Ham kumaş yağ sökücü Alkali ile yağ lekesi nasıl çıkar. Ham kumaşlar için leke çıkarıcı ürün grubundadır. Kumaş üretiminde meydana gelen kir ve lekeler için son yıkamaya uygun leke giderici üründür. Yağ lekesi nasıl çıkar sorunu yaşamak istemeyen işletmeler lamel temizleme nire temizleme ve tarak temizleme ilacı kullansınlar. Leke sökücü kullanımlarımız az olması önemli bir kalite göstergesidir. Leke çıkarma ürünlerinde tecrübeyi önemseyin çünkü kolay elde edilmiyor unutmayın.
Leke çıkarma ham kumaş yağ sökücü alkali

Yağ lekesi nasıl çıkar

Ham kumaş için yağ sökücü alkali bazdaki ürünler ph seviyesi 7 ve üstü olan ürünlerdir. Kullanım esnasında yağ ile emisyon oluşturup yüzeyden kolayca temizlenmesini sağlar. Kumaş türü fark etmeksizin her türlü kumaş için uygulama yapılabilir genel leke sökücü sorunu olan işlem sonrası boya tutmama sorunu yaşanmaz. Çok yüksek konsantrasyon aralığında kullanılabilir bir leke çıkarıcı üründür. Kullanım yöntemi olarak işletme şartlarını göz önünde bulundurunuz.

Ham kumaş yağ sökücü Alkali özellikleri

Ham kumaşların üzerinde lamel nire ve tarak kirliliğinden gelen yağların temizlenmemesi için kullanılır. İnsan kaynaklı oluşan lekelerin temizlenmesi amacı ile kullanılan alkali bazdaki su ile seyreltilebilen yağ sökücü ürünlerdir. Alkali ve emisyonlu yapısı ile tüm yağlar ile emise olan bir leke çıkarma ürünüdür. Sonraki yıkama proseslerinin hepsine uyumlu leke sökücü. Leke çıkarıcı emisyon yapısı su bazlı olduğu için tüm su bazlı yıkama proseslerinde kullanılabilir.

Leke çıkarıcı nasıl uygulanır.

Uygulama tipinize göre anlatmaya çalışayım çünkü her firma farklı uygulama yapmaktadır.
  • Sprey olarak leke çıkarıcı uygulama yapacaksanız ürün aşağıdaki şekilde su ile karıştırılıp sprey aparatı ile direk leke üzerine sıkılarak yıkamaya gönderilir.
  • Leke çözücü daldırma olarak kullanmak isteyenler için yıkama öncesi daldırma banyosu içerisinde prosese ek yapılabilir.
  • Yağ lekesi nasıl çıkar silme olarak kullanmak isteyen işletmeler için ek aparatlar fırça kullanılması çok faydalı olacaktır.
leke çıkarıcı ham kumaş yağ sökücü alkali

Leke Çıkarma ham kumaş yağ sökücü alkali su ile nasıl seyreltilir

Ham kumaş yağ sökücü alkali ürünümüz 1 birim leke çıkarma 10 birim su ilavesi ile kullanıma hazır hale getirilir. Daha hafifi yağlarda bu oran değiştirilerek su miktarında artış sağlanabilir. Alkali ürünler genellikle ham kumaşlar için üretilmesinin kısa sebebi şudur. Daha sonra yıkamaya girecek kumaşlar alkaliteyi üzerinden atacaktır. Asidik leke sökücüler için ise zaman kısıtlaması vardır. Süreç içerisinde zaman uzaması durumunda kumaşa zarar verme eğilimleri daha fazladır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :27.04.2017