Jant boya sökücü bize talep olarak geldiğinde kim kullanır bu işin endüstrisi Arjantin gibi ülkeler dedik. Ama bir yerlerde düşüncemiz bizde yapalım şu ürün der gibi bakındık birbirimize.
Daha sonra araştırmalar neticesinde kişiye özel jant işleme diye bir sektör keşfettik. Bu o kadar yaygındı ki dünyada bunun için özel prosesler kurulmuş altın gümüş gibi kaplamalarda yapılmakta imiş. Paranın gözü kör olsun diyorum sene 2007 Cepte metelik yok Adam jantı altın ile kaplayacak biz teneke jantlı arabaya biniyoruz bir çelik jant bile yok arabada vay be.

Jant tipleri araştırmasına başladık öyle ya nasıl Jant boya sökücü yapabilirdik ki Başka türlü

jant boya sökücü

Başladık jant tiplerini ve vernik tiplerini araştırmaya. İnanılmaz derin bir sektör çıktı karşımıza. Öyle bu alüminyum bu çelik falan değil. Mahs sertlik oranları dayanımları ve jant kol dayanım testleri vesaire 100 lerce test. İstanbul da bu işi yapan İsmail bey vardı ziyaretini gittik amacımız bu işi biraz derinden incelemek. Sonuç tesise girdik baktık adam neredeyse koca fabrikalara jant üretecek seviyede ama adam kaplama yapıyor yad jantı kişiye özel boyuyor işliyor. Jant boya sökücü işinden Biz bir şeyler öğreniriz derken kafamız iki kat karıştı. Çünkü elimizde vernik testleri var ve burada kullanılacak hiçbir kimyasal bu test parametrelerinde yok. Tabi gerisin geri feribot parası ve yakıtla kaldık. Ama bu işin doğasında araştırmak var seviyoruz işimizi ama cepte metelik yok.

Bulduğumuz sonuçların karşılaştırılması ve ilk jant boya sökücü denemesi

Elimizde bir kısıtlı veri tabanı var fakat sonuca çok uzağız. Jant istedik bir kaç lastikçi den hurdacıdan vesaire satın aldık. İlk denemelere başladık. Bazı jantlar 20 dk da sökülürken bazı jantlar 24 saati buluyordu. Anlam veremedik Bu sonuca. Sonra Otomotiv markalarının bir şartnamesi olması gerektiğini düşünerek bir kaç otomobil firmasından bunu talep ettik. Almanya daki bir firma Talebimizi olumlu karşıladı. Bizim için üretmekten daha önemliydi. Birisi bizi adam yerine koyuyordu. Türkiye deki bir firmada daha sonra olumlu karşılayınca biz havalara uçtuk. Olduk duble adam inanamazsınız sevincimize. Ama ortada bir şey yok daha. Hurda jantı ortalama 8 saat bazı jantları 36 saatte söküyoruz 2007 tarihinde.

Jant boya sökücü formülü son aşamaya geldik

Denemelerde artık içerik kullanılan verniğin cinsi ve kullanılan boyanın dayanımları ve süreleri elimizdeydi bir tek KALORİ değeri hesaplamak kalıyordu. Denklemi şöyle kurmuştuk Boya sökülecek yüzey + Boya kalınlığı + vernik cinsi+ Metal sertlik oranı sınırları. Bunlar ne için önemliydi. Metalin cinslerinin gevrekliğine zarar vermeden hızlı ve dayanıklı bir kimyasal üretmenin yöntemi bu idi. Aynı zamanda bu kimyasal yapıyı ölçülebilir kılmakta önemli bir hedefti. Çünkü sorulara doğru cevap vermeniz gerekiyordu. Litre kimyasal kaç metrekare lan söker ve bu alandan ne kadar boya atığı ve kimyasal atığı çıkar hesaplaşabilmeliyiz diye düşünmüştüm. nitekim gelen sorular hep bu yönde idi işletmeler maliyet hesabı yaparken bu donelere göre garanti verecek ve onlarda buna göre maliyet hesabı çıkaracaklardı. Biz işletmelerin yoğun olarak Ukrayna ve İtalya olacağını biliyorduk çünkü entegre söküm tesisleri genellikle buralarda idi. Yani aynı zamanda kimyasal taşıma ve sevke uygun olmalıydı. Sonuca vardığımız en uzun süre 45 dakika olarak belirlendi. Sonuca varılan en kısa süre ise 11 saniye idi sonuç muhteşemdi. Jant boya sökücü ürün geliştirilmesi bu şekilde sona gelindi.

JANT BOYA SÖKÜCÜ - CANT BOYA SÖKÜCÜ

Jant boya sökücü, cant boya sökücü ürünümüz otomotiv sektörü ve jant imalatçıları için tasarlanmış ürünümüz JANTiXiR.
Jant boya sökücü daldırma ve silme kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Jant boyası ayırt etmeksizin her türlü boyayı jant boya sökücü ile temizleyebilirsiniz.
Boya çözücü daldırma ve boya sökücü jel şeklindedir jant boyalarını sökmek için cant boya çözücü ürün kullanılmalıdır. Aluminyum cant için üretilmiştir her türlü alüminyum can boya sökücü içindir.
Çelik jant boya sökücü ürünü olarak da kullanılır. jant boya sökücü ürünümüz daldırma ve sürme şekline iki tiptir. Her ikisi de çelik cant ve alüminyum canlar üzerinden boya sökme işlemi yapılmasını sağlamaktadır. Alüminyumun orijinalliğini korur. Boya sökücü ürün alüminyumda renk değişimine sebep olmaz. Boya çözücü daldırma veya fırça yardımı ile sürerek temizleyiniz.
Son güncelleme tarihi :05.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan