Tekstilde dokuma makineleri ve örme makineleri Tarak temizliği ve nire temizleyici olarak üretilmiştir. Tekstil sektörü tarak ve nireleri periyodik olarak temizlenmelidir. Bu temizlik esnasında kullanılan ürünlere genel olarak verilen adlar. Tekstil tarak temizliği yada tekstil nire temizleyici olarak bilinir. Belli başlı temizleme yöntemleri vardır. Bu yöntemleri size detayı ile anlatmaya çalışacağım.
Tarak Nire Temizleyici

Tarak Temizleyici Nire temizliği Lamel Temizleyici nedir

Tarak ve nirelerin temizlenmesi ve kumaşlarda leke oluşmasının önüne geçilmesi için kullanılır. Kumaş leke sökücü kullanımını düşürür. Genel kumaş değişimlerinde makine monte veya demonte olarak temizlenebilir.  Lamel temizliğin amacı dokunan kumaşlara leke ve kir bulaşmaması içindir. Bakımı önemlidir. Makine çalışma prensibi ve kalite kontrol hatalarının en aza düşürmenin önemli yöntemidir. Monte vaziyette Nire temizleme yapıldık dan sonra bir kaç metre kumaş kaybedilebilir. Tarak yağ sökücü ve nire yağ çözücü ürünler makine aksam temizliklerin dede kullanılabilir. Su sistemlerini kontrol ediniz su sistemlerinden çıkan buhar işletmede kaçaklar oluşturuyor ise buharı pas yapabilir. Su sistemi temizliklerinde kireç çözücü ürünlerimizi öneririz.

Tarak Nire Temizleyici özellikleri

  • Özel formülasyonu ile tarak ve nireleri temizler iken pas ve korozyona karşı korur. Yüzeyde pas var ise pas sökücü ürünler kullanılarak temizlenmelidir. Temizlenmediği takdirde kumaş üzerinde pas lekeleri oluşacaktır kumaş pas çözücü kullanımını artırır.
  • Yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı değildir. Boyalı yüzeylere zarar vermez. Makine boyasını yenileyecek iseniz eski boyamızı sökmek istiyor iseniz boya sökücü ürünlerimize göz atınız.
  • Hoş kokuludur.

Tarak Nire Temizleyici nasıl kullanılır

Tarak Nire Temizleyici monte vaziyette makinenin üzerinde ise ürün hava tabancasına doldurularak Tarak ve Nire üzerine sıkılması vasıtası ile dokuma devam eder. 1 metre kadar kumaş kaybedilerek kirin kumaşın üzerinde olduğu görülür ve işlem temiz kumaş gelince sona ermiştir. Daldırma Tarak ve Nire Temizleyici yapılırken bir kazan oluşturulur. Tarak Nire kazanın içerisindeki Tarak Nire Temizleyici sıvının içerisine daldırılır. Lamelin kirliliğine göre bekledikten sonra daha sonra Tarak Nire çıkartılarak hava tutulması vasıtası veya bekletilerek kurutulur. Yerlerine takılması ile işlem sona erer. Monte vaziyette makinenin üzerinde ise ürün hava tabancasına doldurularak Tarak Nire üzerine sıkılması vasıtası ile dokuma devam eder. 1 metre kadar kumaş kaybedilerek kirin kumaşın üzerinde olduğu görülür ve işlem temiz kumaş gelince sona ermiştir. Daldırma Tarak Nire temizliği yapılırken bir kazan oluşturulur. Tarak Nire kazanın içerisindeki lamel temizleyici sıvının içerisine daldırılır. Lamelin kirliliğine göre bekledikten sonra daha sonra lamel ler çıkartılarak hava tutulması vasıtası veya bekletilerek kurutulur. Tarak temizliği, nire temizleme ve lamel temizliği yerlerine takılması ile işlem sona erer.
Nire Temizleyici

Tarak Nire Temizleyici nasıl satın alınır

  • Tarak Temizleyici 30 litre pe bidon
  • Nire temizleyici 60 litre pe bidon
  • Tarak temizliği 210 litre varil
  • Nire temizliği 1000 litre IBC tanklarda satılmaktadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :11.02.2017