Elektrik Motor Temizleme Solventi

Tüm elektrik motorları temizleme solventi elektrik hat ve makinelerin elektrik motorları içindir. Elektriksel temizleyici ürünler sektörel olarak tüm elektrikli cihazları çalıştırmaya yarayan motorların temizliğinde kullanılmaktadır. üzerlerinde ki rutubet ve nem kaynaklı kısa devre yapmasına ve motorun yanmasına sebep olan oluşumların temizlenmesi amacı ile kullanılırlar. Elektrik motor temizleyici koruyucu olarak da çift kompenent ürün kullanımı da mümkündür ürün özelliği daha az uçucu ve koruyucu kabiliyeti daha yüksek bir üründür.

Elektrik Motor temizleme seçimi nasıl yapılmalı

Öncelikle temizleyeceğimiz motorun bütün aşamalarını bilmeliyiz. Sonraki işlem önemli. Çalıştığı ortamda en çok maruz kaldığı tehlike nedir. Bazı ortamlarda rutubet veya nem gibi değişkenler olabilir. Fakat bazı ortamlarda ise kir ve toz daha ön plandadır. Bunların analizi çok iyi yapılmalıdır. Elektrik motor temizliklerinde öncelik tüm işlem sıra kontrollerinin tam yapılmasıdır. Rutubet ve neden koruyacağınız ürün farklıdır. Rutubet ve nem kaynaklı temizlikler farklıdır. Kir ve toz kaynaklı temizlikler farklıdır. Çift kompenentli ürünlerde toz iticiler bulunsa da baskın değildir. Burada doğru formülasyon için teknik olarak danışmalısınız.

Temizlik ve koruma faktörleri Elektriksel aksam temizleyiciler

Temizlik yaptığınız üründe koruma faktörü olması iki açıdan çok önemlidir. Sistemsel hataların bertarafı. Sistemde daha sonra oluşabilecek risklerin azaltılması yönünde yardımcı olacaktır. Temizleyici ürün seçimi yapılırken klor bazlı malzemelerden uzak durulması gerekmektedir. Çünkü eğer sisteminizde kablo veya değişken materyaller var ise sargı var ise zarar verecektir. Bunun yerine Daha komplike olan koruyucu kodex karışım ve inhibe edilmiş iletkenlik düzeyi ürünler ile temizliğin yapılması daha önemlidir.

Elektrik Motor Temizleme Solventi

Elektrik Motor temizlik ürünü avantajları nelerdir

  • Elektrik olan tüm aksamlarda güvenle kullanılır.
  • Motor blok ve iç kısımlarındaki sargılara ve kaplamalara zarar vermeden temizlik yapma etkisine sahiptir.
  • Temizleyici ürün yanıcı parlayıcı ve patlayıcı özellikler ihtiva etmez.
  • Motorları monte veya demonte vaziyette temizleme imkanı sunar.
  • Motoru korur ve kısa devrelerden çıkacak yangın riskini ortadan kaldırı.
  • Temizleme esnasında ek bir ekimpan gerektirmez.
  • Temizlenmesi gereken yerlerin ulaşılamayacak olması srun teşkil etmez kendisinin yürüme özelliği sayesinde en ücra noktalarda bile etkili temizlik yapmaktadır.
Elektrik Motor Temizleme Solventi
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :05.12.2016