Endüstriyel aspiratör temizleme veya evde aspiratör nasıl temizlenir. Aspiratör yağı nasıl temizlenir aspiratör temizliği nasıl yapılır gibi sorunlarınız var ise. Yazımız işinize yarayacaktır çünkü aspiratörlerin temizlenmesi oldukça zor ve problemli bir süreçtir. Aspiratör teli temizliği yaparken uygun ürün kullanılmaz ise yenisini almanız kaçınılmazdır. Aspiratör filtresi temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken kullanacağınız ürün teli karartmamalı ve filtreye zarar vermemelidir. Aspiratör yağı temizliği esnasında uygun ürün kullanılmaz ise çıkmayacak lekeler ile baş başa kalabilirsiniz. Aspiratör temizlemek ciddi bir iştir. Aspiratör temizlik işlemi öncesi bilmeniz gerekenler aşağıda listelenecek tir.

Aspiratör nasıl temizlenir

Aspiratör yağı nasıl temizlenir Yapılacak temizlik öncesi kirlerin akacağı bir muşamba veya benzeri bir parça ile koruma önlemi alınız. Eldiven ve gözlük bulundurunuz standart iş güvenlik önlemini alınız. Filtre vesaire sökeceğimiz parçaları deforme etmeden sökünüz çünkü tekrar yerine takma sorunları yaşanmaktadır. Sprey aparatı ile yüzeylere sıkılarak temizlik yapılabilir veya bez ile silme işlemi yapmanız gerekebilir bunları hazırlayınız.
Aspiratörler ağır yağ ve karbon sökücü nasıl kullanılır? Aspiratörler ağır yağ ve karbon sökücü ürünler aspiratörler kanalları ve petekleri üzerinde kullanılması için imal edilmiş ürünlerdir. Konsantre olarak satın alınmış ise etikette belirtilen konsantre oranlarına uyup ürün seyreltildikten sonra aspiratörler üzerine sıkılmalıdır. Akan kirli yağı tutacak veya lavaboya direk akacak şekilde bir çalışma yapılmalıdır. Daha sonra su ile durulayıp işinize devam edebilirsiniz. Temizlik esnasında lütfen sirke ve benzeri asidik ürünler kullanmayınız çok zararlıdır.

Aspiratör temizliği nasıl yapılır

Aspiratör nasıl temizlenir Aspiratör nasıl temizlenir sorusunun cevabına gelelim. Öncelikle Sökülen filtreden başlayalım temizleyici ürün spreyleme olarak sıkılarak yağın akması beklenmelidir. Eğer yağ akmıyor ise bir kaba sıcak su konularak ürün su ile seyreltilip sıcak suya katılır. Aspiratör filtre veya parçaları içerisine atılarak beklenir. temizlediğimize emin olduğunuz parçalar daha sonra durulanır. Aspiratör temizliği nasıl yapılır ve aspiratör yağı nasıl temizlenir sorusu ise. Daldırma olarak aspiratör temizliği yapmak mümkündür. Temizlik yaparken filtreler hariç diğer kısımlarını spreyleme sistemi ile temizlemeniz mümkündür.

Aspiratör temizlik yapacağım aspiratör yağı nasıl temizlenir

Aspiratör temizliği nasıl yapılır Yağ buharı yoğunluğuna göre aspiratör temizliği nasıl yapılır. Aspiratör filtresi temizliği yağ buharları ile kapandığında kötü koku ve havalandırma şartlarını yerine getiremez. Aspiratör teli temizliği sökülerek yapılmalıdır. Alüminyum olduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir çok kimyasal alüminyuma zarar verir unutmayınız. Aspiratör yağı temizliği yaparken yağların katmanlaşma yapmadan periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Aspiratör temizlemek zor ama önemli bir konudur evinizin hijyeni açısından çok değerli bir temizliktir. Aspiratör temizleme yapılan mutfaklarda yağdan dolayı oluşabilecek mikropların yemek içine düşmesini önlersiniz. ürün siparişi vermek ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :13.04.2017