Beton sökücü ürünler endüstriyel kullanım alanları beton üretim tesisleri ve beton taşıyıcılar gibi inşaat sektörünü hedef almaktadır. Beton sökücü ürünler genellikle asit karakterli içerikle formülüze edilir metal ve boya koruyucu inhibitörler ile güçlendirilen ve koruyuculuğu artırılan ürünlerdir. Betonix özellikleri Nasıl kullanılacağı hakkındaki bilgiler yer alır.

Beton sökücü özellikleri

 • Betonix beton sökücü Güçlü formülü sayesinde uygulandığı yüzey üzerindeki bütün beton atığını temizler. Beton sökücü, çimento sökücü, harç sökücü, harç artıkları sökücü, kireç sökücü, tortu sökücü ve kışır sökücü efektini kısa sürede çözerek temizlenmesini saylayan beton sokucu harç sökücü ürünümüzdür.
Beton sökücü

Beton sökücü Betonix Güvenli mi?

 • Beton sökücü Betonix Yapısında metal koruyucu inhibitörler ve beton çözme esnasında gaz kesiciler içerir. BETONiX uygulandığı metal yüzeylerde ve aparatlar üzerinde aşındırma ve deformasyon yapmayan beton sökücüdür.
 • Betonik Beton çözücü işlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz çünkü içeriğinde gaz kesici özel izalatörler bulundurur.
 • Epoksi boyalar için özel koruyucular içeren ürünümüz özellikle beton kamyonlarında üst ve alt çürümeye karşı özel inhibasyonları ile güvenlik yönü ön plana çıkmaktadır.

Beton sökücü ürün fiyatları?

Betonix Beton çözücü Ekonomik birim maliyetlerinin yanı sıra, BETONiX Yüzeydeki beton harç ve benzeri yüzeylere göre 1/10 ila 1/20 oranında su ile karıştırılarak kullanır.
 • 1 birim Beton çözücü BETONiX 10 birim su ile seyreltilerek ağır betonlu ve harçlı yüzeylerde kullanılır.
 • 1 birim Beton sokucu BETONiX 15 birim su ile seyreltilerek normal betonlu ve harçlı yüzeylerde kullanılır.
 • 1 birim Beton cozucu BETONiX 15 birim su ile seyreltilerek hafif betonlu ve harçlı yüzeylerde kullanılır.

Beton çözücü kullanım alanları

 • Çimento üretim fakrika ve işletmelerinde Beton çözücü harç sökücü mikser temizleyici betonix kullanır.
 • Hazır beton üretim tesisleri Beton çözücü harç sökücü, mikser temizleyici betonix kullanır.
 • Beton üretim ve dolum ekipmanlarının temizliğinde Beton cozucuharç sökücü, mikser temizleyici betonix kullanır.
 • Beton taşıma araçların,beton taşıma mikserlerinin çimento ve harç kalıntılarından temizlenmesinde Beton çözücü harç sökücü, mikser temizleyici betonix kullanır.
 • inşaat sırasında ve inşaat sonrası çimento esaslı tüm artıkların ve harç kalıntılarının temizlenmesinde Beton sokucu harç sökücü, mikser temizleyici betonix kullanır.

Beton sökücü kullanım talimatı

 • BETONiX Beton çözücü Ürün püskürtme aparatı yüzeye püskürtülerek spreyleme sistemi ile veya Fırça yardımı ile beton ve harçlı yüzeylere Manuel olarak Beton çözücü Betonix uygulanarak kullanılır.

 • Beton sokucu son işlem

  BETONiX uygulanan yüzeyler daha sonra bol su ile durulanarak Beton çözücü işlemi sona erdirilir. Yüzeyde Aşırı yağ var ise yağ sökücü ürünümüzü kullanınız. Pas var ise pas sökücü ürün sizlerin işini kolaylaştıracaktır. Makineleri yenilemek için boya sökücü ihtiyacınızı karşılayabiliriz. Sistem suyu kireç temizliği için kireç sökücü ürünümüzü kullanınız.

  Beton sökücü kullanımında karşılaşılan hatalar

  Beton mikseri kırıldı
  Beton sokucu kullanımında sıkça yapılan hatalar direk asit kullanımlarıdır. Bu asitler belirli bir süre içersin de metalde stres çatlakları meydana getirirler. Bu stres çatlakları da beton mikserinin yolda kopmasına şase kırılmalarına sebep verir. Ciddi kazaların oluşmasındaki ana nedendir. Kullanılacak beton sokucu kimyasal maddenin belli bir form da işlenmesi gerekir. Bu form içerisine inhibtör aktivatör ve pasivatör ( işlem kesici) ürünler ile formülüze edilmesi gerekliliğidir. Sadece asit kullanana ucuz olsun diyen işletmeler için makinelerin metal ömürleri ve dayanımları % 90 oranında düşmektedir. Bu nedenle formülasyon beton cozucu ürünler kullanımı çok önemlidir. Satın alma yapar iken beton sokucu içerisinde inhibitör oranları da çok önemlidir. % 1 inhibitör de inhibitörlü anlamına geliyor % 30 inhibitör de inhibitörlü anlamına geliyor unutmayın. İçerik de bulunması gereken minimum inhibitör oranı % 7 maksimim inhibitör oranı % 32 dir. Bunların haricinde ürünleri kullanmamaya dikkat edin. Yoksa aşağıdaki resimler sizinde başınıza gelebilir.
  beton mikseri kırılması
Son güncelleme tarihi :21.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan