Krom Pas Sökücü Koruyucu

Krom parçaların üzerinde oluşmuş pas tabakasının sökülmesi ve krom parçaların korunması için üretilmiş krom pas sökücü ve koruyucu ürünümüzdür. Krom pas sökücü koruyucu kullanım şekli sprey olarak pas oluşumu olan yüzeye sıkılarak beklenir ve daha sonra tekrar aynı ürün sprey şekilde sıkılarak çözülen parçaların akması sağlanır.

krom kaplama pas sökücü

 

Krom ve çeşitleri

  1. Plastik veya metal üzeri krom kaplama yapılır. Dekoratif ve temizlik amaçlı olarak faydalıdır. Özellike yüzeye bulaşan kir ve lekelerin çok daha kolay temizlenmesi amaçlanır. Motor ve benzeri gibi araç ayna arkalarında sıkça rastlanır.
  2. Krom çelik Paslanmaz çelik gibi adlandırılan tipi ise. AISI 52100, En31, SUJ2, 100Cr6, 100C6, DIN 5401 tipleridir. Ev eşyası çatal bıcak veya Paslanmaz eşya üretimi için tercih edilir.
  3. Krom sarı Kurşun (II) kromat (PbCrO1797 yılı Louis Vauquelin keşfi kurşun kromat labaratuvarda sentezlenerek 19 yüzyıla kadar gelindi. Fakat önemli bir zararlı etkisi nedeniyle Kadmiyum sarısı ve kadmiyum turuncu ile benzer bir aktivite gerçekleştirilinceye kadar en geçerli yöntem buydu.
  4. Kobalt-Krom (CoCr) Bir metal alaşımı olan kobalt krom çok yüksek mukavemet ve yaygın olarak gaz türbinleri, dental implantlar ve ortopedik implantlar da kullanılır. Yüksek korozyon ve aşınma direnci gibi mekanik özellikleri Co-Cr alaşımlı yüksek aşınma direnci gereken yerlerde rüzgar türbinleri, motor parçaları ve diğer birçok endüstriyel/mekanik bileşenlerin yapımında kullanılır. Co-Cr alaşımı da çok yaygın olarak kullanılan moda sektörü takı özellikle alyans olarak üretilir.
Son güncelleme tarihi :05.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan