Genellikle avlanma veya saklanma esnasında nemden pas yapan silahlar için Silah pas sökücü ve silah pas çözücü kimyasallar. Silah pası nasıl sökülür ve silah pası nasıl çözülür sorularına cevap bulacağımız bir sayfa olacaktır. Başa bakınca bu ne diyorum kızıyorum ama sorular çok geliyor açıklama gerekliliği hissettim Bir karadenizli olarak. Eskiden elimize talaş yağ veya kum verip dedelerimiz yaptırırdı bize bu işleri. Sonradan iş başa gelince kolayını bulmak gerekti. Bir kaç tipi var bu ürünün su bazlı asidik veya yine asidik ama ph 7 Korozyon ile aktif olabilen oksit çözücü tipi. Pas sökücü sprey lerle çok denemem rağmen sonuç alamadığım için kendimiz çözüm bulmak zorunda kaldık işin özü bu. Ha çok ağır pasları söküyor mu hayır ama normal iyi bir pas sökücü spreyden 2 kat daha güçlü olduğunu söyleyebilirim.
Silah pas sökücü

Silah pas sökücü SilahmaX özellikleri

Silah pas sökücü ürünümüz silah üzerinde zamanla oluşmuş pas ve korozyon tabakalarını temizlemek için pas sökücü ve korozyon sökücü olarak kullanılmaktadır. Silahlar belirli sürelerde bakım yapılmadığında üzerlerin de korozyon oluşumu başlamaktadır. Uygun koruyucu kullanılmadığı takdirde bu süreç dahada hızlanmakta ve pas oluşumu başladıktan sonra ise pas sökücü ürüne ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Burada kullanımında dikkat edilmesi gereken durumlar ise asit bazlı ürünlerin kullanılmaması gerekliliğidir.
 • Silah pas sökücü yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir.
 • Silah pas sökücü metal üzerindeki menevişe zarar vermez.
 • Silah pas sökücü silahta tekrar yağlama veya korumaya ihtiyaç duyulmadan silahınıza koruma yapar.
 • Silah pas sökücü ürünümüz spreyleme veya silme olarak uygulanabildiği gibi daldırma olarak da pas sökücü görevi yapar.
 • Uzun yıllar kullanılmayan silahlardaki hareketsizlikten kaynaklı metal yorgunluğunu giderir.
 • Her türlü silahta iç ve dış aksamlarında pas sökücü ve koruyucu olarak kullanılmaktadır.
 • Konvansiyonel silahlarda ve hafif silahlarda her iki şekilde de kullanılabilir. İçeriği özel ısı izalatörleri ve perginnaght içerikli özel faz yağ ile sertleştirilerek rutubet ısı ve nemden dolayı bozulmaların tamamen önüne geçer.

Silah pas sökücü Silahmax Nasıl Kullanılır

Sıvı veya sprey şeklinde satın alınabilmektedir. Sprey şekli püskürtme yapılarak bir müddet beklenildikten sonra silinmesi sureti ile uygulama yapılır. Sıvı olan ürün ise bir miktar pamuklu beze dökülerek silah yağlanıyor muş gibi sürülür. Bir müddet beklenildikten sonra silinir. Alacağınız ürün öncesi danışınız çeşitleri sizler açısından hangisi uygun ise buna karar veriniz.
Öneriler:
 • İnşaat yaptınız ve bağladığınız demirler paslandı yapı denetim izin vermiyor sorunu inşaat demir pas sökücü ile rahatlıkla çözün.
 • Eski boyayı söküp yeni boya atacaksınız boya sökücü ile boyasını rahatlıkla sökebilirsiniz.
 • Su sistemleri için endüstriyel kireç çözücü kullanacaksınız fakat alüminyum ve bakır içeren sistem var.
 • Ağır yağlı işte çalışıyorsunuz bakım bölümünde elinizdeki yağları el temizleme kremi ile rahatlık ile temizleyin.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :03.01.2017