Ev ve iş yerleri içinde bulunan ısıtma amaçlı kalöriferler Kalorifer petek kireç temizleyici ile kalorifer petek temizliği nasıl yapılır. Kalörifer petek kireç temizleme ve kalörifer peteği nasıl temizlenir. Faydaları nelerdir. Neden temizlenmelidir. Kalorifer Petek ve kombi temizleyici ürünler nasıl kullanılır.
Kalorifer petek kirec temizleyici

Kalorifer Petek ve kombi temizleyici nedir.

Isıtma ve soğutma sisteminde bulunan peteklerin ve kalorifer sisteminin belli periyotlar da temizlenmesi ve bakımına denir. Bu süre içerisinde kirlenen kalörifer ve petekler ısıtma sistemine zararlı olmaya başlar. Yakılan gaz kalori miktarı ile alınan ısı miktarı birbirini karşılamadığı durumlarda kalorifer peteklerinin ve kombinin temizliği gelmiş demektir. Burada işi yapacak ustanın ve kullanıacak ürünün çok önemi vardır. Bazı ustalar sistemdeki kirli suyu alıp temiz su ile çevirdikleri anda işlemin bittiğini düşünürler. Fakat durum böyle değildir. işlem 3 aşamalıdır. Bu 3 aşama yapılmadan sistem temizlenmiş sayılmamalıdır.
  • Kireç sökücü ürün ile kalorifer kombi ve petekler için kireç sökücü, kışır sökücü, yosun sökücü ve pas sökücü temizliği
  • Periyodik bakımlarda veya sistemdeki temizliklerin yapılması kombinin ömrünü uzatmak ve sistemi temizleyerek % 30 lara varan tasarruf sağlamak mümkündür.
  • Kalorifer sistemleri vücudumuzun damarları gibidir tıkanma daralma ve sistemde oluşacak sorunlar ısınma maliyetini ve sistemin ömrünü uzatmak elinizdedir.
  • Sistem temizliği için kullanılan sökücünün önemi burada açığa çıkmaktadır.
  • Kullanılan kireç sökücü ürün sistemdeki metallere zarar vermemeli alüminyumda karartma yapmamalı ve alüminyumu tahriş veya zarar verici özelliği olmamalıdır.
  • Kullanılacak olan ürün gaz çıkışı olmamalı daha sonra sistemde kalsa bile ısı ile gaz yapı sisteme zarar vermemelidir.
  • Temizlik esnasında pompa ve diğer teçhizatların dolaşımına zarar vermemeli insan sağlığı için risk teşkil etmemelidir.
  • Kazara bile dökülse derz ve fayanslara zarar vermemeli gaz çıkışı olmamalıdır.
kalorifer petek temizliği nasıl yapılır

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır.

Öncelikle cihaz ile sistemdeki kirli su alınır ve temiz su ile doldurulur. Önce yosun, kışır, silis ve kireç sökücü ürün sisteme verilir. Tüm sistemde kalorifer petek temizleyici ile ortalama 30 dk dolaştırılır. Tüm sistemde dolaştığına emin olunduktan sonra çamurumsu su boşaltılır. Tekrar durulama yapılarak sistem temiz su ile doldurularak 10 dk kadar daha çevrilir. Daha sonra sisteme nötürleyici deactivasyon ürünü Kalorifer petek temizleyici Nötürleyici konulmalıdır. Sistem nötürleyici ile 5 dk çevrim yapıldıktan sonra sistem tekrar boşaltılmalı ve durulanmalıdır. Daha sonra Kalorifer Petek sistem koruyucu ilavesi ile işlem bitirilmelidir.
Kalörifer petek kireç temizleme ve kalörifer peteği nasıl temizlenir
Daha detaylı bilgi ve ürün satın almak için iletişime geçiniz teşekkür ederiz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :12.01.2017