Kalıp pas çıkarıcı

Metal kalıp pas çözücü ve kalıp pas sökücü özel ürünler. Kalıplara özel asidik veya alkali isteğe göre nötr pas çözücü ve pas sökücü kimyasallar

Kalıp pas sökücü tanımı ve kullanım alanları ;

kalıp pas sökücü

  • Pas sökücü Kalıpların hassasiyetine göre tasarlanmıştır.
  • Pas sökücü içeriğinde asit yoktur bu nedenle kalıp temizlendikten sonra tekrar pas yapma şansı yoktur.
  • Pas sökücü ürün kullanımları hassa kalıpların belli bir süre sonra nem ve rutubetten dolayı pas yapması sonucu kullanımlarına ihtiyaç duyulmuştur.
  • Kalıplar saklanmadan önce yüzeyleri temizlenerek koruyucu yağ kullanımı yapılmalı ve yüzey temizliğinde kullanılacak yağ sökücü etkili ve korozif ve su bazlı olmayan bir yağ çözücü ile temizlenmelidir. Burada yapılacak hata kalıbın karıncalanmasına hatta kaybedilmesine kadar yol açabilir.

Kalıp pas sökücü özellikleri neticesinde çok kalın kalıplaşmış paslı ve korozyonlu yüzeylerde çok etkin değildir. Genellikle hafifi denilebilecek paslı yüzeylerde etkilidir. Zaten kalıplaşmış paslı ve korozyonlu kalıpların Pas sökücü ile temizlenmesi tavsiye edilmez çünkü kalıplar hassa ölçülerde çalıştığı için Yüzeydeki ağır pas tabaksı pas sökücü ürün ile söküldüğünde boşluklar ve yüzeysel dengesizlikler oluşacaktır buda kalıbın çalışmasında ve basma işlemlerinde hatalara sebep olacağı için Kullanılması yerine kalıpta revizyona gidilmesi ve tamir edilmesini öneriyoruz.

Çünkü kalıp temizliğinde pas sökücü kullanıldıktan sonra yüzeyin altında ne kadar derinde pas oluştuğu bilinemediği söküm esnasında açılacak yüzeylerde hem revizyon birde zaman kaybı yaşanmması açısından önerimizidir.

kalıp pas çözücü

Bu durumların yaşanmaması için önerimiz özel kalıp koruyucu ürünlerdir. Kalp pas sökücü ile ilgili danışmak veya destek almak için iletişime geçiniz.

Son güncelleme tarihi :05.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan