarak bilinen Arkeolojik çağlarda yaygın kullanımı çok fazladır. Bronz ve tunç olarak Çok fazla tarihi eser bu günümüze ulaşmıştır. Bu çağlardan sonra kullanımındaki artış yakın doğu ile başlar sümerler 4. binyıllar. Hindistan ve çin de de örneklerine rastlanılmaktadır.

Bronz Tunç Tarihçesi

Bronz çağı takip eden demir çağı başlangıcı ise M.Ö 1300 yıllarına denk gelir. M. Ö 500 yıllarında ise bronz çağı yaygın olarak devam etmektedir. Bugünki modern müze ve tarihi eserlerin çok büyük bir kısmı Pirinç, Bakır, çinko ve değişik bronz türevleridir. El aletlerinden başlayarak heykel süslemeleri ve el çekiçleri gibi bir çok meteryal Bronz ve türevlerinden yapılmış şekillerini günümüz müzelerinde görebilirisniz. Bronz ve Tunç ürünlere göre üretilen müze bakım veya tarihi eserlerin bakımları esnasında kullanılabilen özel üründür. Bronz pas sökücü koruyucu ve Bronz pas çözücü koruyucu kimyasal ürünler. Bronz parçaların üzerindeki pas ve tufal oluşumlarını çözüp bronz parçaların üzerinden pas sökücü ile çözüp daha sonra pas yapmasını engellemek için üretilmiş ürünümüzdür. İşte oksidasyona uğrayan bu türler için geliştirilmiş özel bir üründür.

Bronz Pas Sökücü Nasıl uygulanır

sprey veya bir bez ile sürülerek uygulama yapılabilir.

YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :21.09.2016