Solventlerin kokuları dolayı ise sanayi tipi kokusuz solvent arayışlarınıza göre tasarlanmıştır. Kokusuz solventler daha önceki kullandığınız solvent tipine göre belirlenmelidir. Sanayi tipi kokusuz solventler in ayrımları yanıcılık oranlarına göre yapılmaktadır. Özgül ağırlıklarına göre sanayi tipi kokusuz solvent ayrımı da vardır. Yanıcılık oranlarına göre ayrıma da bakılabilir. Sanayi tipi kokusuz solvent üretim ve formülasyonlar içerisinde kullanımı da farklılıklar içerir. Tekstil de kullanılan sanayi tipi kokusuz solvent metal de çok işe yaramamaktadır. Bazı alkaliler için kokusuz solventler değişmektedir.

Sanayi Tipi Kokusuz Solvent tipler ve kokusuz solventler

Sanayi tipi kokusuz solventSanayide kullanılan genel solventlerin bir çoğu ya kanserojen kategoridedir. Yada zararlı olarak işaretlenmektedir. Genellikle kokuları sebebi ile riskli gruba alınmış gibi gözükse de durum pek böyle değildir. Çünkü genellikle sanayi tipi kokusuz solvent cilt emiliminden dolayı üreme ve ciğer toksik oranları bu duruma sebep olmaktadır. Kokusuz solventler de ise durum pek farklı değildir. Zararlılık oranları ve risk ibareleri pek değişmemektedir.
  • Yağ alma solventi her türlü metalden yağ kalıntıları temizlemek amacı ile kullanılır.
  • Sıvı haldedir
  • Yağ alma solventi klorlu hidrokarbon içermez
  • Yağ alma solventi ile bir metrekarelik sae 304 kalite paslanmaz çelik levha yüzeyleri 10 numara yağ ile temizlendik den sonra 5-7 bar arası hava basıncı uygulandığında yüzey en fazla 5 dakika içerisinde kurur.
  • Sanayi tipi kokusuz solvent kuruma sonrası levha üzerinde yağ kalıntısı ve tortu kalmaz.
  • Malzemenin raf ömrü orijinal ambalajında 24 aydır.

Kokusuz solventler çeşitleri

Su bazlı kokusuz solventler direk kullanım kokusuz solvent tipleri. F0 f1 f2 f3 f4 koku eşikleri ile kokusuz solventler vardır. F0 kokusuz solventler de hiç koku yoktur. Yukarı sıralaması kokularına göre değişiklik göstermektedir. Su bazlı ürünler için ise kullanılacak formül çok önemlidir. Kullanılacak solvent yağ su emülgatörü içeriyor ise sorun yoktur. Eğer sanayi tipi kokusuz solvent yağ su emülgatörü içermiyor ise fomülünüzü bu ürüne göre düzenlemelisiniz. Yanıcılık oranları su bazlı kokusuz solvent için önemli değildir. Fakat yanıcılık oranı direk kullanım için çok önemlidir. Direk kullanım ürünler metal sektöründe yüksek yanıcı olanları çok ciddi risk oluşturur. Endüstriyel solventler grubumuzu inceleyebilirsiniz. Makine temizleme solventi genel makine bakımlarımız için iyi bir temizleyicidir. Ağır yağ ve karbon sökücü q11 otomotiv parçaları için önemli bir sökücüdür. Endüstriyel yağ sökücü solvent ürünler kullanım amacınıza göre satın alabilirsiniz. Yağ sökücü solvent tiplerini inceleyip karar vermek isterseniz linki takip ediniz. Doğal solventler ile ilgili bilgi sahibi olabileceğiniz bir sayfa. Mobilya imalatında kullanılmak üzere mobilya temizleme solventi tipleri işinize yarayabilir. Metal yağ sökücü solvent ihtiyacınıza yönelik bir sayfadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :06.10.2012