Konsantre alkali yağ sökücü Alkali bazdaki Yüksek Ph ( ph 7 ve 14 ) aralığına sahip olduğu kimyasal özellikleri olan bir üründür. Çok sıkça duyduğunuz bir terim olabilir sanayide iseniz Çünkü genel Konsantre yağ sökücü ürünler konsantredir ( Yoğunlaştırılmış olarak üretilir ve kullanım esnasında içerisine su katılarak hazır hale getirilir). Sanayide ciddi kullanımları vardır.

Konsantre yağ sökücü üretim hikayesi

Hakikaten hikayesi çok karmaşık bir ürün. Öncelikle kendi üretmeye başlangıcımızı anlatayım. önümüzde iki seçenek vardı alıp satmak yada üretmek. Biz tabiki kimseye muhtaç olmayalım dedik. Demiyeydik iyiydi ama. Demiş olduk bir defa daha işlerin başları bir elimiz kostikten çıkmıyor hiç herkes kd kostik karışık bir formül üzerinde gidiyor. Bizde istedikki ürün içeriği %90 civarı doğada zarar vermeden parçalanabilen bir içerik olsun.

Peki Bu içerik neydi nasıl olacaktı bu durum

Konsantre alkali yağ sökücü

Araştırmaya başladık ama ne ile yapsak kostğe çıkıyoruz. Sonuç en iyi bunu diyor herkes. Kime danıştıysak en iyisi bu çünkü alışılmışlık var. Biz tersinden gideceğiz dedik. Başladık araştırmaya sonunda malzemeleri eleyerek bir sonuca vardık 2 kimyasal maddeye düşürdük işimizi. Silikat türevleri ve karbonat türevlerinden gitmeye karar verdik.

Silikat Türevleri, karbonat Türevleri ve Bor Türevleri hangisini seçmeliydik yağ sökücü madde olarak

Buna biz karar vermeyecektik. üretim şekli hangisi daha rahat ise ona karar vermeye kararlıydık. Çünkü ikiside oldukça kabul görebilecek ve işlenmesi bulunması kolay ürünlerdi. Tek dezavantajları Kostiğe oranla fiyatı 5 katı idi. Ama bizim için sorun değildi. Çünkü Önemli olan faydalı bir iş yapmak nasıl olsa müşteriye bu durumu anlatabiliriz diyorduk. Üretim aşaması için denemelere geçmeye başladık. Silikat Türevlerini işlemesi inanılmaz zordu sürekli sıcak su gerekiyor soğukta çökme veya donma yapıyordu. Ha keza Karbonat türevleri de suya girdiğinde ya sıcak su gerekiyor veya suda hızlıca ısınıp kütle olarak taşlaşma eğilimi gösteriyordu. bor türevlerinde ise erimek bir yana anında çökme yapma eğilimi gösteriyordu. Tabi biz işin acemisi tecrübe yok bir şey yok. sadece iyi niyetle deniyoruz azimle.

Konsantre Yağ sökücü Slikat türevi erimiyor Karbonat türevi donuyor ve bor türevi çöküyor Çözüm ne acaba....

Sonuçta sistemsel olarak çözümü sağlamaya karar verdik. ham madde seçimini yaptık ve sistem suyunu erime sıcaklığına ayarlamaya karar verdik bir resistans ile bu işi çözeriz düşüncesindeyiz. De Düşündüğünüz gibi olmuyor hiç bir şey. Fırca ve lapsa fıcısı ile eritmekde istemiyoruz herkes gibi. Çözüm ne hala üzerine gidiyoruz. tabi aslında hep yanınızdadır çözüm siz görmezsiniz. Kimyasal içerik zaten hızlandırmamız gerekiyordu bunu yaparken formülasyonu zayıf alkaliye ayarlamaya karar verdik. Bu şekilde kimyasal zaten otomatik tepkime ile ısınıyor ve ortam ısı stabil olduğu için kendi kendine erime etkisi gösteriyordu. her 3 kimyasal için geçerliydi bu yöntem. İnanımaz kolaylaşmıştı işimiz normalde 2 ayrı kazanda yarım yarım yapılıp birleştirilen Konsantre yağ sökücü tek prosese düşüyordu. İnanılmaz kısmı ise zayıf alkali ve normal alkali konsantre yağ sökücü kimyasalların 2 katı daha güçlü oluyordu Kalori hesapları bunu gösteriyordu.

Konsantre Yağ sökücü İlk saha denemesi kesin başarı

O zaman arkadaşımızın birisinin fabrikası yanmıştı. Bizde bu ürünü burada deneyebiliriz dedim. Hemde arkadaşıma hoş bir geçmiş olsun diyebilecektim. sigortadan parasını alması önemli değil dost zor günde belli olur unutmayın bunu. Ürünler yanımızda geçmiş olsunumuzu diledik. Bidonları teslim ettik etraf yanık ve karbon dolu duvarlar simsiyah yerler berbat hertaraf denemeye tam uygun. Sıyırdık kolları Konsantre yağ sökücü ürünü aldık elimize 1 ölçek Konsantre yağ sökücü 10 ölçek suyu ilave ettik arkadaşım şıkır şıkır ıyy diyen bir tip eline bez yada fırça almaz. Giriştik duvarlara baktım süper konsantre yağ sökücü ürünü nerey sürsem ne yağ kalıyor ne is bende bir kıvanmak, bir kıvanmak kendi kendime sanki Marsa uydu göndermiş gibiyim öyle sevinçliyim ki, Sanki Apple'ı ben kurmuş veya Google da Ceo ben öyle bir sevinç var bende. Uyan diyemiyorum kendime bir yağ sökücü işte diyemiyorsun o gün için hayalin bu. Arkadaş duvarları bitir yemek yeriz deyince yüzüm düştü birden Kaçmaya yer arıyorum. Sevinçten bağıracam o seviye durum. Mutlu son devamını sonra yazacağım.
Affınıza sığınarak yazıyorum teşekkür ederim.
 • ürün kullanılacağı alana ve yüzeyden sökülecek yağın ve kirin özelliğine göre su ile çoğaltılarak kullanım imkanı sunar. çevre ve kullanıcı açısından riski yoktur yanıcı ve parlayıcı değildir.
 • Su ile çoğaltılarak kullanılan alkali bazlı ürün grubundadır.
 • Su ile çoğaltılarak değişik oranlarda kullanıldığı için çok ekonomik birim maliyetler ile kullanım imkanı sunar.
 • Suyun temasının problem olmadığı tüm yüzeylerde kullanılır.
 • çeşit olarak aluminyum için özel alkali aluminyum temizleyici ve parlatıcı veya alkali yağ sökücü olarak tüm yüzeylerde kullanılır.

Konsantre alkali yağ sökücü kimyasallar kullanım alanları

 • Makine metal ve boya sektörü için kullanımın yanında sektör ayırt etmeden bir tek ürün ile tüm işlevsel temizliklerinizi yapabilirisiniz.
 • 1 birim Konsantre alkali yağ sökücü 10 birim su ile çok ağır yüzeyler temizlenirken
 • 1 birim Konsantre alkali yağ sökücü 20 birim su ile hafif temizlik yapılacak metal pres veya zemin gibi yerler rahatlıkla temizlenebilir.
 • 1 birim konsantre alkali yağ sökücü 80 birim su ile basınçlı pürkütücü ve sıcak olarak kullanım imkanı sunar.
 • Kullanım kalitesinin artırılması için istenir ise parfüm veya renk seçenekleri ile üretilebilmektedir.
 • Onaylı Msds sds ve kullanım talimatı olmayan ürünleri kullanmayınız satın aldığınız ürünün yanında bunları mutlaka isteyiniz.
Son güncelleme tarihi :27.01.2017
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan