Sanayi sektörünün altın kadar değerli metaldir. Hurdasının bile çok iyi para ettiği ortamda bakır parlatma ile geri kazanılacak metallerin işletmenize değeri ve fiyatı sizin nohow unuzdur. Biz sizlerin elindeki hurda saydığınız ürünleri geri dönüşüm ile size nasıl kazandırırız bunun deneme videosunu sizler için yayınladık.

Bakır parlatma maddesi

Bakir parlatma video
Bakır parlatma kimyasal uygulamasını videoda seyrediyorsunuz en fazla 20 saniye bekletilen bakır çıkartılıp soğuk su ile durulandıktan sonra ilk günkü rengini hemen alır. Parlatma işlemlerinde bakır parlatma teknikleri içinde en kolay olanıdır. Diğer türler ise daha çok uğraş ve zaman isterler. Bakır parlatma nasıl yapılır diye baktığımızda krem ürünler ile silerek yada polishing dediğimiz üzerinde keçe ve fırça yardımı ile yapılarak parlatma daha çok yapılmaktadır.

Bakır parlatma teknikleri video

Endüstriyel kullanım için bakır parlatma kimyasalı tasarlanmıştır. Kişisel ev kullanımına uygun değildir. kişisel kullanım uygun ürün arayışında iseniz krem ürünlere göz atınız. Ortamda pas var ise öncelikle konsantre pas sökücü kimyasal ile pası temizleyiniz. Çünkü oksit oluşmuş ortamda bakırlar daha çabuk oksitlenirler. Bakır üzerinde yağ dökülmüş veya kaplanmış ise yağ sökücü ürün ile temizleyiniz. çünkü yağlarında yüzeyde belli bir süre lekeleneceğini unutmayınız. Bakır üzerine boya yapılmış ise boya sökücü ürün ile boyasını sökünüz. Çünkü boya olan yüzeyi patlatmanız mümkün değildir. Bakır üretimi yapıyor iseniz ısıtma soğutma sisteminizde alüminyum ve bakır var ise kireç sökücü ürün seçiminde dikkat ediniz birçok ürün bakır ve alüminyuma zarar verir. Daha detaylı bilgi için iletişim linkini takip ediniz.