Gres yağ sökücü ürünler sıvı jel ve pasta olarak ayrılabilirler söküleceği yüzeyi baz alıp buna göre belirlenmelidir tüm sistem.

Yanmış yağlar için yağ sökücü ürünler.

Yanmış yağlar için yağ sökücü ürünlerin özellikleri

Yanmış yağlar için yağ sökücü ürünlerin karakteristik özelliği yanık olan karbon miktarı yüksek yağın içeriğine işlemesidir. Yapılan hataların başında yüksek alkali veya asidik ürünler ile çözüme ulaşmak yoluna gidilmiş olsada genellikle başarısızlık veya tam anlamı ile verim alamama gibi durumlar ile karşılaşılması olası yağ sökücü ürünlerdir. Yanık yağın karakterisitiğinde karbonlaşmış ve içeriğine sadece kendi gibi karbonize olamuş veya içeriğine amin ve etoxi alkoller ile gevşetme ve karbonun altına tabaka çekip yüzeye çıkmasını sağlamak amacı ile yanmış yağ sökjümü mümkündür.

Yağ sökücü burn out

Yanmış yağ için yağ sökücü ürün formülasyonu nasıl olmalıdır

Yanmış yağ sökücü ürün formülasyonu statik olarak belirli ph aralığınbda yağ ile emise olabilen aynı zamanda yüzeyde yanmış karbonize olmuş yağın yerine geçebilecek bir ürün olmalıdır. Yanmış ve karbonize olmuş yağın ortalama özgül ağırlığı 1,20 civbarlarında seyrederken kullanılacak sökücünün yüzeyden yanmış yağı söküp yüzeye zarar vermemsi için basit hesaplama yapılmalıdır. YAnmış yağ özgül ağırlık ortalam sökülecek alan miktarı ve bu miktara göre çıkacak kalori söküm oranıdır. Formülasyonda genellikle emulgatörler ve yağ asitlerinin orano % 2 lerde kalırken yanmış ve karbonize olmuş yağın içerisine girecek miktarda kalori bölü yanmış yağ miktarı çarpı içerikteki su miktarı ve aktif madde statik hesabıve yanmış ve karbonize yağ ile birleşek pasif madde miktarlarının hesabı ile ortaya çıkmaktadır.

YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan