Alüminyum yağ sökücü ürünler sektörde geri kazanım açısından önemlidir. Aluminyumlarda oluşan yağların temizlenmesi yada aluminyumların parlatılması için 3 tip ürün bulunmaktadır. Aluminyum yağ sökücü su bazlı, Aluminyum hızlı yağ sökücü solvent bazlı, aluminyum yağ sökücü ve aluminyum parlatıcı alkali, aluminyum yağ sökücü ve aluminyum parlatıcı asidik ürünlerden oluşmaktadır.

Alüminyum yüzeyler için yağ sökücü

Aluminyum yağ sökücü
Alüminyum metalinin özellikleri
 • Alüminyum atom numarası : 13
 • Atom ağırlığı: 26,9815386(8) g/mol
 • Elektron dizilimi: Ne 3s2 3p1
 • Yoğunluk: 2,70 g/cm³
 • Sıvı haldeki yoğunluğu: 2,375 g/cm³
 • Ergime noktası: 660,32 °C
 • Kaynama noktası: 2519 °C
 • Elektro negatifliği:1,61 Pauling ölçeği
 • Mohs sertliği:2,75
 • Vickers sertliği:167 MPa
 • Mohs sertliği:2,75
 • Vickers sertliği:167 MPa
 • Brinell sertliği245 MPa
 • Brinell sertliği:245 MPa
Formülasyon aşamasında dikkat edilmesi gerek parametreler yukarıdaki gibidir. Formülüze edilecek ürünlerin Dataları alınarak belirlenen ölçülerin hangi kaloride mağruz kalacakları basınç ve yüzey geriliminde malzemeye verecekleri kılcal çatlaklar ve defarmosyonların hesaplanması ve asit baz indirgemesi yapılırken kullanılacak malzemenin yüzeye vereceği zararın sonuçları zaman içerisinde açığa çıkacağından sürecin formülasyon aşamasında bitmesi ve statik kalori hesaplarının yapılması gerekmektedir.
İyi bir Aluminyum yağ sökücü üründe Elektro negatifliği ve mohs sertliği gibi çok önemli parametrelerin değişim oranının 10000 de ( on binde ) 1 bir olması gerekmektedir. Yani Söküm esnasında uygulanabilecek azami kalori miktarı 275 ve üzeri olduğunda alüminyumda mutlaka aşınma ve deformasyon olduğu anlamına gelmektedir.
Bu nedenle kullanılacak alkali ürün ve ve indirgeme yapılarak kalori sabitini sağlayacak ürün mlgr/litre başına 0,0845 olup formülasyon aşamasında kullanılacak zayıf asitlerin alkali oranları tamponlayıcı yı aşması sınırın da 0,0845 olacaktır.

Basit statik hesaplama ile 2,75 mohs sertliği değişime uğraması muhtemel ( mamul alüminyum kullanılan) kalori değeri 0,0845 kalori bölü litre aralığında olmalıdır.

Aluminyum yağ sökücü özellikleri

Aluminyum yüzeylerde kullanılması için özel formülüze edilmiştir. içerik ürünler alkali ler indirgenmiş ve alüminyuma zararı sıfırlanmış olarak formülüze edilmektedir. Güçlü alkali ürünler zayıf asidik ürünler ile sentezlenerek MOhs sertliği :2,75 olan alüminyum'a zarar verme olasılığı ortadan kaldırılmıştır. burada ilkesel hesaplar kullanılacak alkali sınıfı ve zayıf asit grubunun sentezlenmesi sırasında formülasyon mili litreler ile ölçülür.

Aluminyum hızlı yağ sökücü solvent bazlı

Hızlı yağ sökücü ürün özelliği neticesinde daldırma yada püskürtme olarak kullanılır. Çok hızlı ve efektif yağ sökme işlemi yaparken alüminyumun özelliğine rengine yada oluşumuna hiçbir zarar vermez.

Alkali alüminyum parlatıcı

Alkali bazda olup aluminyum temizleme ve parlatma amaçlı kullanılır. Aluminyum yüzeyinde parlatma indisi alüminyum oranına göre değişiklik gösterir.

Aluminyum parlatıcı asit bazlı

Asit bazlıdır alüminyumda parlaklık istenen durumlarda hem yağ çözücü aynı zamanda parlatıcı olarak kullanılabilen ürünlerimiz dendir. Diğer ürünlerinizin işletmeniz için önerilerimiz ise yağ temizliklerini zor olmaktan çıkartan yağ sökücü ürünleri. Paslı yüzeyler için pas sökücüler fiyatları ve grupları. Eski boyaların sökümü için boya sökücü çeşitleri. ısıtma soğutma sistemlerinin temizliği için kireç sökücü ürünler sizlere kolaylık sağlayacaktır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :16.01.2017