Endüstriyel boya ve kaplama sektöründe boyanacak malzemelerin tutturulduğu aparatarının üzerlerine gelen katmanlaşmış boyayı sökmek için askı aparat boya sökücü kullanılır. Askı boya sökücü kullanım amacı genellikle boya kaplanan metallerin sürekli kullanımı için hızlı ve kesin bir yöntemdir. Boya aparatları boya sökücü katmanlaşmış boya tabakaları eskiden yakılarak askı boya sökücü gibi temizlenirdi. Yakılarak veya fırında temizleme işlemi aparatların mukavemetini bitirdiği için hatalı boya çıkmasına sebep olur. Bu nedenden dolayı askı aparat boya sökücü kullanımı çok önemlidir. Askı aparat daldırma boya sökücüler kullanımı hız ve maliyet açısından çok avantajlıdır.
Askı aparat boya sökücü

Askı Aparat Boya sökücü ve askı boya çözücü nasıl kullanılır

Askı aparatları için boya sökücü kullanımı ve sebepleri. Askı aparat boya sökme işlemi özellikle seri boya yapılan tüm işletmelerde yapılan standart boya sökme işlemidir. İşlem aparatların sürekli boya yapılması esnasında boya yapılacak malzemenin tutturulması için kullanıldığı için. Boya atma esnasında sürekli üzerleri atılan boya ile kapanmaktadır. İşte bu boyalar zaman ile aparatları kullanılmaz hale getirecek şekilde boya kaplanmasına neden olurlar. Bu boyaların sökümü esnasında kullanılan Boya sökücü ürünümüzdür. Boya aparatları boya sökücü daldırma boya sökücüler grubundadır.
Askı aparat daldırma boya sökücüler

Askı aparat boya çözücü ve daldırma boya sökücüler

Askı aparatları birkaç yöntem ile sökülmektedir. Yakma yöntemi, kumlama yöntemi, kazıma yöntemi ve kimyasal söküm gibi işlemler ile boya sökücü işlem yapılır. Kullanılan yöntemlerin içerisinde yakma yöntemi özel fırınlarda yapılması gerekiyor. Bu nedenle ısıl işlem gören parçaların daha sonra partikül ve yapışma problemi olduğu için genelde belli parçalarda kullanılmaktadır. Boya aparatları boya sökücü askı boya sökücü işlemi daldırma olarak kullanılan bir seferde çok adetli sökümler için kullanılır.
Askı boya sökücü

Askı aparat boya sökücüler alternatifleri Askı boya sökücü

Kumlama yöntemi ise belli başlı parçalar için ekonomik diğer parçalar için aşırı pahalıdır. Her parça için aşınma söz konusu olduğu için tercih edilen yöntemlerden değildir. Kazıma yönteminde ise aparat ve parçaya zarar vermesi üründe deformasyona yol açması boya sökücü kimyasalların kullanımını stabil kılmıştır. Askı aparat boya sökme işlemleri için farklı çeşit kimyasallar vardır. Asidik askı aparat boya sökücü ürünlerde bu sektörde sıklık ile kullanılır. Alkali boya çözücü olarak da kullanımı mevcuttur. Boya sökücü jel olarak da hızlı yerinde müdahale amaçlı askı aparat boya temizleme olarak kullanılabilir.
boya aparatları boya söküm işlemi
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :13.11.2017