Çok özel bir Bakır parlatıcı ürünü incelemekte siniz hoş geldiniz nasılsınız. Nitrik Asit, Sülfürik asit ve Kromik asit olmayan bir bakır parlatma düşünün. Duyabiliyorum mümkün değil deyişinizi. İşte bu nedenle çok önemli bir bakır parlatma ürünü BAKIRİXİR. Şimdiden sizler için hayırlı olsun. Bu ürünü geliştirme sürecimizden bahsedeyim biraz. 2008 yılında firma ziyaretimde bir bakır üretici firma Bakır temizliği işleme prosesi ile karşılaştım. Bir hat 12 tane kazan ve asit çeşitleri ile dolu patlamaya hazır bombanın olduğu bir işletme idi. Klasik Müşteri yaklaşımı hep aynı tabi ki; bunu çözün başka işe gerek yok parayı koyacak yer bulamazsınız. Ben ofise döndüğümde çalışma arkadaşlarımız ile toplantı yaptık Parayı nereye koyacağız toplantısı değil tabi ki. Bir ürün geliştirme toplantısı idi bu.Ürünü geliştirmeye karar verdik Bakır parlatıcı üzerinde çalışacağız dedik. Demeyeydik iyiydi ama demiş olduk bir defa.

Bakır Parlatma formül Çalışmada ilk gün :)

Önümüzde asit türleri sıralı şekilde duruyor baktım. Arkadaşlar başlayalım mı dediler. Ben asit türlerini sorunca sülfürik, nitrik, HCL saymaya başladılar. Asit türlerinden yok yok desk de. Sonra kısa ve öz bir konuşma adamlar zaten bunları kullanıyorlar bizim farkımız ne. Bunlar sız üretebilecek isek veya bunları risk limitleri altında kullanıp bu işi başarabilecek isek başlayalım dedim.
Herkes de bir şaşkınlık ama herkes bunları kullanıyor inceledik bir tek italyada bir firma bu işi farklı yapıyor. O da nohow bilgi bile vermiyorlar. Evet dedim hedef İtalya'daki ürünün muadilini yapmak. Türkiye de kullanan firma var mı araştıralım dedik ki üründen numune alalım. Nafile kimseye ulaşamadık. Herkes sır gibi saklıyordu kimse bize bir şey söylememeye yemin etmişti sanki. Araştırmaya devam ediyoruz. sadece ben değil benim ile beraber 3 Hocamda konuya iştirak ediyor inanılmaz bir açık çünkü. Proses kimyasalı ve üretim Türkiye de yok iştahımız iki kat arttı.
Bakır parlatıcı
Bakır Parlatıcı Nasıl yapılır Formül Çalışmaya devam :(
Sonuç yok maalesef hala gelen sadece öneriler ve araştırmalar. Sonuca ulaşmaktan çok uzağız. Hocalar artık biz araştırıp bakarız modun da biz ise biraz moral bozukluğu ile hala devam ediyoruz. Denemelerde sonuç maalesef yok. Araştırma denenen ürünlerin testleri için 1 ay ara vermeye karar verdik. Amacımız birazda kafamızı rahatlatmak ama kafamıza taktığımız için uyku yok gece yok gündüz yok. Herkesi bakır görüyorum. Eskiden nasıl yapılıyormuş diye inceliyorum ta Ebu Musa Câbir bin Hayyan ustaya kadar ulaştık netice yok. Bakır Parlatıcı için Asit araştırmaya devam.
Bakır Oksit Çıkarıcı Asit araştırmaları sonucu olumlu ipuçları :)
Asit araştırmaları sonucu sonuca en çok yaklaştığımız asitler. Ekip olarak Polar asidik aminoasitler le tepkime sonucu ulaşacağımıza karar verdik. Karar veriş sürecimiz ise negatif yüklü olması ve işleme sürecinde uyumlu kararlı davranış göstermesiydi. Kararımızı ise Glutamik asit den yana kullandık. Tepkime sonucu harika sonuca yaklaşmış hissettik kendimizi ilk denemeler oldukça uzun sürede parlatma yapma sıkıntısı meydana geliyordu. Diğer asit grupları ile karıştığında ise tepkime sonucu oluşacak varyasyon testleri için süre gerekiyordu. Başlamış olduk artık yol belliydi. Gideceğimiz formülasyon ve ulaşacağımız amaç artık bizim için sadece denemeler sonucu çıkacak ürün testlerden başarı ile geçmeliydi. Hızlandırmak için içerik sürekli yenileniyordu. Bu arada Glutamik asit gibi önemli bir asiti bize kazandıran Profesör Kikunae Ikeda'ya Teşekkürü borç biliriz.

Bakır parlatma Formül sonuna geldik nihayet :)

Testler olumlu sadece ufak tefek rötuşlar gerekiyor. Koku problemini çözmeye çalışıyoruz. Yani kullanıcı kullanım kalitesi artırma yönünde geliştirmeler gerekiyor şu an için. İçerikde yasaklı kimyasal limitleri dışına çıkan hiç kimyasal olmadan bunu yapabilmek harika idi. Testlerin hepsi olumlu süre harika ve işlevsellik testlerinden başarı ile geçen ürün sistematik olarak geliştirilmeye devam ediliyor hala. Artık siz değerli müşterilerimiz ile buluşmaya başladı. Çok teşekkür ederiz emeği geçen herkese.
Bakır parça temizleyici parlatıcı temizleyici ve bakır oksit çıkarıcı ürünümüz Bakırixir. Bakır parça temizleyici ve parlatıcı bakır parçalarda oluşan kararma ve lekelerin giderilmesi için kullanılan ürünümüzdür. Parçada kontrollü aşındırma yaparak bakır metal yüzeylerdeki tüm leke, is ve kararmanın temizlenmesini sağlar.
Bakır Temizleme'de parçalar işlenme ve bekletilme esnasında bazı lekeler ve izler oluşur. Bu leke, pas, yağ, boya ve izlerin parçanın üzerinden temizlenmesi gerekir. Sevk esnasında müşteriye teslimde parçaların tamamen parlaklığını koruması tercih edilir. Bu nedenle bakır parçalar üzerindeki lekelerin kısa sürede ısı istemeyen sökücü ürünümüz parça bakır temizleyici ve parlatıcı BakırixiR.

Bakır parlatıcı BakırixiR nasıl kullanılır;

Bakır parça temizleyici ve parlatıcı ürünümüz daldırma, silme ve püskürtme olarak kullanılabilir. Tercih edilen yöntemi daldırma kullanımıdır. Daldırma işlemi en fazla 10 saniye sürer ve daha sonrasında durulama banyosuna alınarak işlem bitirilmiş olur. Son banyo alkali seçilmesi tercih edilmelidir fakat kostik alkalitesi olmamalıdır.

Parça temizleyici ve parlatıcı BakırixiR nasıl Satılır;

  • Bakır oksit çıkarıcı ve parlatıcı 30 litre Pe Bidon
  • Bakır temizleyici ve parlatma 210 litre Pe varil
  • Bakır temizleme ve parlatıcı 1000 litre IBC Tank
  • Bakır temizliği ve parlatma 16000 litre Tanker ile satışa sunulmuştur.
Son güncelleme tarihi :29.08.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan