Petek temizleme işlemi için petek temizleme ilacı petek temizleme kimyasalı ile petek temizliği işlemi yapılma aşamaları. Ev ve iş yerleri içinde bulunan ısıtma amaçlı kalöriferler Kalorifer petek kireç temizleyici ile kalorifer petek temizliği nasıl yapılır. Kalörifer petek kireç temizleme ve kalörifer peteği nasıl temizlenir. Kalorifer nasıl temizlenir kalorifer peteği temizleme Faydaları nelerdir. Kalorifer petekleri nasıl temizlenir neden temizlenmelidir. Kalorifer Petek ve kombi temizleyici ürünler nasıl kullanılır. Kalorifer radyatörü nasıl temizlenir kalorifer radyatör temizliği ve kalorifer temizliği yapılma nedenleri. Kalorifer nasıl temizlenir ve kalorifer petekleri nasıl temizlenir sorunlarına cevaplar bulacaksınız. Kalorifer petek temizleme ilacı radyatör temizliği için kullanılır mı. Kalorifer peteği temizleme kimyasalı kullanımlarında dikkat edilecek durumlar nelerdir.
kalorifer petekleri nasıl temizlenir

Kalorifer Petek temizleme ilacı, kombi temizleyici ve kalorifer peteği temizleme nedir.

Isıtma ve soğutma sisteminde bulunan peteklerin ve kalorifer sisteminin belli periyotlar da temizlenmesi ve bakımına denir. Bu süre içerisinde kirlenen kalörifer ve petekler ısıtma sistemine zararlı olmaya başlar. Yakılan gaz kalori miktarı ile alınan ısı miktarı birbirini karşılamadığı durumlarda kalorifer peteklerinin ve kombinin temizliği gelmiş demektir. Burada petek temizliği yapacak ustanın ve kalorifer nasıl temizlenir için kullanacak ürünün çok önemi vardır. Bazı ustalar sistemdeki kirli suyu alıp temiz su ile çevirdikleri anda işlemin bittiğini düşünürler. Fakat kalorifer nasıl temizlenir petek temizleme ilacı durumu böyle değildir. Kalorifer petekleri nasıl temizlenir kalorifer nasıl temizlenir için işlem 3 aşamalıdır. Kalorifer radyatör temizliği 3 aşama yapılmadan sistem temizlenmiş sayılmamalıdır. Çünkü kalorifer peteği temizleme işlemi esnasında bir çok sorun sonradan ortaya çıkar.
Radyatör temizliği

Kalorifer nasıl temizlenir ve kalorifer petekleri nasıl temizlenir petek temizliği kontrol

Kalorifer peteği temizleme kimyasalları kullanımlarında önemli kısmı. Öncelikle durulama sonrası ph kontrolü yapılmalıdır. Kalorifer petek temizleme ilacı içeride fazla bırakılmış ve tam durulama yapılmamış ise sisteme zarar vermektedir. Kalorifer peteği temizleme kimyasalı sonrası nötürleme ve sistem kontrolleri önemlidir.
kalorifer petek temizleme ilacı
  • Kireç sökücü ürün ile kalorifer kombi ve petekler için kireç sökücü, kışır sökücü, yosun sökücü ve pas sökücü temizliği.
  • Periyodik bakımlarda petek temizliği veya kalorifer nasıl temizlenir sistemdeki temizliklerin yapılması. Kombinin ömrünü uzatmak ve sistemi temizleyerek % 30 lara varan tasarruf sağlamak mümkündür.
  • Kalorifer sistemleri vücudumuzun damarları gibidir tıkanma daralma olur. Petek temizleme ilacı ile yapılmamış sistemde oluşacak sorunlar ısınma maliyetini ve sistemin ömrünü uzatmak elinizdedir.
  • Kalorifer nasıl temizlenir sistem temizliği için kullanılan petek temizliği ilacı önemi burada açığa çıkmaktadır.
  • Kullanılan kireç sökücü ürün sistemdeki metallere zarar vermemeli alüminyumda karartma yapmamalı. Kalorifer petekleri nasıl temizlenir alüminyumu tahriş veya zarar verici özelliği olmamalıdır.
  • Kalorifer radyatör temizliği için kullanılacak olan ürün gaz çıkışı olmamalı. Daha sonra sistemde kalsa bile ısı ile gaz yapı sisteme zarar vermemelidir.
  • Temizlik esnasında pompa ve diğer teçhizatların dolaşımına zarar vermemeli. Petek temizleme ilacı insan sağlığı için risk teşkil etmemelidir.
  • Kazara bile dökülse bile petek temizleme kimyasalı derz ve fayanslara zarar vermemeli gaz çıkışı olmamalıdır.
kalorifer peteği temizleme

Kalorifer radyatör temizliği ve kalorifer petek temizliği nasıl yapılır.

Kalorifer nasıl temizlenir öncelikle cihaz ile sistemdeki kirli su alınır ve temiz su ile doldurulur. Kalorifer petekleri nasıl temizlenir önce yosun, kışır, silis ve kireç sökücü ürün sisteme verilir. Tüm sistemde kalorifer petek temizleyici ile ortalama 30 dk dolaştırılır. Kalorifer nasıl temizlenir tüm sistemde dolaştığına emin olunduktan sonra çamurumsu su boşaltılır. Tekrar durulama yapılarak sistem temiz su ile doldurularak 10 dk kadar daha çevrilir. Daha sonra sisteme nötürleyici deactivasyon ürünü Kalorifer petek temizleyici Nötürleyici konulmalıdır. Sistem nötürleyici ile 5 dk çevrim yapıldıktan sonra sistem tekrar boşaltılmalı ve durulanmalıdır. Kalorifer radyatör temizliği sonrası Kalorifer Petek sistem koruyucu ilavesi ile işlem bitirilmelidir. Daha detaylı bilgi ve ürün satın almak için iletişime geçiniz teşekkür ederiz.
Kalorifer nasıl temizlenir
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :19.03.2018